دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۲۲۵۶
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶
امیر سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع گفت: مهمترین موضوع برای ما، منافع ملی و امنیت ملی است و در همین راستا، می‌بینیم که دشمن در تمامی اقدامات علیه جمهوری اسلامی با شکست مواجه شده و باعث شده دست به کارهای سخیف بزنند.

به گزارش آوای خزر، امیر سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، طی نشست خبری در محل این وزارتخانه برگزار شد، درخصوص برخی موضوعات بین المللی مرتبط با وزارت دفاع اظهار داشت: ما در مسایل بین المللی و منطقه ای و داخلی فارغ از هرگونه نگرش احساسی بگونه ای حرکت کرده ایم که نشانگر استقلال و استحکام و اقتدار بوده و تحملش برای دشمن بسیار سخت است.

وی تصریح کرد: مهمترین موضوع برای ما، منافع ملی و امنیت ملی است و در همین راستا، می‌بینیم که دشمن در تمامی اقدامات علیه جمهوری اسلامی با شکست مواجه شده و باعث شده دست به کارهای سخیف بزنند.

وزیر دفاع گفت: امروز جوانان ما به سطحی از فناوری و اقتدار رسیده اند که به هیچوجه هیچ نیروی دشمنی نمی‌تواند علیه آنها توطئه و سد ایجاد کند. ما از دوره ای که آنها فکر‌میکردند با تحریم میتوانند جلوی پیشرفت ما را بگیرند گذر کرده ایم.

آشتیانی افزود: تمام کشورهایی که با آنها و کارشناسان خبره نظامی دنیا ملاقات داشته‌ایم از دستاوردهای ما شگفت زده شده اند و به تبلیغات پوچ غربی ها واقف می‌شوند.

وی با بیان اینکه برنامه هایمان را در وزارت دفاع به صورت جهشی در نظر گرفتیم، خاطرنشان کرد: ما دو برنامه تدوین کردیم که یکی برنامه عادی و سالیانه و دوم همین برنامه بصورت جهشی است و امروز حداقل دو برابر بیشتر از برنامه پیشرفت کرده ایم.

وزیر دفاع گفت: در بخش تسلیح نیروهای مسلح، امسال نسبت به سال گذشته یک و نیم برابر تجهیزات و خدمات به نیروهای مسلح ارایه شده که برا بر با حدود 87 هزار میلیارد تومان است.

آشتیانی افزود: در این مدت بیش از 85 هزار فرصت شغلی ایجاد شده که 15 هزار فرصت نسبت به سال قبل افزایش داشته و توانستیم با 6 هزار شرکت دانش بنیان نیز همکاری کنیم.

وی همچنین از تاسیس صندوق پژوهش و صنعت دفاعی خبر داد و گفت:در بومی سازی قطعات نیز با هدف صرفه جویی ارزی و کاهش هزینه
مقابله با خرابکاری صنعتی دشمن، 38 هزار قطعه را خودمان تولید کردیم و بالغ بر یک میلیارد دلار صرفه جویی ارزی داشتیم.

وزیر دفاع افزود:در 9 رزمایشی که امسال برگزار شد، سامانه هایی که در اختیار نیروهای مسلح قرار دادیم بالای 90 درصد موفق بوده است.

وی ادامه داد: در حوزه رزم موشکی اثربخشی سر جنگی و تاکتیکی شدن و مقاومت در جنگ سایبری و پنهان کاری مد نظر است و طراحی و ساخت موشکهای بالستیک نقطه زن با برد 2 هزار کیلومتر را داریم.

آشتیانی گفت: در حوزه موشک کروز نیز انواع آن را از 35 تا هزار کیلومتر تولید کردیم و هم اکنون عملیاتی هستد.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: در حوزه پهپادی هم در بخش شناسایی و رزمی و پنهان کار دستاوردهایی داریم و متخصصان در حال تلاش در این حوزه هستیم و بکار گیری فناوری هوش مصنوعی برای پرواز جمعی و تکی جنگنده های با سرنشین را نیز داریم.

وی با اشاره به دستاوردها در حوزه پدافند هوایی نیز گفت: سامانه موشکی باور 373 با موشک صیاد 4 توانسته است هدف را در 300 کیلومتری منهدم کند.

آشتیانی همچنین به برخی دستاوردهای دیگر حوزه نظامی نظیر ساخت انواع زیردریایی های سبک و سنگین و ساخت ناوشکن کلاس موج و سینا و ساخت ناو چندمنظوره کلاس شهید سلیمانی و شناورهای تندرو که به انواع موشکهای کروز و سلاح زیرسطحی مجهز شده اند اشاره کرد.

وزیر دفاع اظهار داشت:در حو‌زه نفت و‌گاز و محصولات پلیمری و پالایشگاه‌ها و بحث هواپیما با بخش خصوصی ارتباط و همکاری داریم.

وی در بخش دیگری از این نشست درخصوص خریدهای خارجی برای نیروهای مسلح گفت: در راستای دفاع از دستاوردهای نظام، این حق را برای خود قایل هستیم که با کشورهای دیگر درزمینه تقویت توان خود همکاری کنیم. مباحث خرید از کشورهای مختلف هم ممکن است در اختیار وزارت دفاع یا بخش دیگری از نیروهای مسلح قرار داشته باشد.

