آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۸۷۰۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۵
اگر در بین هزاران ردیف و سطر به دنبال سلول مورد نظر خودتان در اکسل بوده اید، این روش را کنار بگذارید. ما روش آسان رفتن به انتهای سطر یا ستون در اکسل را به شما می‌آموزیم.

 

آوای خزر: در تمام سال‌هایی که با برنامه های مختلفی مثل ورد و اکسل و ... کار کردم، کسی را پیدا نکرده ام که عاشق کلیدهای میانبر برنامه‌ها نباشد؛ چرا که استفاده از آن‌ها از میزان بهم ریختگی و سردرگمی کم می‌کند و روند کارها را سرعت می‌بخشد. در این مقاله می‌خواهم چند راه میانبر برای رفتن به انتهای سطر یا ستون در اکسل را با شما به اشتراک بگذارم تا تجربه بهتری را در حین کار با این برنامه داشته باشید. در پایان  خواهید دید که به مقدار قابل توجهی در وقت شما صرفه جویی می شود.

 

بخش اول: انتخاب آخرین سلول استفاده شده

کلید میانبر Ctrl+end شما را به آخرین سلول استفاده شده در یک صفحه خواهد برد. در واقع شما با فشردن این کلید ترکیبی به آخرین سلول از یک ستون و همچنین آخرین سلول از یک ردیف که قبلا از آن‌ها استفاده کرده اید منتقل خواهید شد.

کلید میانبر Ctrl+end

انتخاب آخرین سلول استفاده شده

 

گاهی اوقات پس از استفاده از این کلید میانبر خواهید دید که سلولی که برای شما انتخاب می شود کمی دورتر (متمایل به سمت راست و پایین) از آخرین ردیف‌ها یا ستون‌هایی است که شما استفاده کرده اید.

 

نحوه رفتن به انتهای سطر یا ستون در اکسل

 

این معمولا به این دلیل است که قبلا داده‌ها و اطلاعاتی در این سلول‌ها وجود داشته، اما حذف شده ‌است. شما می ‌توانید با حذف هر کدام از این ردیف‌ها و ستون‌ها و سپس ذخیره فایل خود این مشکل را برطرف نمایید، البته گاهی فقط عمل ذخیره کردن بدون نیاز به حذف هر سلول، این کار را نیز انجام می ‌دهد.

 

بخش دوم: انتخاب اولین سلول

با فشردن کلید ترکیبی Ctrl+Home شما به اولین سلول موجود در صفحه انتقال پیدا خواهید کرد.   

کلید ترکیبی Ctrl+Home

انتخاب اولین سلول در اکسل

 

مشابه با روش قبل، این احتمال وجود دارد که پس از فشردن کلید ترکیبی مورد نظر، شما به یک سلول دیگر ارجاع داده شوید. این به این دلیل است که ستون یا ردیف اولیه شما در حالت Freeze panes قرار دارد و ثابت شده است.

 

انتخاب اولین سلول در حالت Freeze panes در اکسل

 

مکان دسترسی به تنظیمات Freeze panes در اکسل

مکان دسترسی به تنظیمات Freeze panes

 

 

بخش سوم: رفتن به انتهای سطر یا ستون در اکسل

این کار را به راحتی می‌توانید با کلید ترکیبی Ctrl+Arrow Key انجام دهید. بنا به فشردن هر کدام از جهت‌ها، مسیر و جهت انتقال شما مشخص خواهد شد.

نحوه رفتن به انتهای سطر یا ستون در اکسل

نحوه رفتن به انتهای سطر یا ستون در اکسل

 

سخن آخر

یکی از راه های حرفه ای شدن دانستن کلیدهای پیمایشی و استفاده از آن‌ها در برنامه‌های کاربردی مثل اکسل، وُرد، فتوشاپ و غیره است. چرا که تا حدود زیادی از سردرگمی شما کم می‌کند، سرعت شما را بالا می‌برد و به تبع آن به طور چشمگیری در زمانتان صرفه جویی می‌شود.  

پیروز و سربلند باشید...

منبع: ستاره
انتهای پیام/1000
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار