دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۲۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰
وزیر کار خبرداد

آغاز ساخت ۴ فروند شناور در مجتمع کاسپین با ۴۲ میلیون یورو قرارداد ارزی

آغاز ساخت ۴ فروند شناور در مجتمع کاسپین با ۴۲ میلیون یورو قرارداد ارزی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرارداد ساخت ۴ فروند شناور در مجتمع کاسپین صدرا(شامل دو فروند کشتی کانتینری و دو فروند کشتی رو - رو) با بیش از ۴۲ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی بسته شد.
آوای خزرآزاده بابانژاد: امروز جمعه ۱۹ اسفندماه ۱۴۰۱، با حضور سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در سفر دو روزه به مازندران آمده است، عملیات اجرایی چهار فروند شناور کانتینری و رو- رو در مجتمع کاسپین بهشهر آغاز شده است. این طرح، زمینه اشتغال حدود ۱۰۰۰ نفر را فراهم می‌کند.

سید صولت مرتضوی در این مراسم، اظهار کرد: اجرای عملیات ساخت این دو فروند کشتی با ظرفیت مطلوب، کار مبارکی است.

او با اشاره به آغاز ساخت دو فروند کشتی در مجتمع کاسپین که در راستای اجرای تاکیدات و فرامین رهبر انقلاب است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند که باید به اقتصاد دریا پایه توجه شود.

وزیر کار ادامه داد: موانعی نیز در حوزه خزر وجود دارد. امروز بسیاری از این موانع برداشته شده و دست نیاز همسایگان برای همکاری به سمت ما است و حتما باید عنایت داشته باشیم و تلاش کنیم.

مرتضوی تصریح کرد: چهار فروند شناور مدرن در قراردادی که شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران وابسته به سازمان سرمایه گذاری تامین اجتماعی با شرکت صدرا زیر مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) مقرر کردند؛ دو تا دو فروند است که دو فروند کشتی‌های کانتینری و دو فروند کشتی رو – رو است که گام به گام محقق می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: قرارداد دو فروند شناور سه هزار و پانصد تنی ، چند منظوره به طول 112 متر و ظرفیت حمل کانتینر را دارند و دو فروند نیز شناور رو – رو کانتینری هستند که هر کدام ۴ هزار تن ظرفیت حمل دارند، منعقد شده است.

وی ادامه داد: این کشتی‌ها بستر ریلی جمهوری اسلامی ایران را با کشور‌های آسیای میانه و سایر کشور‌ها و همچنین کریدور شمال – جنوب را بسترسازی می‌کنند و آن زمان است که این استان، نه اینکه نرخ بیکاری صفر شود بلکه بخش اعظمی از بیکاری کشور و استان را حل می‌کند.

مرتضوی با بیان اینکه یکی از صنایعی که به امر اشتغال کمک می‌کند صنعت حمل و نقل است که سرمایه گذاری بالایی دارد، افزود: قرارداد ساخت چهار فروند کشتی شامل بیش از ۴۲ میلیون یورو و ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری ارزی و ریالی است.

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مازندران از استان‌های دارای ظرفیت‌های بزرگ است، افزود: این ظرفیت‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور زبانزد است، اقلیم این استان سرمایه زا و جغرافیای آن ثروت آفرین است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: در جلسه اخیر با رهبر معظم انقلاب به چند ظرفیت مغفول اقتصادی اشاره شد که یکی از آن‌ها معدن بود و در جای خود باید درباره آن ایده پردازی شود.

سید صولت مرتضوی گفت: یکی دیگر از ظرفیت‌های مغفول مانده که در بیانات رهبری به آن اشاره شد، اقتصاد دریا پایه است. یکی از مزیت‌های بزرگ را در مازندران داریم، بنادر متعدد و نزدیکی این بنادر به سایر استان‌های کشور؛ به خراسان، سمنان و تهران و ... حائز اهمیت است.

