آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۰۸۷۶
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
فرزانه:
اقامت‌های نوروزی در مازندران 20 درصد افزایش یافت
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران گفت: میزان اقامتهای رسمی نوروزی به این استان در سالجاری نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشت.

به گزارش آوای خزر از ساری، نشست ستاد تسهیلات سفر مازندران عصر امروز به ریاست استاندار مازندران برگزار شد. در ابتدای نشست دبیر ستاد با تسلیت ایام فاطمیه، شهادت سپهبد سلیمانی و سانحه هوایی، به سراغ گزارش کار از ستادتسهیلات رفت.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به آغاز فعالیتهای ستاد خدمات سفر در استان و شهرستانها بیان کرد: مازندران در سال گذشته به عنوان مقصد نخست نوروزی معرفی شد.

"یک میلیون و 242 هزار و 937 شب اقامت رسمی و غیررسمی داشتیم. به طور میانگین و براساس آمارهای رسمی 796 هزار و 904 نفرشب اقامت گزارش شده است".

سیف الله فرزانه اعلام کرد که براساس این آمارها، میزان اقامتها در نوروز جاری نسبت به مشابه سال گذشته علیرغم سیل اواخر سال 97 و ابتدای سالجاری، 20 درصد افزایش سفرها را داشتیم.

وی ادامه داد: به لحاظ حجم گردشگری، کمیته های اطلاع رسانی و دهیاریها نیز به کمیته های ده گانه اضافه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران گفت: اگر همکاری دستگاههای اجرایی، امنیتی و اطلاعاتی نبود، موفقیت های فعلی حاصل نمی شد.

فرزانه اظهار داشت: مازندران به زودی میزبان اجلاس وزرای رادیو تلویزیونهای عضو اکو در رامسر است. افتخار دیگر، انتخاب مازندران به عنوان پایتخت گردشگری عضو اکوست.

وی در پایان گفت: 12 آذرماه نشستی با فرمانداران استان برگزار شد. دستورالعمل سازمان مرکزی نیز به فرمانداریها ابلاغ شده و معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران نیز جانشین ستاد تسهیلات سفر استان است.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار