آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۷۶۴۸
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
شرکت برق منطقه‌ای
با حضور استاندار مازندران نیروگاه برق مولد شهرک صنعتی بابکان از توابع شهرستان آمل، در مقیاس کوچک ۷ مگاواتی بهره برداری شد.

به گزارش آوای خزر به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان با اشاره به سرمایه گذاری بیش از ۴۰ میلیاردتومانی بخش خصوصی برای ساخت این نیروگاه گفت: افزایش پایداری شبکه، تامین برق مستمر و مطمئن در منطقه، تقویت پدافندغیرعامل، جبران ضعف ولتاژ و بهبود ولتاژ برق مشترکان از اهداف این طرح بوده است.
افضلی افزود: تعداد این نیروگاه‌ها به ۲۲ واحد افزایش یافته و ۵ واحد نیروگاهی به ظرفیت ۸۱ مگاوات امسال وارد مدار تولید شده و مراحل ساخت و پایانی ۱۰ نیروگاه تولید برق با مقیاس کوچک و توان ۱۶۰ مگاوات در مازندران در دست ساخت بوده، که تاثیر زیادی در پایدار و تامین برق مطمئن استان خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان از صدور ۳۲ فقره پروانه ایجاد نیروگاه‌ها (مقیاس کوچک) امسال به ظرفیت ۶۸۸ مگاوات با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی و حمایت‌های دولت و نیز اجرایی شدن آن بزودی خبر داد و گفت: ساخت دو واحد نیروگاهی بزرگ به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات در نیروگاه نکا، شهریور امسال آغاز و تا دوسال آینده بهره برداری خواهد شد.
افضلی به آغاز ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سرخرود در شهرستان محمودآباد تا چند ماه آینده اشاره کرد و افزود: با همراهی و مدیریت مناسب مردم در مصرف و افزایش ساخت نیروگاه‌های با مقیاس کوچک و بزرگ، موجب تقویت پدافندغیرعامل، جبران ضعف ولتاژ و بهبود ولتاژ برق مشترکان مازندرانی شده است.
 
انتهای پیام/1000
 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار