آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۰۵۴۰
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

محمود شکری رئیس کمیته مالیاتی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  رباره راهکارهای موردنیاز برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی، گفت: مادامی که سامانه‌های مالیاتی مانند صندوق مکانیزه فروش در کشور راه اندازی نشده، نمی توان از فرارهای مالیاتی جلوگیری کرد.

نماینده مردم تالش و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: دو هدف باید در کشور محقق شود؛ نخست جلوگیری از فرارهای مالیاتی و دوم رعایت عدالت مالیاتی، زیرا نه تنها برای تشخیص مالیات یک ممیز مالیاتی وجود ندارد بلکه حدود 10 هزار مامور مالیاتی در کشور مشغول هستند که شاخص هر یک از آنها برای تشخیص مالیات متفاوت است.

شاخصی دقیقی برای تعیین مالیات‌ وجود ندارد

وی با بیان اینکه از آنجایی که شاخص دقیقی برای تعیین مالیات‌ وجود ندارد، ممیزان مالیاتی علی الراس اقدام می‌کنند، اظهار کرد: سامانه‌های مالیاتی تمام اطلاعات فعالان اقتصادی را مشخص کرده و تکلیف آنها برای پرداخت مالیات را شفاف و مشخص می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: با استفاده از سامانه‌های مالیاتی، میزان درآمدها، سود فعالان اقتصادی و هزینه مشخص می‌شود بنابراین میزان مالیات بدون دخالت افراد تعیین خواهد شد.

بیشتر بخوانید: درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه ۷ درصد از تکلیف برنامه ششم توسعه عقب تر است

رئیس کمیته مالیاتی کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: تمام اعداد و ارقامی که در حال حاضر درباره فراهای مالیاتی مطرح می‌شود حدس و گمان بوده و دقیق نیست./

پایان پیام/2000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار