دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۲۰۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۸

سکه بدون وکیوم بخریم؟

از آنجا که سکه‌های عرضه شده در بورس کالا بدون وکیوم تحویل داده می‌شوند این سوال برای خریداران مطرح شده است که سکه‌های وکیوم‌دار و بدون وکیوم چه تفاوتی از لحاظ قیمت با هم دارند؟

به گزارش آوای خزر،  24 دی‌ماه امسال بود که دولت اقدام به فروش 500 هزار قطعه ربع سکه در بورس کالا کرد. این سکه‌ها بدون وکیوم تحویل داده می‌شود و یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که برای متقاضیان پیش آمده این است که سکه وکیوم‌دار و بدون وکیوم در فرآیند فروش چه تفاوتی با هم دارند؟

سکه وکیوم‌دار بخریم یا نه؟

ماجرای وکیوم‌دار شدن سکه‌ها به 20 سال گذشته بازمی‌گردد. ابتدا صرافان معتبر وقتی می خواستند سکه بفروشند، به همراه آن کارت ویزیت خود را به خریدار می‌دادند تا از این طریق اعتبار خرید را بالا ببرند. خریدار سکه نیز این کارت ویزیت را فاکتور آن سکه در نظر می گرفت.

پس از مدتی صرافی‌ها تصمیم گرفتند کارت های ویزیت خود را به همراه سکه پرس کنند و به خریدار بدهند. آنها پس از این اتفاق به مردم اعلام کردند سکه‌های بدون وکیوم فاقد اعتبار است.

اما در نهایت هیچ تفاوتی بین سکه وکیوم‌دار و بدون وکیوم وجود ندارد؛ خرید سکه وکیوم‌دار صرفا باعث می‌شود مردم احساس کنند خرید بااعتبارتری انجام داده‌اند.

البته لازم به ذکر است که هنوز تعدادی از صرافی‌ها هنگام خرید سکه بدون وکیوم، مبلغی را از آن کسر می‌کنند.

 

تفاوت قیمتی سکه باز و بسته‌بندی شده

پیشتر نیز کشتی‌آرای، نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در مصاحبه‌ای در این خصوص بیان کرده بود: در خرید و فروش سکه هیچ تفاوت قیمتی بین سکه باز و سکه بسته‌بندی شده وجود ندارد. شاید مردم تصور کنند که سکه وکیوم شده اعتبار بیشتری دارد، اما این تفکر صحیح نیست و در معاملات تفاوتی بین دو سکه وجود ندارد.

وی افزوده بود: برخی از فروشندگان مدعی هستند که اگر سکه از وکیوم خارج شود مسئولیت آن را نمی‌پذیرند اما این رفتار درستی نیست و نباید تفاوتی بین سکه بسته‌بندی و باز باشد.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه اتفاقا اگر سکه باز باشد امکان تشخیص آن از سکه تقلبی فراهم می شود، تاکید کرده بود: توصیه ما به مردم خرید سکه باز و خرید از واحدهای دارای جواز کسب است./تجارت نیوز

نظرات شما