آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۷۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
در هفته‌های پایانی فصل تابستان، فرصت بازدید از گالری‌ها را از دست ندهید.

شبانه‌های یک نقاش در گالری اعتماد/ عکس‌های ناب از جزیره هرمز را در راه ابریشم ببینیدبه گزارش آوای خزر، بخش تئوریک و نوشتاری نمایشگاه که در کنار آثار بصری هنرمند مکمل معنای آثار هستند، بیانیه یا همان استیتمنت است که البته امروزه با عنوان press release از آن یاد می‌شود نه استیتمنت.

چرا باید برای نمایشگاه استیتمنت بنویسیم؟

نوشتن استیتمنت بسیار ضرورى است و نیازى نیست براى نوشتن استیتمنت یک هنرمند همزمان نویسنده هم باشد! استیتمنت درباره حقیقت اثر و معرفى هنر است. استیمنت دستورالعمل آموزشى براى توضیح چگونه‌دیدن، درک‌کردن و ارتباط برقرار‌کردن با اثر نیست و اگر این‌طور است بهتر است آن‌را بازنویسى کنید. روى این سیاره، مردم با کلمات با هم ارتباط برقرار می‌کنند و استیتمنت اجزای زبان هنر را معرفى و به این طریق با مخاطب ارتباط برقرار مى کند.

بازدیدکنندگانى که با یک اثر هنرى ارتباط برقرار می‌کنند و مى خواهند بیشتر درباره آن بدانند، سوالهایى خواهند داشت که وقتى هنرمند حضور دارد سوالهایشان را از او خواهند پرسید و هنرمند هم پاسخ می دهد. اما زمانى که خالق اثر حضور ندارد، استیمنت به جاى او این کار را می‌کند یا حتى زمانى که هنرمند حضور دارد، اما به دلایلى راغب به پاسخ دادن به سوال بازدیدکننده نیست یا خیلى مشغول است و فرصت پاسخگویى ندارد یا اینکه بازدیدکننده خجالت می‌کشد سوالى بپرسد یا هنرمند هم خجالت می‌کشد پاسخ دهد، اینجاست که استیتمنت به کمک آمده و این‌کار را انجام مى‌دهد.

در پایان هفته جاری از نمایشگاه‌های هنری بازدید و به استیتمنت هر نمایشگاه توجه نمایید:

گالری اُ: نمایشگاه نقاشی‌های پگاه رجامند با عنوان «مقیم» از تاریخ ۱۵ تا ۲۶ شهریور
گالری‌ای جی: نمایشگاه انفرادی عکس از استعداد ای. جی. تاریخ ۱۵ تا ۲۱ شهریور
گالری گلستان: نمایشگاه نقاشی‌های رضا نیکو سمیعی از تاریخ ۱۵ تا ۲۰ شهریور
گالری نگر: نمایشگاه گروهی نقاشی با آثاری از علی انصاری، نغمه نبئی، امیر علی مومن، سحر دایی، علی رحیمی، مژده علیپور، رویا مزروعی، پانته‌آ معماریان و ... به انتخاب علی انصاری و حیدر زاهدی. از تاریخ ۱۵ تا ۲۰ شهریور
گالری راه ابریشم: نمایشگاه عکاسی مجموعه آثار تهمینه منزوی از جزیره هرمز. عنوان این نمایشگاه خاک سرد خاک سرخ است. تاریخ نمایشگاه از ۱۵ شهریور تا ۲ مهر است.
گالری اعتماد نگارستان: نمایشگاه نقاشی‌های سمانه وفایی با عنوان «شبانه ها» از تاریخ ۱۵ شهریور تا ۲ مهر

انتهای پیام/1000

 

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار