آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۰۷۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
امام جمعه جدید ساری:
جریان انقلابی و جوانان مومن را همراهی و حمایت می‌کنیم/ جامعه بی‌تفاوت نمی‌تواند انقلاب را حفظ کند
امام جمعه ساری و نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه براساس توصیه رهبر معظم انقلاب جریان انقلابی و جوانان مومن را همراهی و حمایت می‌کنیم، گفت: جامعه انقلابی باید انقلابی بماند، جامعه بی‌تفاوت نمی‌تواند انقلاب را حفظ کند.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی لائینی امروز در نخستین بیانات خود به عنوان امام جمعه ساری و نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به حکم رهبری درباره سمتی که به ایشان واگذار شده است، بیان کرد: در بخشی از توصیه‌های رهبری آمده است که "با برجستگی‌های جوانان فداکار و مردمان باانگیزه و وفادار لازم است که این برجستگی‌ها تقویت و تثبیت و بزرگ داشته شود. در این راه از علمای دین و فرزانگان حوزه و دانشگاه یاری گرفته شود".

وی افزود: این توصیه، با مشاوره جامعه دانشگاهیان و علمای بزرگوار انجام خواهد گرفت.

امام جمعه ساری گفت: "تقویت جریان انقلابی و جوانان مومن و انقلابی و روی گشاده و دست مهربان با همه قشرهای مردم نیز از توصیه‌های مقام معظم رهبری  به اینجانب است".

البته این توصیه موکد قابل توجه‌تر است و خودمان را ملزم می‌دانیم که جریان انقلابی و جوانان مومن را تقویت و همراهی کنیم و با عموم مردم با روی گشاده و دست مهربان برخورد داشته باشیم.

محمدی لائینی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چشم‌انداز ما برای مازندران، مازندران سالم و رشدیافته و پیشرفته و مدرن است، افزود: این را در دستور کار داریم، آسیب‌ها علیرغم قوت‌ها در ابعاد اجتماعی و اخلاقی در استان وجود دارد که با کمک مسئولان باید کاهش و به حداقل برسانیم و برای عمران و آبادانی استان باید برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت و طولانی‌مدت را داشته باشیم.

"بنده سمت اجرایی ندارم اما با مسئولان محترم اجرایی و نمایندگان محترم و با مسئولان قضایی می‌توانیم تعامل و توافق خوبی را در راستای تحقق این چشم‌انداز داشته باشیم".

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، آن را بیانیه بسیار مهمی دانست که می‌تواند چشم‌انداز ما را تحقق بدهد.

وی با بیان اینکه ریل قطار انقلاب دو خط دارد که یکی خط تولی و دیگری تبری است، اظهار کرد: باید با تولی به دوستان و تبری از مستکبران و فاصله گرفتن از آنها و اظهار بیداری نسبت به دشمنان، در این خط حرکت کنیم.

محمدی لائینی شرط اساسی تحقق در این خط را انقلابی‌بودن و انقلابی‌ماندن جامعه عنوان و خاظرنشان کرد: رهبر معظم خواسته‌شان همین است که جامعه باید انقلابی باشد. صرف اینکه 40 سال انقلاب کردیم کافی نیست. یک جامعه بی‌تفاوت نمی‌تواند آن را حفظ کند.

"ما مردم شریف مازندران نسبت به ولایت امر و رهبری کاملا در اطاعت و مطیع ایشان هستیم و نسبت به استکبار جهانی و آمریکا اظهار بیداری خواهیم کرد".

نماینده ولی فقیه در مازندران از بیوت علمای بزرگوار ساری که دیروز و امروز اینجانب را مورد لطف قرار دادند، قدردانی کرد. از مردم خواست که از نصب بنرهای تبریک خودداری کنند. با دعا و حضورشان ما را بنوازند.

وی با آرزوی سلامتی برای آیت‌الله طبرسی که 50 سال در ساری حضور داشته و به امامت و زعامت می‌پرداختند، ایشان را نمونه‌ای از انسان نستوه، پاک و خداجوی توصیف کردند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار