دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۱۵۰۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸
رئیس دفتر رئیس جمهور حضور در اجلاس سازمان اکو را سبب توسعه روابط با همسایگان عنوان کرد.

به گزارش آوای خزر، آقای غلامحسین اسماعیلی در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما افزود: یکی از سیاست های کلی دولت سیزدهم برقراری ارتباط با دیگر کشورها، فعال کردن دیپلماسی و توجه به همسایگان است و در همین راستا حضور رئیس جمهور در پانزدهیمن اجلاس سازمان اکو با رویکرد توسعه روابط اقتصادی کشورهای عضو سازمان اکو در حوزه های گوناگون شکل گرفت.
او ادامه داد: انتخاب یک رابطه آسیا محور در عرصه های تجاری و انرژی محیط زیست و همچنین استفاده از اقتصاد دیجیتال و پلتفرم های گوناگون آن و ارتباط فیبرنوری میان کشورهای عضو سازمان و کشورهای همسایه با یکدیگر از دیگر رویکردها و اهداف رئیس جمهور در این دوره از اجلاس سازمان اکو بشمار می رود.
او تصریح کرد: علاوه بر اهداف و برنامه هایی که در دستور کار اجلاس قرارداشت دیدگاه های رئیس جمهور سبب شد تا در حاشیه اجلاس با روسای جمهوری کشورهای شرکت کننده ملاقات های دو جانبه ای انجام دهیم، کشورهای پاکستان، ترکمنستان، آذربایجان، ترکیه ، ازبکستان از آن جمله هستند در این نشست های دو جانبه موضوعاتی ازقبیل توسعه روابط حمل ونقل انتقال انرژی بخصوص گاز( که البته در این مورد توافقات سه جانبه بعمل آمد) بررسی و نیز دستاوردهای خوبی در حوزه امنیت بویژه در مورد اوضاع افغانستان حاصل شد.
اسماعیلی گفت: لزوم روی کار آمدن یک دولت فراگیر که در برگیرنده همه اقوام و ملیت ها باشد از جمله موضوعاتی بود که با روسای جمهور کشورهای همسایه با افغانستان به بحث و مذاکره گذاشته شد روی هم رفته این سفر دستاوردهای بسیاری در خصوص مسائل تجاری، سیاسی و اجتماعی داشت.
رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: نگرش تمام کشورهای عضو و روسای جمهور شرکت کننده در پانزدهمین اجلاس سازمان اکو هم به لحاظ نقش اولیه ایران در تاسیس سازمان همکاری های اقتصادی اکو و هم به لحاظ پیشینه وتمدن و جایگاه ایران در منطقه و هم به جهت رویکردهایی که دولت سیزدهم اتخاذ کرده بخصوص توسعه دیپلماسی همسایه محور، سبب شد تا سایر اعضاء و حضار مشتاقانه با رئیس جمهور کشورمان در مذاکرات و نشست ها از موضع اعتماد و متناسب با شان و جایگاه ایران رفتار کنند در همین راستا بسیاری از سوء تفاهم هایی که در گذشته بوجود آمد در این مدت کوتاه رفع شد.
او گفت: متاسفانه ما در سال های اخیر کشورهای همسایه را به فراموشی سپرده بودیم اعضاء حاضر در این اجلاس، جایگاه خوبی برای ایران قائل بودند و توافقات خوبی حاصل شد برای مثال مسئولین ترکمنستان در جهت رفع مشکلات گازی میان ایران و ترکمنستان استقبال خوبی نشان دادند.
اسماعیلی افزود: جمهوری آذربایجان هم به توافقاتی در جهت خریداری گاز از ترکمنستان و سوآپ از طریق ایران دست یافت و ایران هم سهم خودش از گاز را بردارد یعنی ایران در این توافقنامه پولی برای سوآپ نمی گیرد.
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: به لحاظ سهمی که از گاز مورد معامله میان آذربایجان و ترکمنستان خواهیم داشت زین پس می توانیم گاز خودمان را در مناطق و استانهای شمالی کشور که در فصول سرما با افت فشار گاز مواجه بودند صرف کنیم و به واسطه این اتفاق بخش اعظم مشکل گاز حل خواهد شد.
اسماعیلی افزود: برای رفع مشکل افت فشارگاز مصرفی مردم کشورمان درفصل سرما تنها به این منابع اکتفا نکرده ایم و شرکت ملی نفت و گاز ایران برای آغاز فصل سرما، خواستار تدابیری بودند تا ذخیره سازی هایی در حوزه این انرژی پرمصرف انجام شود در کنار همین اقدام، اصلاح الگوی مصرفی هم صورت گرفت شرکت ملی گاز در اقدامی به خانه های مردم سر می زند و تجهیزات گرمایشی آنها را عایق بندی می کند این اقدام در کاهش مصرف انرژی اثر بسزایی خواهد داشت.
