دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۶۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰
گمرک ایران معتقد است، برخی واردکنندگان بی‌سروصدا مجوز واردات موز را از بانک مرکزی و وزارت صمت می‌گیرند آن هم بدون اینکه به شرط واردات موز در قبال صادرات سیب پایبندی داشته باشند، البته گمرک نیز درخصوص ترخیص بدون مجوز این کالا توضیح مشخصی نداشته است.
توضیحات عجیب گمرک درباره واردات بدون مجوز موزبه گزارش آوای خزر،دو روز قبل در خبرگزاری تسنیم، برای نخستین بار به موضوع واردات بدون مجوز صدها کانتینر موز پرداخته شد، بر این اساس معاون گمرک ایران در نامه‌ای به عباس قبادی نوشته بود: به‌تازگی برخی واردکنندگان نسبت به ثبت سفارش واردات موز از محل صادرات خود یا دیگران (بدون سابقه صادرات سیب) اقدام و پس از حمل محموله به مبادی ورودی و اخذ تمامی مجوز‌های لازم از واحد‌های تابعه آن وزارتخانه و نیز اخذ تأییدیه بانک مرکزی و دریافت کد ساتا از بانک عامل ذی‌ربط، نسبت به اظهار محموله‌های وارداتی خود در گمرکات اجرایی و پرداخت حقوق ورودی متعلقه بدون اعمال تسهیلات تخفیف حقوق ورودی مقرر در بند 5 مندرجات ذیل یادداشت فصل 8 جداول ضمیمه کتاب مقررات صادرات و واردات اقدام می‌نمایند.

ارونقی در ادامه به این نکته پرداخته است: با عنایت به مفاد مصوبه ستاد تنظیم بازار و الزام واردات موز صرفاً در قبال پروانه صادرات سیب درختی، انجام تشریفات گمرکی این محموله‌ها که فسادپذیرند، با مشکل روبه‌رو می‌شود.

در ادامه معاون فنی گمرک از وزارت صمت تقاضا کرده است: به‌منظور تبیین موضوع، چنانچه مقرر است ثبت سفارش واردات موز صرفاً در مقابل صادرات سیب درختی صورت پذیرد، این امر از سوی تمامی دستگاه‌های اجرایی همجوار و ذی‌ربط در انجام تشریفات گمرکی از جمله بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نیز مورد توجه و اجرا قرار گیرد و چنانچه در نظر است نسبت به واردات موز صرفاً از محل ارز حاصل از صادرات به‌صورت عام اقدام گردد، نسبت به اصلاح مصوبه ستاد تنظیم بازار اقدام مقتضی صورت پذیرد.

معاون فنی گمرک در پایان این نامه از ترخیص کانتینر‌های موز خبر داده و گفته است: گمرک با توجه به اظهار موز بدون تخفیف در سود بازرگانی، داشتن ثبت سفارش معتبر و ارائه کد رهگیری بانک عامل و حقوق مکتسبه ایجادشده برای صاحبان کالا‌های وارداتی نمی‌تواند از ترخیص کالا‌های فسادپذیر خودداری نماید لذا با اخذ مجوز‌های قانونی و مقرراتی لازم نسبت به ترخیص این کانتینر‌های موز اقدام نموده است.

گفتنی است براساس مصوبه ستاد کارگروه تنظیم بازار و ابلاغ دفتر مقررات صادرات و واردات کشور از بهمن ماه سال گذشته، واردات موز تنها در قبال صادرات سیب، مجاز است، بر این اساس واردکنندگان می‌توانند در قبال صادرات سیب، نسبت به اخذ موافقت وزارت صمت و با تأیید منشأ ارز حاصل از صادرات، به واردات موز اقدام کنند.

اما در همین خصوص معاون فنی گمرک می‌گوید: با وجودی که طبق مصوبه سال گذشته ستاد تنظیم بازار، واردات موز باید به‌شرط صادرات سیب انجام شود اما برخی واردکنندگان بی‌سروصدا مجوز واردات این کالا را از بانک مرکزی و وزارت صمت می‌گیرند آن هم بدون اینکه به شرط مذکور یعنی واردات موز در قبال صادرات سیب پایبندی داشته باشند.

آن‌طور که ارونقی گفته  است، گمرک بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار نمی‌توانست از ترخیص کالاهای فسادپذیر خودداری کند و ناچار است کانتینرهای موز را ترخیص کند.

معاون گمرک از وزارت صمت خواسته است شفاف‌سازی کند اگر قرار است واردات موز به‌صورت عام انجام بشود، لااقل مصوبه ستاد تنظیم بازار در خصوص الزام واردات موز مابه‌ازای صادرات سیب را اصلاح بکند.
انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار