دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۶۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۶
دیکتاتور معدوم عراق پس از شکست خفت بار در عملیات طوفان صحرا با چراغ سبز امریکا و کمک گروهک تروریستی منافقین بیش از ۱۵۰ هزارتن از شیعیان عراق را در انتفاضه شعبانیه ۱۹۹۱ قتل عام کرد و برای مدت ۱۲ سال دیگر بر کرسی قدرت تکیه زد.

آوای خزر/ در حالی که ژنرال نورمن شوارتسکف فرمانده امریکائی عملیات طوفان صحرا از مرکز فرماندهی خود در اطراف منطقه صفوان کویت بر صفحه رادار حرکت یک کاروان مشکوک در مسیر بغداد – تکریت را رصد می کرد با تلفن ویژه با جرج بوش پدر رئیس جمهوری وقت امریکا تماس گرفت واز وی کسب نظر کرد اما جواب جرج بوش این ژنرال کار کشته امریکائی را شگفت زده کرد.

پس از حمله ارتش رژیم بعث عراق به کویت در سال ۱۹۹۰ و اشغال سریع کویت توسط نیروهای گارد جمهوری عراق، سران کویت از طریق مرز الخفجی عربستان با اتومبیل راهی صحرای عربستان شدند.

شیخ جابر الاحمد الصباح امیر وقت کویت در مسیر حرکت خود از تلفن اتومبیل مخصوص خود با جرج بوش پدر رئیس جمهوری وقت امریکا تماس گرفت و مراتب گله مندی خود را نسبت به بی تفاوتی امریکا در حمله عراق به کویت بیان داشت.

بر اساس اظهارات جاسم السعدون رئیس وقت مجلس الامه " پارلمان" کویت جرج بوش از امیر کویت خواست که فعلا علی الحساب مبلغ ۶۰ میلیارد دلار به عنوان پیش پرداخت ازاد سازی کویت به حساب وزارت خزانه داری امریکا واریز کند.

قبل از آن و کمتر از یک ماه خانم اپریل گلاسبی سفیر وقت امریکا در بغداد با صدام حسین دیکتاتور معدوم عراق دیدار کرد که در این دیدار صدام از رفتار تهاجمی رهبران کویت نسبت به دولت بعث عراق بشدت انتقاد کرد.

دیکتاتور عراق مسائل مربوط به اختلافات مرزی عراق وکویت که از سال ۱۹۶۱ و پس از استقلال کویت اغاز شده بود با سفیر امریکا در میان گذاشت.

خانم گلاسبی متقابلا نقطه نظرات رسمی ایالات متحده را برای دیکتاتور عراق بازگو کرد و تاکید کرد که اختلافات مرزی عراق وکویت ارتباطی به امریکا ندارد.

صدام حسین پاسخ سفیر امریکا را نشانه موافقت این کشور با اشغال کویت از سوی عراق تفسیر کرد وبلافاصله به ژنرال نزار الخزرجی رئیس ستاد ارتش عراق دستور داد که کلیه نیروهای زمینی وسپاه های رزمی وپیاده مکانیزه مستقر درشمال وغرب عراق را به سمت جنوب حرکت دهد.

حمله ارتش عراق در دوم ماه اگوست ۱۹۹۰ اغاز شد و در کمتر از ۶ ساعت ارتش مجهز عراق برکلیه مناطق کویت مسلط شد ودولت قانونی این کشور را سرنگون وکویت را استان نوزدهم عراق اعلام کرد.

در امریکا جرج بوش پدر علاوه بر تلاش برای صدور قطعنامه هائی از سوی شورای امنیت سازمان ملل در محکومیت عراق، ژنرال های پنتاگون را برای مشورت پیرامون تشکیل ائتلاف جهانی علیه رژیم عراق به کاخ سفید فرا خواند.

ژنرالهای ارتش امریکا اتفاق نظر داشتند که این ائتلاف بدون مشارکت ارتش های چند کشور مهم عربی از جمله مصر و سوریه موفق نخواهد بود.

