آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل:
محیطبانان اداره حفاظت محیط زیست آمل یک قطعه دلیجه را پس از تیمار و درمان در زیستگاهش رهاسازی کردند.
دستگیری شکارچیان غیرمجاز در 3 شهر مازندران
ماموران یگان حفاظت محیط زیست در حین گشت و کنترل در شهرهای نوشهر، بابل و فریدونکنار شکارچیان غیرمجاز رابه همراه چهار قبضه سلاح شکاری و لاشه یک سرتشی ویک قطعه مرغابی دستگیر کردند.
دستگیری شکارچیان غیرمجاز در 5 شهر مازندران
ماموران یگان حفاظت محیط زیست در حین گشت و کنترل طی چند روز گذشته در شهرهای نوشهر، آمل، بابلسر ،ساری و بهشهر متخلفین شکار و صید غیرمجاز را به همراه 28 قبضه سلاح شکاری و لاشه چندین قطعه پرنده دستگیر کردند.
دستگیری 4  متخلف قطع درختان جنگلی درپارک ملی پابند
رئیس پارک ملی پابند خبرداد:
ماموران اداره پارک ملی پابند 4 نفر متخلف زیست محیطی که اقدام به قطع و قاچاق درختان جنگلی دراین پارک را نمودند،دستگیر کردند.
دستگیری شکارچی قرقاول خزری در نکا
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نکا خبرداد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نکا گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست نکا در حین گشت زنی در منطقه هزارجریب شکارچی غیرمجاز را به همراه لاشه سه طاقه قرقاول دستگیر کردند.
باتلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست ؛
ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرهای آمل ،بابل ،محمودآباد،فریدونکنار و ساری به صورت شبانه روزی به گشت و کنترل درحوزه استحفاظی پرداخته و 24 شکارچی غیرمجاز را به همراه 24 قبضه سلاح شکاری و لاشه چند قطعه خوتکا وکبک دستگیر کردند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نکا خبر داد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نکا از دستگیری شکارچیان غیرمجاز مرال و شوکا طی یک هفته گذشته در این شهر خبر داد.
شکارچیان غیرمجاز در دام محیط بانان مازندران
اخبار محیط زیست
شکارچیان غیرمجاز شهرهای نور،فریدونکنار،آمل و ساری درحین صید و شکارغیرمجاز توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست این استان دستگیرشدند.
آغاز فصل سرمستی مرال ها درجنگل های هیرکانی
ازدوهزاروسه هزارتنکابن تاهزارجریب گلوگاه؛
مرال ها برای نمایش حضور و قدرت خود مدام به بروز بانگ و نعره می پردازند تا از این طریق و با توجه به قدرت بروز بانگ و صدا خود قدرت خود را به حریف نشان داده و از نزدیک شدن سایر نرها به گله جلوگیری نمایند به همین خاطر این مرحله از چرخه زندگی مرال را دوران مستی مرال یا گاوبانگی می نامند.
طنازی شیطان سبز (سنبل آبی) درتالاب های مازندران
سنبل آبی طبق گزارش اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) یکی از 10 علف هرز مهاجم دنیا و طبق گزارش برنامه محیط زیست ملل متحد، مهمترین گیاه مهاجم آبزی دنیا است