دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۵۰۱۰
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴

دومین شوک سپاه به رژیم صهیونستی در کمتر از ۲۴ ساعت

کمتر از بیست‌وچهار ساعت پس از پاکسازی لانه شرارت صهیونیست ها در اربیل کردستان عراق، موساد دومین ضربه کاری را از سربازان گم‌نام امام زمان(عح) در سازمان اطلاعات سپاه خورد.

به گزارش آوای خزر، به نقل از مشرق، کمتر از بیست‌وچهار ساعت پس از پاکسازی لانه شرارت صهیونیست‌ها در اربیل کردستان عراق توسط یگان‌های موشکی سپاه پاسداران، موساد دومین ضربه کاری را از سربازان گم‌نام امام زمان(عح) در سازمان اطلاعات سپاه دریافت کرده و چشمانش در یکی از مراکز مهم تحقیقاتی کشور کور شد. در این ضربه کاری یک تیم خرابکاری در فردو شناسایی و منهدم شد. اعضای این تیم جاسوسی رژیم صهیونیستی قصد خرابکاری در تاسیسات هسته ای فردو را داشتند که با رصد دقیق نهادهای ناظر انقلابی شناسایی شدند.

در ماه های اخیر رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها با اقدامات تهاجمی سعی داشتند تا با افزایش فشار به ایران؛ اتمسر سیاسی را به سوی سازش در وین هدایت کنند، دو ضربه سخت بر پیکر اطلاعاتی و عملیاتی دشمن، نقشه آنها را نقش بر آب کرده است.

اتهدام هم زمان شبکه  طراحی شرارت در خارج و نیز دستگیری سرتیم ها، رابطین و اعضای مزدور آن در داخل یک اعجاز اطلاعاتی بزرگ است که در تاریخ معاصر نظیر نداشته است. این ضربات سخت و سریالی قدرت تصمیم گیری را از آمریکایی ها ورژیم صهیونیستی گرفته است، تا جایی که حتی جسارت بیان میزان تلفات و خسارات را نیز از دست داده اند!

 این ضربات آن‌چنان عمیق و دقیق بود که طرف آمریکایی به جای دادن بیانیه های تکراری اعلام کرد که حاضر است با تهران مذاکره کند. ضربه سخت به شبکه جاسوسی و شرارت رژیم صهیونیستی در اربیل و فردو نشان داد که جمهوری اسلامی ایران هر گونه تحرک دشمن را چه در داخل و چه در خارج از مرزهایش بدون تعارف دیپلماتیک پاسخ داده و در این مسیر صبر استراتژیک نخواهد داشت.

از ابتدای آغاز مذاکرات وین اسرائیل با ایجاد هیاهوی می‌خواست روند مذاکرات وین را (که حاکی از موقعیت برتر ایران است) منحرف کند، اما تصاویر تمرین موشکی برای «انهدام تاسیسات دیمونا»، ضربه به لانه جاسوسی در اربیل و ضربه به تیم‌های تروریستی موساد در داخل موقعیت غرب را ضعیف‌تر کرده  و حالا دهان آنها را درباره لزوم مذاکرات فرابرجامی بسته شده است. سکوت صهیونیست‌ها در روزهای اخیر نشانه ای بر این ماجراست. تا پیش از این مقامات صهیونیست ادعا می‌کردند که تنها راه باقی مانده در برخورد با ایران شکستن شاخ آن‌هاست!

تومر بار، فرمانده نیروی هوایی اسرائیل می گفت اگر لازم باشد همین فردا می‌توانیم تأسیسات اتمی ایران را نابود کنیم. شانه‌هایم از حالا سنگینی چنین مسئولیتی را حس می‌کنند. به محض پایان حمله به ایران، به حزب‌الله و سوریه حمله می‌کنیم. اما پس از دو ضربه سنگین به صهیونیست ها رادیو اسرائیل در تحلیلی نوشته است که قدرت موشکی و پهپادی ایران زنگ خطری بیخ گوش تل‌آویو است. پس از انهدام تیم خرابکاری هسته‌ای موساد، بسیاری از سرورهای مرتبط با وب‌سایت‌های دولتی رژیم جعلی صهیونیستی نیز از کار افتاده است. روزنامه هاآرتص نوشته است؛ مقامات دولتی خوابند یا سکته کرده اند!

عملیات برچیده شدن لانه جاسوسی رژیم صهیونیستی در داخل و خارج از مرزها، فصلی روشن از تحولات نظامی، سیاسی و امنیتی در جهان است. رهبر انقلاب اسلامی در آخرین پیام خود (به جمع انجمن‌های اسلامی دانشجویی در اروپا) این رخدادها را به مفهوم عبور از «پیچ تاریخی» تبیین فرموده‌اند.

در سال ۱۳۹۳ و در آستانه امضای برجام، مقام معظم رهبری درجمع مسئولان وقت نظام تذکر می‌دهند که تنها راه عبور از پیچ تاریخی «قوی شدن» است. در آن زمان برخی دولتی‌ها به‌جای ایمان داشتن به آن پیش‌بینی الهی از جانب رهبر انقلاب و حرکت در مسیر عزت، فکر می‌کردند که زیر سایه امریکایی‌ها (کدخدا) می‌توان پیشرفت کرد و اروپایی شد، این روزها که اوکراین در آتش شرارت ناتو می‌سوزد و اروپا در ترس از کمبود انرژی می‌لرزد، خوب می‌دانیم که عزت ملی ما در همین قوی شدن زیر سایه صلح مسلح است.

ضربه سخت به مراکز اطلاعاتی دشمن در خارج و خرد کردن استخوان‌های ایادی و مزدوران داخلی آن ها به صورت هم زمان اولین نشانه‌ها برای عبور از «پیچ تاریخی» باهدف تمدن‌سازی اسلامی است. در جنگ روی‌داده میان قطب‌های قدیمی در شرق و غرب نشان داده ایم که یک کلاس بالاتر آمده ایم. تاسیس «فرماندهی سپاه هسته ای» نشانه ای بر تغییر رویکردهای امنیتی کشور برای عبور از موقعیت حساس در آینده است. تارو مار کردن شبکه مزدوران رژیم صهیونسیتی پرده دوم از یک ماجرای پر فراز و نشیب با دشمن است؛ به زودی از پرده سوم از این ماجرا رونمایی خواهد شد!

نظرات شما