قانع کردن حسنی مبارک رئیس جمهوری وقت مصر برای اعزام نیرو در چارچوب ائتلاف جهانی کار چندان مشکلی نبود اما مشکل در قانع ساختن مرحوم حافظ اسد رئیس جمهوری سوریه بود.

جرج بوش با حافظ اسد تماس گرفت واز وی خواست حتی بشکل نمادین یک گردان از نیروهای خود را در قالب ائتلاف جهانی در اختیار امریکا قرار دهد.

رئیس جمهوری وقت سوریه شرایط دشوار مشارکت دولت سوریه در حمله به یک کشور عربی انهم تحت فرماندهی ارتش امریکا را به لحاظ سیاسی دشوار توصیف کرد.

اما برای این مشارکت پیش شرطی تعیین کرد. پیش شرط سوریه برای اعزام نیرو در راستای ازاد سازی کویت، اخراج میشل عون از کاخ بعبدا و یکدست ساختن حاکمیت در لبنان بود.

در آن زمان پس از پایان دوره ریاست جمهوری امین جمیل بر لبنان و ناتوانی پارلمان برای معرفی جانشین، میشل عون که در آن زمان فرمانده کل ارتش بود علیه دولت سلیم الحص نخست وزیر وقت لبنان کودتا وکاخ ریاست جمهوری بعبدا در شرق بیروت را اشغال کرد.

در گیری در بیروت بین نیروهای تحت امر ژنرال میشل عون و سلیم الحص نخست وزیر منتخب لبنان چندین ماه ادامه داشت و دو گانگی در حاکمیت تاثیر خود را بر نیروهای سوری موجود در لبنان باقی گذاشته بود.

میشل عون که خود را بصورت خود خوانده رئیس جمهوری لبنان اعلام کرده بود اصرار داشت که نیروهای سوریه باید سریعا خاک لبنان را ترک کنند.

مرحوم حافظ اسد در این تماس تلفنی با جرج بوش پدر از وی خواست که اجازه داده شود نیروهای سوریه در لبنان با استفاده از هواپیما اطراف کاخ بعبدا را بمباران و میشل عون را وادار به فرار کنند.

فردای آن روز ۴ هواپیمای میگ ۲۹سوری در اطراف کاخ بعبدا به پرواز در امدند واطراف کاخ ریاست جمهوری را بمباران کردند.

میشل عون که یک نظامی حرفه ای وکارکشته تلقی می شود از پنجره کاخ بعبدا به اسمان نگاه کرد و پرواز میگهای سوری را بر فراز کاخ مشاهد کرد.

او متوجه شد که قربانی یک سازش مصلحتی بین امریکا و سوریه شده زیرا قطعا پرواز هواپیماهای سوری در لبنان بدون اجازه امریکا امکان پذیر نبود.

میشل عون بلافاصله با سفیر فرانسه در بیروت تماس گرفت ودر خواست پناهندگی خود از فرانسه را اعلام کرد که با موافقت دولت فرانسه مواجه شد و به این ترتیب میشل عون با خروج از کاخ بعبدا و عزیمت به پاریس به مدت ۱۵ سال از صحنه سیاسی لبنان خارج شد.

پس از آن بود که دولت سوریه یک گردان از نیروهای خود را در چارچوب ائتلاف جهانی برای خارج کردن نیروهای عراقی از خاک کویت به منطقه اعزام کرد که البته این اقدام با واکنش منفی نخبگان سیاسی سوریه همراه بود.

بیش از ۸۰ تن از نخبگان سوری با ارسال یک نامه سر گشاده به مرحوم حافظ اسد رئیس جمهوری وقت سوریه مشارکت نیروهای این کشور در ائتلاف جهانی به رهبری امریکا را بشدت مورد انتقاد قرار دادند.

