آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۸۰۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
مدیرکل منابع طبیعی مازندران – ساری عنوان کرد
قاچاق چوب با کانکس مواد لبنی!
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – ساری با بیان اینکه کیفیت قاچاق تغییر کرده است و اکنون با انواع وسایل دست به این اقدام می‌زنند، افزود: اکنون با پراید و سمند، و حتی کانکس مواد لبنی هم چوب را قاچاق می‌کنند!

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، سید محسن موسوی تاکامی در جمع خبرنگاران بازدیدکننده از جنگل‌های بولا در بخش دودانگه ساری، با بیان اینکه طرح تنفس جنگل‌ها یکی از اتفاقات خوب  بوده است که از دستبرد به جنگل جلوگیری کرده است؛ خبر خوشی برای حوزه جنگل‌ها داشت و آنهم اینکه با کمک اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری غرب استان و تهران جنگل را "بابرنامه"  خواهند کرد تا امور جنگلداری خوداتکا شده و از پول نفت برای حفاظت از آن استفاده نشود.

وی با بیان اینکه تمام هم و غم ما حفاظت از جنگل است و باید از این میراث ارزنده به خوبی استفاده کنیم، گفت: 41 هزار و 327 هکتار مساحت جنگل‌های حوزه اداره‌کل منابع طبیعی مازندران - ساری و در مجموع با احتساب مساحت جنگل‌های زیر پوشش اداره‌کل منابع طبیعی نوشهر حدود 64 هزار هکتار مساحت جنگل‌هایی است که ثبت جهانی شده است. به دنبال این هستیم که روزی تمام 794 هزار هکتار از جنگل حوزه ساری و حتی تمام جنگل‌های استان در لیست میراث جهانی قرار بگیرد.

قاچاق چوب با کانکس مواد لبنی!

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران یکی از آفت‌های بسیار بزرگ و نگران‌کننده را قاچاق چوب عنوان کرد و اینکه اگرچه ماموران ما با تمام توان مراقب جنگل هستند اما قاچاق با انواع وسایل رونق پیدا کرده است!

موسوی تاکامی ادامه داد: قبلا با نیسان و کامیون چوب‌ها را قاچاق می‌کردند؛ اما الان با پراید و سمند، و حتی کانکس مواد لبنی که کمتر شنیده شده است!

"قیمت چوب از  مترمکعبی 100 تومان به 1400 تا 1500 تومان افزایش یافته است".

وی در پایان بار دیگر اعلام کرد که همچنان با پدیده قاچاق چوب روبه‌رو هستیم، تعداد قاچاق زیاد شده اما حجم آن افزایش نیافته است. ماموران ما با متخلفان مقابله می‌کنند؛ سودجویان حتی همکاران ما را به شهادت رساندند خیلی‌ها نیز جانباز و مجروح شدند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار