آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۶۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳
پخش خودکار ویدئوها از ماه آینده در گوگل پلی فعال خواهد شد. گوگل اعتقاد دارد پخش خودکار فیلم‌ها کمک می‌کند تا کاربران مطالب را راحت‌تر پیدا کنند.

آوای خزر: بخش زیادی از کاربران اینترنت اتفاق‌نظر دارند که پخش خودکار ویدئو‌ها آزاردهنده است؛ با وجود این هنوز هم تعداد زیادی از وب‌سایت‌ها از این قابلیت استفاده می‌کنند و برنامه‌ای برای توقف آن‌ها وجود ندارند. حال گوگلپلی قصد دارد تا پخش خودکار ویدئوها را برای فهرست برنامه‌های کاربردی و بازی‌ها آغاز کند؛ این پروژه شامل فیلم‌های تبلیغاتی نیز می‌شود.

با توجه به راهنمای کنسول گوگل پلی، پخش ویدیوهای خودکار از ماه آینده به‌طور رسمی آغاز خواهد شد. گوگل می‌گوید: «از سپتامبر سال ۲۰۱۹، گوگل پلی شروع به پخش خودکار فیلم‌ها می‌کند تا به کاربران کمک کند تا مطالب را به‌راحتی پیدا کنند.» این تصمیم ممکن است برای برخی از توسعه‌دهندگان آزاردهنده باشد زیرا غول موتورهای جست‌وجو اعلام کرده که توسعه‌دهندگان باید بخش درآمدزایی را برای این ویدئو‌ها غیرفعال کنند؛ چرا که گوگل اعتقاد دارد پخش تبلیغات در ویدیوی نرم‌افزار‌ها ممکن است باعث سردرگمی کاربران شود.

google play

گوگل پلی به برنامه‌نویسان اعلام کرده است که تا تاریخ یک نوامبر مهلت دارند تا فیلم‌های جدید مربوط به برنامه‌های خود را مجددا بارگذاری کنند و هرگونه تبلیغات را از آن‌ها حذف کنند. این بدان معنا است که ویدئو‌های معرفی نرم‌افزار که شامل تبلیغات باشند، از این به بعد در گوگل پلی پخش نخواهند شد. احتمالا می‌توان این امر را به‌راحتی نادیده گرفت. گوگل می‌تواند یک گزینه برای غیرفعال‌کردن پخش خودکار فیلم‌ها (حداقل هنگام اتصال با کمک داده‌ی تلفن همراه) اختصاص دهد.

امیدواریم که این پروژه مانند سایر پلتفرم‌ها عمل کند و پخش خودکار ویدئوها به‌صورت صامت آغاز شود، مگر اینکه کاربر خود تصمیم بگیرد تا حجم صدا را بالا ببرد. نظر شما در مورد پخش خودکار فیلم‌ها در گوگل پلی چیست؟ دیدگاه خود را با آوای خزر در میان بگذارید.

 
برچسب ها: Google ، Google Play
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار