آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۸۸۸۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
استاندار مازندران:
ترویج سنت حسنه وقف بر همه آحاد جامعه فرض است
استاندار مازندران با تبریک دهه وقف گفت: تداوم فرهنگ معنوی و متعالی وقف بر همه آحاد جامعه فرض است تا با ترویج این سنت حسنه ضمن گره‌گشایی از مشکلات و آلام مردم دردمند، زمینه را برای استفاده از این قابلیت و سرمایه اجتماعی در جهت اعتلا و آبادانی مهین اسلامی و مازندران عزیز فراهم سازیم.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، احمد حسین‌زادگان مقام عالی دولت در مازندران با صدور پیامی ضمن تبریک دهه وقف و قدردانی از واقفان نیکوکار و مردم خیراندیش استان، گفت: فرهنگ متعالی وقف، مصداق بارز احسان ماندگار، صدق در عملِ به خیر و تلاش برای کاستن آلام هم‌نوع و گسترش و تعالی جامعه است که ترویج و تکریم از آن نباید فقط منحصر به یک هفته باشد. ‎

وی با بیان اینکه فرهنگ متعالی وقف، مصداق بارز احسان ماندگار، صدق در عملِ به خیر و تلاش برای کاستن آلام همنوع و گسترش و تعالی جامعه است، افزود: توسعه و گسترش تمدن اسلامی به عنوان میراثی عظیم و ماندگار در بخش‌های مختلف حیات اجتماعی، فرهنگی، علمی و ... در تمامی کشورهای اسلامی به ویژه ایران بدون بهره‌گیری از ظرفیت عظیم سنت حسنه وقف عملا غیر ممکن بوده است.

استاندار مازندران گفت: در تداوم این فرهنگ معنوی و متعالی بر همه آحاد جامعه فرض است که با ترویج سنت حسنه وقف، معرفی فلسفه آن و برکات وقف و ترغیب جامعه در عملِ به آن ضمن گره‌گشایی از مشکلات و آلام مردم دردمند، زمینه را برای استفاده از این قابلیت و ظرفیت مطلوب سرمایه اجتماعی در جهت اعتلا و آبادانی مهین اسلامی و مازندران عزیز فراهم سازیم.

حسین‌زادگان با بیان اینکه تکریم وقف، تجلیل از واقفان نیکوکار و تلاش برای ترویج آن نباید تنها منحصر به هفته وقف باشد، ادامه داد: می‌طلبد تا رسانه‌ها، رسانه ملی و دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغی ضمن آگاهی‌رسانی و فرهنگ‌سازی در این راستا؛ نیازهای واقعی و روز جامعه را در مسیر نیات خیرخواهانه واقفان نیکوکار و مردم خیراندیش قرار دهند.

وی در پایان گفت: اینجانب ضمن گرامیداشت هفته وقف و قدردانی از واقفان نیکوکار و مردم خیراندیش استان و فعالان و دست‌اندرکاران این سنت حسنه در تمامی دستگاه‌ها و نهادها، از خداوند قادر متعال توفیق بیش از پیش برای همه واقفان که تمکن مالی خود را در خدمت به نیازهای جامعه قرار داده و در ترویج و توسعه ارزش‌های انسانی و الهی گام برمی‌دارند مسئلت دارم.

اخبار مازندران

انتهای پیام/

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار