دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۱۶۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰
علی اصغر عنابستانی گفت: این حرف قالیباف خنده‌دار است قالیباف چندین بار به خود من گفته من فیلم را نگاه کردم و از این فیلم اصلا سیلی در نمی‌آید. مشخص است که شما هل دادید حالا تحت تاثیر فضای رسانه‌ای می‌گوید عنابستانی به من غلط گفته است؟

به گزارش آوای خزر، رویداد ۲۴ درباره حواشی دو روز اخیر با علی اصغر عنابستانی گفتگو کرده که به شرح زیر است.

آقای عنابستانی، ماجرای اظهارنظرها و تکذیبیه‌های این دو روز اخیر چیست؟

باید از آقای قالیباف بپرسید که موضوع چه بوده است. آقای قالیباف و رئیس محترم مجلس آنقدر مساله برایش مهم نبوده که برود ببیند چه کسی درست گفته چه کسی غلط و بعد در تریبون اعلام عمومی کند؟ خیلی خنده دار است. قالیباف چندین بار به خود من گفته من فیلم را نگاه کردم و از این فیلم اصلا سیلی در نمی‌آید. مشخص است که شما هل دادید حالا تحت تاثیر فضای رسانه‌ای می‌گوید عنابستانی به من غلط گفته؟ اصلا فرض کنید من گفتم؛ ایشان نمی‌توانست رای را نگاه کند؟

رای دادگاه چه بوده که آقای قالیباف نگاه نکرده است؟

یک نفر در دادگاه به جز مامور ناجا نگفته که سیلی زده شده است. هیچ کس شهادت نداده که سیلی در کار بوده است. هیچ کس همچین حرفی نزده. در دادگاه رای و پرونده وجود دارد.

خب رای دادگاه چه بوده است؟

من از روز ابتدایی گفتم مامور توهین کرده، من هم مامور را هل دادم. من اشتباه کردم هل دادم کار خوبی نبوده، اما مامور توهین کرده است. ضمن اینکه مامور در حال انجام وظیفه نبوده است. مامور انجام وظیفه که توهین نمی‌کند. مامور توهین کرده بنده هم هلش دادم، اشتباه هم کردم، بابت اشتباهم هم عذرخواهی کردم.

رای دادگاه را می‌گویید؟

رای دادگاه نوشته «ایراد ضرب بلااثر». ایراد ضرب بلااثر چه هست؟ هرچه ترجمه کنید. بعد آقای قالیباف فرموده من به ایشان اشتباه گفتم؟ ایشان می‌خواست برود به یک جلسه به این مهمی نمی‌توانست رای دادگاه را نگاه کند؟ رئیس مجلس که وظیفه‌اش حضانت از مجلس و حفظ حیثیت مجلس است، یک مساله به این مهمی برایش اهمیت ندارد که یک حرفی می‌زند حرفش را عوض کند؟

آقای قالیباف با استناد به اظهارات خود شما، ابتدا از شما حمایت کرد؟

آقای قالیباف حرفش را عوض نکرده، کاملا معتقد است من هل ندادم. الان گفته فصل الخطاب رای دادگاه است ما هم گفتیم فصل الخطاب رای دادگاه است. حرفی نزدیم که.

رای دادگاه هم سیلی بوده دیگر؟

هرچه بوده، پرونده تمام شده است. آقای قالیباف هم به جای اینکه چیزی که نمی‌داند توضیح دهد، باید می‌گفت پرونده تمام شده و سرباز به عنوان توهین کننده قرار مجرمیتش صادر شده و قرار مجرمیت من هم به عنوان ایراد ضرب بلااثر صادر شده. هر دو طرف رضایت دادیم پرونده تمام شده است.

منظور شما این است که خوب بود آقای قالیباف اصلا موضوع را یکبار دیگر مطرح نمی‌کردند؟

باید همین توضیح را می‌داد که ایراد ضرب بلااثر صادر شده و من خودم هم پذیرفتم از روز اول. شما به عنوان رسانه بعد از گذشت ۱۰ ماه از حادثه یک سوال ساده باید بپرسید. بپرسید این فیلمی که از روز دوم حادثه راهور منتشر کرده که سند سیلی زدن عنابستانی است، این فیلم دست راهور است. همه فیلم واضح است چه قبل از صحنه سیلی زدن به بعدش. چرا آن صحنه‌ای که ادعا می‌کنند ما سیلی زدیم فیلم تار است و عقب نشسته و دیده نمی‌شود؟ خب چرا راهور این فیلم را کامل متتشر نمی‌کند؟ اگر مدعی‌اند چرا منتشر نمی‌کند؟

مگر دادگاه بر اساس همان فیلم به این نتیجه نرسیده که شما مرتکب ضرب بلا اثر شدید؟

دادگاه بر اساس فیلم رای نداده است. دادگاه بر اساس فضای رسانه‌ای رای داده و گفته ایراد ضرب بلااثر. من از راهور می‌خواهم فیلم را منتشر کند.

چرا آقای قالیباف باید اعتبار شما را زیر سوال ببرد؟

باید از قالیباف بپرسید. آقای قالیباف روز اول و سه روز قبل از رسانه‌ای شدن ماجرا کامل مطلع بود. ماجرا یک بهمن اتفاق افتاده و ۴ بهمن رسانه‌ای شده است. قالیباف کاملا مطلع بوده چرا کسی که از روز اول از ماجرا خبر داشته در فضای رسانه‌ای در توییتر علیه من توییت می‌زند؟ قطعا قالیباف تحت تاثیر رسانه و فضای مجازی است. ایشان سودای ریاست جمهوری هم داشته می‌خواسته فضای افکار عمومی را طرف خودش نگه دارد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: