آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۸۳۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
استاندار مازندران:
برنامه عملیاتی در تحقق سند توسعه زنان مورد توجه باشد/ سند توسعه بانوان مازندران اقدام بزرگی بود
استاندار مازندران با اشاره به تدوین سند توسعه ارتقای وضعیت بانوان این استان گفت: اقدام بزرگی صورت گرفته اما مهمترین آن برنامه عملیاتی است که بیشتر باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، احمد حسین‌زادگان امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی مازندران که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد، بیان کرد: تدوین سند ارتقای وضعیت زنان استان یکی از نیازها در حوزه زنان و خانواده بود، اداره‌کل بانوان برای تهیه و تنظیم سند با همه دستگاه‌های مربوطه نشست داشت و به نظر می‌رسد در کلیات دارای اختلاف نظر نیست اما شاید در اجرا و عملیاتی‌شدن راه‌ها متفاوت باشد.

وی افزود: توسعه گردشگری و ict  در روستاها می‌تواند به اشتغال زنان روستایی کمک کند.

استاندار مازندران بیان کرد: در استان بازارچه صنایع دستی کم داریم؛ در روستاهای دورافتاده بهترین محصول را تولید می‌کنند اما در فروش مشکل دارند.

حسین‌زادگان با اشاره به تدوین سند توسعه بانوان و خانواده مازندران تاکید کرد: اقدام بزرگی صورت گرفته اما مهمترین آن برنامه عملیاتی است که بیشتر باید مورد توجه قرار بگیرد.

برنامه عملیاتی در تحقق سند توسعه زنان مورد توجه باشد/ سند توسعه بانوان مازندران اقدام بزرگی بود

***

قاسم احمدی لاشکی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در تعداد زنان سرپرست خانوار رتبه هفتم را در کشور داریم، این عدد بزرگ و قابل توجه است.

وی افزود: در خروجی‌های سند ارائه‌شده پارادوکسی وجود دارد با آنچه موجود است، و به نظر می‌رسد این سند باید بررسی دوباره‌ای شود و آن را تمام‌شده ندانیم.

علی نجفی خوشرودپی دیگر نماینده مازندران نیز با اشاره به تدوین سند توسعه مازندران بیان کرد: کار بدون نقصی نیست اما ما چالش‌هایی در استان داریم و این اقدامات اتفاقات خوب و ستودنی است اگرچه ممکن است در اجرا با محدودیت‌هایی مواجه شویم.

وی ابراز امیدواری کرد که بیش از پیش شاهد اعتلای بانوان در کشور باشیم.

به گزارش آوای خزر، در پایان نشست، از سند ارتقای وضعیت زنان مازندران رونمایی شد.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار