دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۸۹۹۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۵
رئیس شورای رقابت گفت: واردات محاسبه شده و با برنامه خودرو از خارج، نه تنها صدمه‌ای به تولید داخلی نخواهد زد که موجب رشد تولید داخلی خواهد شد.
به گزارش آوای خزر، آقای رضا شیوا افزود: اگر یک بازار انحصاری برای تولیدات داخلی ایجاد کنیم نه تنها به اهداف خود نمی‌رسیم بلکه موجب می‌شویم تولیدات داخلی در سطح پایین فناوری و کیفیت بماند.
 
وی اضافه کرد: آمادگی داریم از نظر کارشناسی با مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس شورای اسلامی برای خارج کردن بازار خودرو از وضع انحصار کنونی به جمع بندی برسیم تا در نتیجه آن بازار رقابتی شکل گیرد، کیفیت و فناوری خودرو ارتقا یابد و خودرو از نظر قیمتی به نفع مصرف کننده باشد.
 
آقای شیوا گفت: بحث واردات خودرو که هم اکنون در مجلس مطرح شده موضوع تازه‌ای نیست بلکه ما بار‌ها در دولت سابق این طرح را به هیئت وزیران فرستادیم تا برای رقابتی شدن بازار خودرو، واردات خودرو با محدودیت‌ها و سطوح تعریف شده به ویژه واردات خودرو‌های پرتیراژ و مورد مصرف مردم انجام شود تا رقابت شکل گیرد که البته آن زمان به دلیل محدودیت‌های ارزی با پیشنهاد ما مخالفت شد.
 
وی افزود: به دلیل اینکه سالهاست در صنعت خودروسازی ما انحصار ریشه دوانده و تلاش وزرای سابق صمت و روسای سازمان گسترش برای واردکردن خودروساز جدید به صحنه نتیجه بخش نبوده، مجلس شورای اسلامی به فکر واردات خودرو و در پی آن به فکر سر و سامان دادن به بازار خودرو افتاد.
 
رئیس شورای رقابت گفت: شاید عده‌ای بگویند ۱۵ تا ۲۰ خودروساز داریم، اما از نظر من ما دو خودروساز بیشتر نداریم و آن‌ها که تولیدات مونتاژی دارند خودروساز نیستند.
 
آقای شیوا افزود: شاید هم عده‌ای دیگر بگویند بحث واردات خودرو میزان تقاضا برای ارز را افزایش می‌دهد، اما باید گفت همین شرکت‌هایی که امروز مونتاژکار هستند مگر ارز مصرفی خود را از داخل کشور تهیه نمی‌کنند؟ این‌ها ارز داخل کشور را برای واردات خود مصرف می‌کنند، اما بعد از آن کنترلی روی قیمت‌های خودرو‌های مونتاژی آن‌ها نیست بنابراین طرح مجلس به نوعی سامان دادن به بازار خودروست و در این شرایط که قیمت ارز مشخص است باید تعرفه‌ها و آیین نامه‌های مربوط و اینکه چه خودرو‌هایی و با چه تعدادی وارد شوند مشخص شود.
 
وی گفت: پس از واردات خودرو، هر کدام از خودرو‌ها را که رقابتی شود از قیمت گذاری آزاد کنیم تا خودروسازان داخلی بتوانند با خودرو‌های وارداتی رقابت کنند.
 
آقای شیوا با بیان اینکه ما طرفدار رقابت هستیم، اضافه کرد: ممکن است عده‌ای بگویند رقابتی شدن با اقتصاد مقاومتی تعارض دارد، اما باید گفت اگر اقتصاد مقاومتی، رقابتی نباشد تولیدات آن اقتصاد به درد جامعه نمی‌خورد بنابراین تولیدات اقتصاد رقابتی از نظر کیفیت باید در سطح قابل قبولی باشد ضمن اینکه در رقابت قیمت به حداقل می‌رسد و کارآیی، کیفیت و بهره وری افزایش می‌یابد.
 
وی گفت: بعضی از شرکت‌ها می‌خواهند با تولید ۳۰ تا ۴۰ هزار خودرو در سال سودآور باشند که باید گفت تولید خودرو کمتر از یک میلیون دستگاه در سال اقتصادی نیست از اینرو صرفه به مقیاس باید رعایت شود ضمن اینکه آن دسته از صنایع رشد و مصرف کننده را راضی کردند که رقابتی بودند.
 
رئیس شورای رقابت افزود: خودروسازان هم بار‌ها اعلام کردند که با واردات خودرو در سطوحی مشخص آن هم به شرط حذف قیمت گذاری موافق هستند وقتی خودروسازان موافق هستند و می‌توانند از نظر قیمتی و کیفیتی رقابت کنند پس جای نگرانی نیست، زیرا اگر خودروسازان نمی‌توانستند رقابت کنند و اقتصاد مقاومتی صدمه می‌دید با آن مخالفت می‌کردند.
انتهای پیام/1005
 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار