آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۰۷۰۲
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶
وزیر نفت با بیان این که اقدام آمریکایی ها در ترور سردار سلیمانی وضعیت منطقه را بی ثبات کرده است گفت: مسئولیت بی ثباتی فعلی بازارهای نفت و همینطور اقدامات آتی که پیامد شهادت سردار سلیمانی باشد بطور مستقیم متوجه آمریکا و حامیان این کشور است.
زنگنه: آمریکا مسئول مستقیم بی ثباتی بازار نفت استبه گزارش آوای خزر، بیژن نامدار زنگنه ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از تجلیات وجه رب بود و شخصیت ایشان به همین دلیل جاودانه است.

وزیر نفت افزود: این شهید بزرگوار، سردار و قهرمان جاودانه ملت ایران است و برای همه نسل ها الگو، اسوه و نمونه خواهد ماند.

وی همچنین اظهارداشت: شهادت سردار بزرگ قاسم سلیمانی خسران بزرگی برای مردم ایران است.

وزیر نفت گفت: اینکه امروز ملت ایران از شهادت سردار قهرمان خود به شدت متاثر و سیاهپوش هستند نشان از اخلاص بالای این شهید بزرگوار دارد و به یک معنا مردم عمل ایشان را پذیرفته اند.

وی در ادامه به بازار نفت اشاره کرد و افزود: جدا از تجاوز، جنایت آشکار و همینطور غیر قانونی و غیر عرفی بودن ترور سردار سلیمانی هیچ کس تصور نمی کرد که آمریکایی ها دست به چنین کاری بزنند.

نامدار زنگنه اظهارداشت: این اقدام آمریکایی ها وضعیت منطقه را بی ثبات کرده و بی ثباتی هم بطور مستقیم روی بازارهای نفت اثر می گذارد چرا که تامین بخش عمده ای از نفت دنیا مربوط به همین منطقه است.

وی ادامه داد: مسئولیت بی ثباتی فعلی بازارهای نفت و همینطور اقدامات آتی هم که پیامد شهادت سردار سلیمانی باشد بطور مستقیم متوجه آمریکا و حامیان این کشور خواهد بود.

وزیر نفت یادآورشد: ترور سردار سلیمانی جنایت آشکار علیه حقوق بشر و قواعد بین الملل است./ تسنیم
 
انتهای پیام/2000
 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار