آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
بیایید سالم رأی بدهیم
یادداشت سردبیر
یکی از جنبه‌های دموکراتیک‌بودن یک نظام، برگزاری انتخابات است. در انتخابات ممکن است عده‌ای برای کسب آرای بیشتر دست به خرید رای بزنند و همیشه افرادی هستند که با یک تفکر التقاطی فکر می‌کنند رای آنها هیچ فایده‌ای ندارد! اما این دسته از افراد باید بدانند که هر رای مسلماَ ارزش خود را در سرنوشت یک شهر، منطقه و کشور خواهد گذاشت. وگرنه خریدنی نبود! بنابراین بیایید سالم رای بدهیم تا شهر و دیار و جامعه‌ای سالم داشته باشیم.
تغییر کاربری اراضی در مازندران
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران:
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران گفت: تغيير كاربري اراضي این استان دچار مشكل ريشه‌اي است و بايد در اين زمینه دستگاه‌هاي جهاد كشاورزي، محيط زيست و نهادهاي قضايي پاي كار بيايند.
بررسی موانع و خلأهای قانونی تغییر کاربری مازندران
گزارش تصویری/ خلیل دردانه
موضوع تغییر کاربری اراضی کشاورزی استان مازندران و خلأهای قانونی آن به‌عنوان یکی از موضوعات چالشی این استان،برای نخستین‌بار به ریاست رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و با شرکت مدیران و معاونان مربوطه استانی برگزار شد.
عکس /تصادف مینی بوس و تریلی در گلستان/ 8 کشته تاکنون
براساس اعلام شاهدان بیش از 10 نفر از مسافران در آتش ناشی از این تصادف جان باختند، هم چنین 12 نفر زخمی شدند که 7 نفربه بیمارستان شهید مطهری ، 3 نفر به بیمارستان پیامبر اعظم و 2 نفر با اورژانس هوایی به بیمارستان خاتم الانبیا گنبدکاووس منتقل شدند.
چرا ایتالیایی‌ها از قیچی برای برش پیتزا استفاده می‌کنند؟
ایتالیایی‌ها برای تهیه وعده‌های غذایی همه چیز را متفاوت انجام می‌دهند، از جمله پیتزا‌هایی که آن‌ها با قیچی برش می‌دهند. برخلاف بسیاری از کشور‌هایی که از چاقو و یا کاتِرهای چرخی شکل دندانه دار برای برش پیتزا استفاده می‌شود، سرآشپز‌های روم از قیچی برای این منظور بهره می‌برند.
شهرهای باستانی مدفون زیر آب
احتمالاً همه‌ی ما داستان شهر خیالی آتلانتیس را شنیده ایم. شهری افسانه‌ای و بزرگ که در زیر آب غرق شده بود. اما بر خلاف این جزیره‌ی افسانه‌ای و خیالی، چندین شهر گمشده‌ی واقعی وجود دارند که توسط آب به طور کامل پوشیده شده اند و به طور اتفاقی کشف شده اند. در ادامه با برترین‌ها همراه باشید تا به معرفی شهر‌های باستانی گمشده در زیر آب بپردازیم.
هفت نوع گیاه را قبل از مصرف، حتما بپزید
خام گیاه خواری شاید دارای ارزش غذایی باشد، اما سبزی هایی هم وجود دارد که پختن آنها، باعث افزایش ارزش غذایی شان می شود.
برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه رانندگان سرویس مدارس
معاون پلیس راهور تهران: دوره آموزشی ویژه‌ای برای رانندگان سرویس مدارس باهدف ایمنی تردد دانش آموزان در نظر گرفته‌ایم
نوسان ادامه‌دار سکه کف کانال ۴ میلیون
قیمت سکه امروز با افزایشی اندک نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته به مرز ۴ میلیون و ۳۰ هزار تومان رسید.
طرز تهیه سمبوسه هندی
سمبوسه هندی مشابه سمبوسه ایرانی است با این تفاوت که شما می‌توانید به راحتی خمیر سمبوسه هندی را در مدت زمان کم و تنها با استفاده از آب و آرد و نمک تهیه نمایید.