دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۲۰۱۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰

تاکید رئیس کل بانک مرکزی بر ارتباط با نخبگان

رئیس کل بانک مرکزی بر ارتباط موثر و راهبردی با جامعه نخبگانی برای بهره‌گیری از نظرات آنان در حل مسائل تاکید کرد.

به گزارش آوای خزر، آقای علی صالح آبادی در آیین معارفه آقای اصغر ابوالحسنی هستیانی به عنوان قائم مقام بانک مرکزی که صبح امروز در ساختمان میرداماد برگزار شد افزود: گفت: در مجموعه کنونی و تیم اقتصادی دولت نگاه تعاملی و تفاهمی برای پیشبرد اهداف کشور وجود دارد، علیرغم برخی مشکلات، نگاه به آینده مثبت و امیدوارکننده است.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به تجربیات ابوالحسنی در عرصه‌های پولی و بانکی در مقاطع مختلف تصریح کرد: امیدواریم با استفاده از تجربیات و دانش دکتر ابوالحسنی و بهره‌گیری از کار جمعی و کارشناسی بخش‌های مختلف بانک مرکزی بتوانیم امور بانک را در جهت منافع کشور به پیش بریم.

در آیین معارفه قائم مقام جدید بانک مرکزی که اعضای هئیت عامل بانک نیز حضور داشتند، ابوالحسنی ضمن تشکر از رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی و تاکید بر مسئولیت سنگین بانک مرکزی در پیشبرد اهداف و برنامه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در شرایط کنونی گفت: نگاه افکار عمومی و جامعه به سیاست‌های بانک مرکزی و همچنین انتظارات دولت و بخش خصوصی از این سازمان به گونه‌ای است که مسئولیت سنگینی بر دوش سیاستگذار پولی کشور گذاشته است.

وی تصریح کرد: برای انجام این مهم؛ نیازمند اتحاد و همدلی در میان تمام ارکان بانک و استفاده از ظرفیت‌های کارشناسی و همچنین نظرات نخبگان اقتصادی هستیم.

قائم مقام بانک مرکزی طرح اصلاح نظام بانکی، تقویت ارزش پول ملی و موضوعات ارزی را از مهمترین اولویت‌های بانک مرکزی خواند و گفت: باید راهکار‌ها و شیوه‌های نوینی برای حل این مشکلات طراحی کنیم.

لازم به ذکر است اصغر ابوالحسنی هستیانی به پیشنهاد رئیس کل بانک مرکزی و با تصویب مجمع عمومی فوق العاده بانک مرکزی و حکم رئیس جمهور به عنوان قائم مقام بانک مرکزی منصوب شد.

وی دارای دکترای اقتصاد، گرایش اقتصاد پولی است و پیشتر در مسئولیت‌هایی همچون عضو هیأت عامل و معاون اقتصادی بانک مرکزی، معاون وزیر اقتصاد در امور بانک و بیمه و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، عضو هیأت عامل صندوق توسعه ملی، عضو هیأت مدیره بانک بین المللی توسعه اسلامی (IDB)، عضو شورای فقهی بانک مرکزی، عضو شورای فرعی پول و اعتبار، عضو شورای عالی بیمه، عضو شورای عالی آمار کشور فعالیت داشته است.

تألیف و ترجمه کتاب‌های مباحث نظری در اقتصاد اسلامی، الگو‌های بانکداری بدون بهره، ارزیابی طرح‌های اقتصادی، مأخذشناسی بخش کشاورزی در اقتصاد ایران و مالیه بین الملل، از جمله آثار قائم مقام جدید بانک مرکزی است.

انتهای پیام/1005
نظرات شما