او نزدیکی بندر به مراکز جمعیتی چه در در داخل و خارج را اساسا سبب کاهش هزینه‌های تولید عنوان و اظهار کرد: متاسفانه چه دریا و ساحل و بندرش و فرآوری محصولات دریایی از دید‌ها مغفول مانده بوده که در این دولت توجه ویژه‌ای صورت گرفته است.

وزیر کار به بازدید‌های خود از طرح‌های مازندران در سفر دو روزه‌اش به این استان اشاره کرد و گفت: ظرفیت ارزش بهره وری در این استان بالا است و روز گذشته در بازدید از شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران که بودیم آن‌ها اعلام کردند؛ امکان توسعه و فرآوری و افزایش تولید و توسعه زنجیره تولید را هم داریم.

او ادامه داد: این شرکت همچنین اعلام کرد؛ با مدد دانش فنی و با کمک نیرو‌های خبره در همین استان می‌توانیم ۶۰ درصد تامین آنتی بیوتیک را به صد درصد برسانیم و نیاز کشور را تامین کنیم.

مرتضوی بیان کرد: شب گذشته خیلی خرسند شدیم که دوستانمان در شورای عالی استان مازندران با اعداد و ارقام مبتنی بر اظهار نظر‌های رسمی کشور، گزارش دادند نرخ بیکاری این استان نسبت به سال قبل به شدت کاهش یافته و تقریبا رتبه دوم کشور است.

(گرچه نماینده شرق مازندران گفته است که این بخش از استان استثنا است و باید فکری برای آن داشته باشیم)
 
آغاز ساخت ۴ فروند شناور در مجتمع کاسپین با ۴۲ میلیون یورو قرارداد ارزی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نامگذاری سال ۱۴۰۱ توسط مقام معظم رهبری گریزی زد و گفت: باید محاسبه کنیم که کجای کار هستیم و پاسخگوی بزرگترین مطالبه گری که هم از نظر شرعی بر ما ولایت دارد و هم قانونا ما وظیفه پاسخگویی داریم، باشیم و ببینیم چه کردیم.

او ادامه داد: رهبر انقلاب فرمودند که اقتصاد دانش بنیان ستون فقرات هر کشوری است و در تبیین این اقتصاد نیز اشاره داشتند که اقتصاد دانش بنیان اقتصاد افزایش تولید و توام با کاهش هزینه‌ها و اساسا رقابت پذیر با دنیا است و خروجی آن باید افزایش بهره وری باشد.

مرتضوی بیان کرد: امروز خرسندیم که جوانان این مرز و بوم آستین همت را بالا زدند و در این حوزه خوش درخشیدند، این کاغذ بازی‌های اداری سبب می‌شود که گاهی ایده‌های جوانان لایق و شایسته ایران به پدیده تبدیل نشود و ما باید تسهیلگری کنیم.

وزیر کار با تشکر از دست اندرکاران طرح بزرگ (ساخت چهار فروند کشتی) و ابراز خرسندی از این اشتغال دانش بنیان، گفت: همه باید دست به دست هم بدهیم تا اجرای آن تسریع شود، خیلی زمان نداریم، فرصت‌ها از دست می‌رود و پرسش برای ما باقی می‌ماند.

او در پایان از همه کسانی که برای اعتلای ایران تلاش می‌کنند - به ویژه جوانان سختکوش-  قدردانی و اظهار کرد: ما نمی‌توانیم خیلی ادعا کنیم که در دفاع مقدس تاثیرگذار بودیم، اما گاهی گرد کفش بچه‌های رزمنده بر پیشانی ما می‌نشست؛ جوانان در هشت سال جنگ سنگین و در غربت تاریخی توانستند کاری کنند که امام بفرمایند ما در این جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم.

او ادامه داد: شما جوانان باید با تولید، دانش و علم خود حتما اقتدار تولیدکنندکان بزرگ را بشکنید.

مرتضوی در پایان از پیگیری و تلاش استاندار مازندران و همراهی نمایندگان این استان با دولت قدردانی کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۱/
خبرنگار: آزاده بابانژاد
نظرات شما