آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۷۰۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴

به گزارش آوای خزر،علی گلمرادی با بیان اینکه آموزش و پرورش کشور امروز بیمار بوده و دچار دردی مزمنی است که نیاز به متخصصان و یک جراحی دارد، اظهار کرد: متأسفانه آموزش و پرورش در اولویت دولت نیست در حالیکه هر کشوری که به جرگه کشورهای توسعه یافته رسیده به علت توجه به آموزش و پرورش بوده است.

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه بسیاری از کشورهایی که بی بهره از منابع طبیعی هستند امروز با بهره گیری از ظرفیت‌ نیروی انسانی به توسعه یافتگی رسیده‌اند، افزود: بر همین اساس بسیاری از کشورها توانسته‌اند خود را توانمند و در مسیری گام بردارند که به توسعه یافتگی برسند و این مسیر فقط از راه آموزش و پرورش می‌گذرد.

اساس مشکلات امروز را باید در آموزش و پرورش جست‌وجو کرد

وی با یادآوری اینکه امروز کشور در حوزه‌های مختلف با مشکلات عدیده و گوناگونی مواجه است، ادامه داد: به ویژه در حوزه‌های اقتصاد و معیشت، مشکلات جدی وجود دارد که اساس آن را باید در آموزش و پرورش جست و جو کرد.

برخی دانش آموختگان دکتری هم توان کار آفرینی برای خود را ندارند

گلمرادی با بیان سیستم آموزشی در کشور ما به قدری عقب مانده است که برخی دانش آموختگان رشته دکتری هم توان کارآفرینی ندارند، گفت: به همین دلیل باید با حساسیت ویژه‌ای به جایگاه آموزش و پرورش بپردازیم و با پرهیز از زد و بندهای سیاسی و جناحی به دنبال شایسته سالاری در حوزه آموزش و پرورش باشیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد: اگر می‌خواهیم کشور در ریل درستی قرار گیرد، امروز باید به این وزارتخانه مهم توجه کرد تا در آینده بتوانیم از نتیجه آن بهره ببریم.

انتهای پیام/1000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار