دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۵۲۴۱۵
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۶
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران تایید کرد

نزاع جمعی در سلمانشهر ۲ کشته بر جای گذاشت/ حضور نقابداران در درگیری سلمانشهر

نزاع جمعی در سلمانشهر ۲ کشته بر جای گذاشت/ حضور نقابداران در درگیری سلمانشهر
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با تایید نزاع دسته‌جمعی در یکی از روستاهای سلمانشهر بر سر اراضی مورد دعوی، کشته‌شدن دو نفر در خلال درگیری‌های ایجاد شده را تایید و اعلام کرد: در این درگیری ردّ چند فرد نقابدار که حالت طبیعی نداشتند نیز دیده شده که بررسی دقیق‌تر از سوی کمیته حقیقت‌یاب در حال انجام است.

به گزارش آوای خزر، روح الله سلگی معاون سیاسی‌امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با تایید درگیری جمعی در روستای دانیال سلمانشهر گفت: برخی افراد نقابدار که از اهالی روستای دانیال نبودند با هدف ایجاد التهاب و اغتشاش بر آتش این درگیری تاریخی دمیدند.

او با بیان اینکه این درگیری ریشه قدیمی دارد، افزود: امروز در برخی خبر‌ها گفته شد که طرف دعوا یک نهاد دولتی بود، اما اینگونه نبود بلکه طرف دعوا یک شخص بود که وقف خاص دارد.

سلگی بیان کرد: این فرد در راستای تثبیت مالکیت خود کانکسی را در زمین قرار می‌دهد که ما این اقدام را تایید یا رد نمی‌کنیم و باید بررسی شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران اظهار داشت: افرادی در اعتراض به این اقدام در روستای دانیال حضور پیدا می‌کنند و تعدادی از مردم را برای ایجاد یک آنارشی و به هم ریختگی تحریک می‌کنند.

او اعلام کرد: برخی افراد نقابدار که از اهالی روستای دانیال نبودند نیز برای اینکه برای رسانه‌های معاند خوراک تامین کنند وارد نزاع می‌شوند و بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد این افراد حالت طبیعی نداشته و مست هم بودند.

سلگی با بیان اینکه بررسی‌های دقیق‌تر از این ماجرا توسط دستگاه‌های امنیتی در حال انجام است، گفت: این افراد کسانی بودند که هیچ نفعی در روستا نداشتند بلکه نفع آنان ایجاد ناامنی در منطقه بود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران افزود: این افراد و برخی از اهالی روستا به خودروی نیروی انتطامی حمله می‌کنند و نزاعی را شکل می‌دهند که دو نفر در جریان آن کشته می‌شوند.

سلگی با بیان اینکه نزاع بر سر زمین‌های روستای دانیال به قبل از انقلاب بر می‌گردد، گفت: پرونده واگذاری این زمین‌ها مربوط به دوران قبل از انقلاب بود و اینگونه که برخی‌ها اعلام کردند این زمین‌ها توسط نهاد‌های حکومتی واگذار شده است، کذب محض است.

او افزود: رسانه‌ها امروز بیش از هزار محتوای جعلی در خصوص روستای دانیال و با هدف ایجاد التهابات و دمیدن اغتشاشات تولید کردند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه کمیته ویژه حقیقت‌یاب با دستور استاندار تشکیل شده است، ادامه داد: بررسی موشکافانه این موضوع در دستور کار نهاد‌های امنیتی استان قرار گرفته است

سلگی گفت: اگر در بررسی به افرادی برخورد کنیم که در این ماجرا مردم را تحریک کردند یا دستگاه‌هایی قصوری داشتند حتما با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

به گزارش آوای خزر، مجازات نزاع دسته جمعی عبارتست از:

بر اساس ماده ۶۱۵ قانون مجازات اسلامی، هرگاه تعدادی از افراد با یکدیگر درگیر شوند، که این درگیری در یک زمان و مکان توسط این اشخاص صورت گرفته باشد، هر یک از شرکت کنندگان در نزاع (درگیری) حسب مورد به مجازات زیر محکوم میشوند:

الف. در صورتی که درگیری ایجاد شده بین افراد منتهی به قتل شود، در این صورت هر یک از شرکت کنندگان در درگیری به مجازات حبس از ۱ تا ۳ سال محکوم می‌شوند.

ب. در صورتی که نزاع دسته جمعی موجب نقص عضو مجنی علیه گردد، در این صورت هر یک از شرکت کنندگان در نزاع به مجازات حبس از ۶ ماه تا ۳ سال محکوم می‌شوند.

پ. چنانچه نزاع دسته جمعی موجب آسیب و جراحت در افراد شود که در این صورت هر یک از حاضران نزاع به مجازات حبس از ۳ ماه تا ۱ سال محکوم می‌شوند.

همچنین، مجازات های ذکر شده شده مانع اجرای قصاص یا دیه حسب مورد نخواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات شما