آشتیانی درباره خرید جنگنده سوخو35 از روسیه نیز گفت: این موضوع هنوز در مراحل دنبال کردن است و تجهیزاتی تاکنون دریافت نشده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره خرید سامانه پدافمدی اس400 نیز اظهار داشت: روسیه از کشورهایی است که روابط سطح بالایی با آن داریم. با این حال، ما در بحث سلاح پدافندی به خودکفایی رسیده ایم اما اگر لازم باشد سلاحی تهیه کنیم انجام می‌دهیم ولی فعلا نیازی به سلاح دیگری نداریم و خیلی از کشورها دنبال باور373 ما هستند.

وزیر دفاع گفت: امروز مطالبات کشورها از ما برای دریافت پهپاد متعدد است و کشورهای زیادی خواهان آن هستند چون همه پذیرفته اند که قدرت پهپادی ایران بی‌نظیر و آزمایش پس داده است. لذا ما با رعایت ملاحظات خود، به برخی کشورها در مسیر تقویت بنیه دفاعی‌شان کمک می‌کنیم.

آشتیانی تصریح کرد: در حوزه پهپادی دستاوردهای جدیدی داریم که در آینده اعلام خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: امروز هم برای سران رژیم صهیونیستی محرز است که نمی‌توانند اقدام علنی در مواجه با جمهوری اسلامی داشته باشند لذا به عملیات‌های خرابکاری و ایذایی روی آوردند.

آشتیانی گفت: مشکل بزرگ این رژیم الان موضوعات داخلی است و با مشکلات فوق العاده ای مواجه هستند و اگر بعضی وقتها چیزهایی اعلام می‌کنند، غیر از توهم چیزی نیست. ما هرکجا و هرزمان که لازم بدانیم پاسخ رژیم صهیونیستی را داده و خواهیم داد اما آنچه آنها این روزها می‌کنند بیشتر جنگ روانی است. حرکتی که در اصفهان انجام دادند قبلا هم انجام داده بودند و با شکست مواجه شدند.

در رابطه با ونزوئلا تا الان کمیته های متعددی داشتیم که مذاکرات دو طرفه ای داشته اند

وزیر دفاع درخصوص همکاری با کشور ونزوئلا نیز گفت: کار در حوزه های نظامی براساس توافقات صورت گرفته دنبال می شود.

آشتیانی درخصوص جنگ اوکراین نیز گفت: در جنگ اوکراین، اروپایی ها متزلزل هستند و احساس شکست می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ارتباطات چین و روسیه و ایران و دیگر کشورها براحتی می تواند جلوی یکجانبه گرایی امریکا و غرب را بگیرد و این امپراطوری صوری آنها قطعا فرو می‌ریزد.

وزیر دفاع درباره همکاری با کشورهای همسایه نیز گفت: ما با همسایگان ارتباط نزدیک و دوستانه ای داریم و به دنبال توسعه روابط هستیم و منطقه قفقاز هم برای ما مهم است و معتقدیم کشورهای این منطقه می‌توانند با مذاکره مشکل خود را حل کنند.

آشتیانی گفت: بعید می‌دانیم رژیم صهیونیستی بتواند در همسایگان ما نفوذ کند و آنها هم قطعا چنین اجازه ای نخواهند داد.

وی درخصوص خرید پهپادایرانی توسط چین نیز گفت: ارتباط ما با چین یک ارتباط راهبردی است و در سفر اخیری که وزیر دفاع چین داشت نیز صحبتهای مفصلی داشتیم و تیم هایی درحال پیگیری موضوعات هستند.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: با رزمایش های مشترک و کارهایی که با چین دنبال می‌کنیم سطح روابط گسترده تر خواهد شد و در بحث نظامی هم ارتباط خوبی با چین داریم.

آشتیانی در پاسخ به سوالی درخصوص وضعیت صادرات محصولات دفاعی گفت: در این حوزه وضعیت خوبی داریم و در یک سال و نیم گذشته نیز در صنایع دفاعی اقدامات بزرگی صورت گرفته و نمایشگاه دائمی وزارت دفاع نیز در شرف بازگشایی است.

وی درخصوص حمایت ایران از جببه مقاومت گفت: ما با تمام اعتقاد از جبهه مقاومت پشتیبانی می کنیم که در این بین، کشور سوریه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و در هر زمینه که بتوانیم، این موضوع را دنبال می‌کنیم.

وزیر دفاع درخصوص فروش پهپاد به روسیه و ادعای غربی های مبنی بر استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین گفت: آنچه در بعضی رسانه ها مطرح می شود به این شکل نیست و روندی در حال دنبال است و درخصوص ادعاهایی که علیه جمهوری اسلامی مطرح می کنند که مثلا ایران موشک و پهپاد داده باشد، اینها چیزهایی نیست که اثبات شده باشد.

وی گفت: وزارت خارجه کشورمان نیز از اوکراین درخواست مستندات کرده اما چیزی ارایه نشده است.

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با احداث پالایشگاه در میانکاله موافقید؟
موافقم
مخالفم
آخرین اخبار