اسماعیلی با اشاره به ملاقات های رئیس جمهور با فعالان اقتصادی ایرانی در کشور ترکمنستان در حاشیه اجلاس سازمان اکو افزود: در این ملاقات ها که باحضور اعضاء اتاق بازرگانی کشورمان و اقای رئیسی در عشق آباد پایتخت ترکمنستان صورت گرفت به جهت رفع موانع و مشکلات اقتصادی این افراد در کشورهای همسایه و بخصوص ترکمنستان راهکارهایی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت .
اوبا اشاره به دستاوردهای سفر رئیس جمهور به تاجیکستان و حضور در اجلاس شانگهای افزود: از روزی که به تاجیکستان سفر کردیم تا روزی که به عشق آباد رسیدیم حجم مبادلات تجاری و صادرات ایران به تاجیکستان به حدود سه برابر رسیده بود.
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: پس از سفر به ترکمنستان و حضور در اجلاس سازمان اکو غصه خوردیم که چرا مسائلی که به این راحتی امکان حل و رفع وجود داشت در گذشته مورد غفلت قرار گرفته بود حال در دولت جدید از کشورهای منطقه و همسایه غافل نخواهیم شد و معتقدیم سهم ما از تجارت منطقه باید بیش از میزان فعلی باشد.
اسماعیلی افزود: 42 درصد جمعیت جهان در کشورهای عضو پیمان شانگهای زندگی می کنند و ایران به لحاظ سهولت در برقراری ارتباطات اقتصادی با دیگر کشورها موفق شد تا در دیگر کشورهای عضو در این پیمان مسیرهای ریلی داشته باشد و هم از مسیر حمل و نقل زمینی و دریایی بهره گیری کند از سویی موقعیت ها و امکانات بسیاری در ایران وجود دارد که مورد نیاز دیگر کشورهای عضو پیمان شانگهای است و متقابلاً نیازمندی های ایران از این کشورها قابل تامین می باشد.
او گفت: در حال حاضر بر اثر تحریم های ظالمانه با نا ملایمات و مشکلاتی مواجه هستیم اما در گام اول معتقد به خنثی سازی تحریم ها هستیم معتقدیم با ارتباطات کاملا اصولی با کشورهای منطقه می توانیم انها را خنثی کنیم و در گام های بعدی هم رفع تحریم ها را انجام خواهیم داد اما تا همین مرحله هم نشان دادیم با وجود تحریم ها، با اراده قوی و ورود به موضوعات از موضع اقتدار توانسته ایم کارمان را پیش ببریم مردم به یاد می آورند روزی درایران گفته می شد که نمی توانیم بخاطر FATF واکسن کرونا وارد کنیم اما امروز می بینید که 120 میلیون دوز واکسن وارد ایران شد این عمل با وجود تحریم ها اتفاق افتاد تحریم ها وجود دارد اما قابل خنثی سازی است البته اگر اهل فکر و اندیشه باشیم .
او در ارتباط با مذاکرات 1+4 گفت: در این مذاکرات کاملاً جدی هستیم با اراده و جدیت و با برنامه وارد این دور از مذاکرات شده ایم در این مذاکرات نتیجه گرا هستیم و بدنبال نتایج مناسب هستیم هدف نهایی ما برداشتن همه تحریم هاست.
رئیس دفتر رئیس جمهور بااشاره به سفرهای استانی اقای رئیسی گفت: برخی از رسانه ها نوشته و گفته بودند که آقای رئیسی در100 روز حدود 10 سفر استانی داشت اما این رقم دقیق نیست رئیس جمهور بیش ازاین میزان سفر استانی انجام داده است.
او افزود: آقای رئیسی در 100 روز به 10 استان سفر کرد اما برای مثال به استان خوزستان 2 سفر داشت آقای رئیسی در یک روز جمعه بازدیدی از منطقه هرندی تهران داشت که در نوع خود یک سفر محسوب می شود او در یک جمعه دیگر بازدیدی از شهر ری در جنوب تهران داشت سفر به هر کدام از شهرستان های استان تهران در لایه های زیرین سفرهای استانی آقای رئیسی قرار دارد با این احتساب بطور میانگین هفته ای یک سفر را در برنامه داشته ایم متاسفانه برخی در حال و هوای انتخابات مانده اند اما باید بدانند انتخابات تمام شده وآقای رئیسی رای آورده و رئیس جمهور ایران است.

انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با احداث پالایشگاه در میانکاله موافقید؟
موافقم
مخالفم
آخرین اخبار