همه نویسندگان این نامه توسط دستگاه های امنیتی دستگیر و زندانی شدند اما زمانی که یکی از شخصیت های بلند پایه ایرانی در جریان یک سفر رسمی به سوریه برای رایزنی پیرامون بحران کویت وعراق از دستگیری این نخبگان مطلع شد از مرحوم عبدالحلیم خدام معاون رئیس جمهوری سوریه درخواست کرد که این افراد آزاد شوند که همین اتفاق هم افتاد.

عملیات طوفان صحرا در فوریه سال ۱۹۹۱ به فرماندهی ژنرال شوارتسکف آغاز شد و نیروهای عراقی پس از نزدیک به ۸ ماه از اشغال کویت ،شکست سختی متحمل شدند و از کویت عقب نشینی کردند.

پس از این شکست ۱۴ استان از مجموع ۱۸ استان عراق شاهد شورش بی سابقه ای بودند زیرا اغلب اهالی این ۱۴ استان که عمدتا از جنوب وفرات میانه بودند مراکز دولتی را تصرف کردند.

اندکی بعد در حالی که ژنرال شوارتسکف فرمانده عملیات طوفان صحرا در اتاق عملیات در منطقه مرزی صفوان کویت بود، از طریق خلبانان هلکوپترهای امریکائی کبرا در غرب عراق مطلع شد که صدام در قالب یک کاروان از ماشین های استتار شده در حال حرکت از تکریت به سمت بغداد است.

ژنرال امریکائی بر روی صفحه رادار حرکت این کاروان را رصد کرد و به خلبانان امریکائی دستور داد که لحظه ای از تعقیب کاروان حامل صدام و نزدیکان وی غافل نشوند.

ژنرال شوارتسکف بلافاصله با جرج بوش رئیس جمهوری وقت امریکا تماس گرفت و از وی برای بمباران اتومبیل حامل صدام کسب اجازه کرد.

جرج بوش از فرمانده عملیات طوفان صحراخواست که لحظه ای درنگ کند تا با برخی از سران کشورهای عربی در این خصوص مشورت کند.

بوش با تلفن ویژه با ملک فهد پادشاه عربستان تماس گرفت و در باره کشتن صدام نظر خواست که ملک فهد پاسخ داد اگر صدام کشته شود یک خلاء سیاسی و امنیتی در عراق بوجود خواهد امد و شیعیان بر عراق مسلط خواهند شد.

رئیس جمهوری امریکا با حسنی مبارک رئیس جمهوری وقت مصر وملک حسین پادشاه وقت اردن نیز در این خصوص رایزنی کرد اما همین جوابی را که ملک فهد داده بود از سران مصر واردن دریافت کرد.

بوش دریافت که سران عربستان، مصر و اردن قبلا در این خصوص با یکدیگر هماهنگی کرده بودند و به این نتیجه رسیده بودند که وجود صدام ضعیف و ناتوان در راس قدرت بهتر از تسلط شیعیان بر عراق است.

رئیس جمهوری امریکا دقایقی بعد با ژنرال شوارتسکف تماس گرفت و به او ابلاغ کرد که آسیبی به صدام حسین نرساند که این جواب، ژنرال کارکشته امریکائی را که می خواست کشتن صدام را در کارنامه نظامی خود ثبت کند بشدت شگفت زده کرد.

ژنرال شوارتسکف که بیش از ۴۰ سال در ارتش امریکا خدمت کرده بود پس از پایان عملیات طوفان صحرا به دلیل اعتراض نسبت به سیاست های جرج بوش در مماشات با صدام حسین دیکتاتور عراق که از نظر شوارتسکف یک جنایتکار جنگی تلقی می شود در خواست بازنشستگی کرد.

به این ترتیب دیکتاتور معدوم عراق پس از شکست خفت بار در عملیات طوفان صحرا با چراغ سبز امریکا و کمک گروهک تروریستی منافقین بیش از ۱۵۰ هزارتن از شیعیان عراق را در انتفاضه شعبانیه ۱۹۹۱ قتل عام کرد و برای مدت ۱۲ سال دیگر بر کرسی قدرت تکیه زد.

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: