دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۸۲۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۶
پتروشیمی میانکانه همچنان به مساله ای مهم در نسبت با مسائل اجتماعی و محیطی زیستی ما مطرح است که در این خصوص لازم است ۱۰ نکته را یادآور شوم:

به گزارش آوای خزر، پتروشیمی میانکانه همچنان به مساله ای مهم در نسبت با مسائل اجتماعی و محیطی زیستی ما مطرح است که در این خصوص لازم است ۱۰ نکته را یادآور شویم:

۱. علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست اعلام کرد که پرونده پتروشیمی میانکاله برلی همیشه بسته شد.

۲. برای کسانی که فکر می کنند فعالیت محیط زیستی در ایران نتیجه ندارد، موفقیت در توقف پتروشیمی میانکاله نشون داد که دارد. من این موفقیت را به جامعه محیط زیستی تبریک می گویم.

۳. برای کسانی که فکر می کنند رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نمی تونه کاری کنه، ماجرای پتروشیمی میانکاله نشون داد که می تونه کاری کنه، البته اگر بخواد.

۴. ما به حسن روحانی رای دادیم، برایش تبلیغ کردیم ولی ایشون برای جامعه محیطی زیستی تره هم خرد نکرد. چه اصرار بر اجرای طرح گردشگری آشوراده و چه اصرار بر نشاندن عیسی کلانتری بر ریاست سازمانی که چهار سال همه ما را نا امید کرد.

۵. علی سلاجقه همکار من در دانشگاه است و طبیعی است ما هر جا بتوانیم به ایشان کمک می کنیم. جامعه محیط زیستی ایران علیرغم زخمهایی که خورده است هنوز یکی از فعالترین اقشار کشور است که عشق به این سرزمین و حفظ تنوع زیستی کشور محوری است که همه ما به آن اعتقاد داریم. ایشان باید قدر این جامعه را بداند و رابطه نزدیکتری با این بدنه داشته باشد.

۶. اقدامات نمادین مانند توقف ساخت پتروشیمی و خراب شدن ویلایی در آهار بسیار مفید و ارزشمند بوده و به جامعه انرژی مثبت می دهد. آنچه من از شخص آقای سلاجقه عزیز می خواهم، اصلاح روندهایی است که منجر به تصویب پروژه هایی چون پتروشیمی میانکاله و سدهایی چون چم شیر نشود.

۷. یک واقعیت در ساختار قدرت در ایران این است که برای موفقیت در کاری، همراهی بخشی از حاکمیت لازم است. فعالان محیط زیست اپوزیسیون نیستند. هر کس هم بخواهد این جریان اجتماعی را بخشی از حاکمیت و یا در مقابل حاکمیت بداند خطای بزرگی مرتکب می شود. ما مانند پزشکان بی مرزیم. ما طرف هیچ نیروی درگیری نیستیم. لذا برای به نتیجه رسیدن باید مذاکره و گفتگو کنیم با همه افراد تاثیر گذار.

۸. ما به جای غر زدن باید به دو سلاح مجهز باشیم: اول دانش و دوم حقوق. متاسفانه ما ابزارهای حقوقی را خوب نمی شناسیم و کارکرد آنها را خوب نمی دانیم. همیشه از حقوق دانان مشورت بگیریم.

۹. انتظار من از اقای سلاجقه این است که محکم و استوار در مقابل آبگیری سد چم شیر و طرح گردشگری آشوراده بیاستند، اگر شل کردند این رخدادها به نام ایشان تمام خواهد شد.

۱۰. از دوستان زیادی باید تشکر کرد که تلاش کردند، اما محمد داسمه و حر منصوری دو سربازی بودند که در خط مقدم ایستادند. از هر دوشان بسیار تشکر می کنم.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار