دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۲۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
بر پایه آمار ثبت احوال کشور میزان فوتی‌های ثبت شده در پاییز سال ۱۴۰۰ یعنی ظرف مدت سه ماه سوم سال ۱۲۴هزارو ۶۹۱ فوتی ثبت شده است و در همین مدت ۲۸۷ هزارو ۱۷۳ ولادت در کشور به ثبت رسیده است.

به گزارش آوای خزر، بر پایه ولادت‌های ثبت شده در سازمان ثبت احوال کشور در پاییز سال ۱۴۰۰ مجموعا ۲۸۷ هزارو ۱۷۳ ولادت در کشور به ثبت رسیده است که از این میزان آقایان ۱۴۷ هزارو ۶۴۵ ولادت و بانوان ۱۳۹ هزارو ۵۲۸ ولادت را به خود اختصاص داده اند.

از مجموع ولادت‌های ثبت شده در پاییز سال جاری در کشور به ترتیب استان تهران با ۳۷ هزارو ۱۱۶ نفر، استان خراسان رضوی با ۲۷ هزارو ۲۹۱ نفر و استان خوزستان با ۲۴ هزارو ۴۱۴ نفر در رتبه‌های اول تا سوم بیشترین تعداد ولادت در پاییز سال جاری قرار گرفته اند.

استان های سمنان با یکهزارو ۷۷۲ نفر، ایلام با یکهزارو ۹۹۲ نفر و کهگیلویه و بویراحمد با ۲ هزارو ۵۸۶ نفر به ترتیب در کل ولادت های پاییز سال جاری رتبه کمترین ولادت در کشور را به خود اختصاص داده اند.

در استان تهران از میان کل ۳۷ هزارو ۱۱۶ ولادت ثبت شده، ۱۹ هزارو ۱۹۹ نفر مرد و ۱۷ هزارو ۹۱۷ نفر زن در ولادت ها به ثبت رسیده است. در استان سمنان نیز از میان کل یکهزارو ۷۷۲ ولادت ثبت شده ۹۴۴ نفر مرد و ۸۲۸ نفر زن در ولادت های این استان به ثبت رسده است.

در پاییز سال ۱۴۰۰ مجموعا ۱۲۴ هزارو ۶۹۱ فوت در کشور به ثبت رسیده است که از این میزان آقایان ۶۹ هزارو ۴۷۴ فوت و بانوان ۵۵ هزارو ۲۱۷ فوت را به خود اختصاص داده اند.

همچنین بر پایه مرگ و میرهای ثبت شده در سازمان ثبت احوال کشور، از مجموع فوت‌های ثبت شده در فصل پاییز سال جاری در کشور، استان تهران با ۱۹ هزارو ۶۷۰ فوت (ثبت ۱۱هزارو ۱۲۰ فوت برای آقایان و ۸هزارو ۵۵۰ فوت برای بانوان)، استان خراسان رضوی با ۹ هزارو ۶۹۵ فوت (ثبت ۵هزارو ۲۵۲ فوت برای آقایان و ۴هزارو ۴۴۳ فوت برای بانوان) و استان اصفهان با ۸ هزارو ۳۸۳ فوت (ثبت ۴هزارو ۶۳۵ فوت برای آقایان و ۳هزارو ۷۴۸ فوت برای بانوان) به ترتیب بالاترین میزان فوت در کشور را به خود اختصاص داده اند.

در پاییز سال جاری همچنین در سه استان ایلام با ۷۹۸ فوت (ثبت ۴۳۴ فوت برای آقایان و ۳۶۴ فوت برای بانوان)، استان کهگیلویه وبویراحمد با ۸۶۵ فوت (ثبت ۵۱۰ فوت برای آقایان و ۳۵۵ فوت برای بانوان) و استان سمنان با یک هزارو ۱۳۹ فوت (ثبت ۶۱۵ فوت برای آقایان و ۵۲۴ فوت برای بانوان) به ترتیب کمترین میزان فوت در کشور به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها