دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۱۰۰۹
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی با اشاره به مخالفت وزارت رفاه با ادغام یارانه معیشتی و نقدی، گفت: این طرح که از سوی کمیسیون تلفیق مجلس مطرح شده است به نفع ثروتمندان و به ضرر نیازمندان است.
واکنش میرزایی به طرح ادغام یارانه معیشتی و نقدیبه گزارش آوای خزر، حسین میرزایی با اشاره به مطرح شدن موضوع ادغام یارانه نقدی و یارانه معیشتی از سوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و کاهش میزان پرداختی‌ها به دهک‌های پایین جامعه اظهار کرد: در این طرح قرار است میزان پرداختی یارانه نقدی و معیشتی که هم اکنون به خانوار یک نفره جمعاً ۱۰۵ هزار تومان پرداخت می‌کند، به ۷۲ هزار تومان کاهش می‌یابد که به ضرر یارانه‌بگیران و نیازمندان است.

وی با اشاره به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چارچوب وظایفش نسبت به شناسایی دهک‌های پایین جامعه اقدام کرده است، گفت: در این فرایند دقت شده است کمترین خطا را داشته باشیم و بر همین اساس بر مبنای داده‌های ارائه شده نسبت به شناسایی خانواده‌ها برای دریافت یارانه معیشتی اقدام شده است.

میرزایی با اشاره به اینکه پرداخت یارانه معیشتی به خانواده‌های دهک‌های پایین جامعه بر اساس مصوبه سران سه قوه بوده است، افزود: فرایند شناسایی و پرداخت یارانه معیشتی بر اساس این مصوبه انجام شده است؛ در صورتی که نمایندگان مجلس نسبت به شناسایی خانواده‌ها در فرایند دریافت یارانه معیشتی معترض هستند می‌توانند با حضور در وزارت رفاه از نزدیک در جریان شناسایی این خانواده‌ها قرار بگیرند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی خاطرنشان کرد: البته ما در چند نوبت از نمایندگان مجلس و همچنین کارشناسان نیرو‌های فنی آن‌ها دعوت کرده‌ایم تا به وزارت رفاه بیاند، اما تا این لحظه فرصت نداشته‌اند.

وی با اشاره به برخی از مواردی که در دهک‌های پایین جامعه قرار نداشته اند و انتظار دریافت یارانه معیشتی داشتند گفت: پیرمردی داشتیم که به عدم دریافت بسته اعتراض کرد و در بررسی اطلاعاتش مشخص شد که وی در سال ۹۷ بالای یک میلیارد تومان به یکی از حساب‌های بانکی‌اش واریزی داشته و ماهانه بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان تراکنش مالی دارد، ولی خودش ادعا می‌کرد که از یکی از اقوامش ۸۵۰ هزار تومان گرفته و یکی از کارت‌های بانکی‌اش را اجاره داده است و در واقع این سوال مطرح می‌شود که باید در ارتباط با این مسائل چه کنیم آیا باید به این فرد بسته معیشتی بدهیم یا خیر؟

میرزایی اظهار کرد: در ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی تلاش شده است اگر فردی بین دهک ۷ و ۸ قرار گرفته است وی را در دهک ۷ در نظر بگیریم و در واقع شرایط دریافت یارانه معیشتی برای فرد اشاره شده فراهم شود که بر همین اساس نیز تعداد یارانه بگیران معیشتی از ابتدای طرح بیشتر شده است.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی ادامه داد: بر همین اساس ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر شامل یک میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار به دریافت کنندگان یارانه معیشتی اضافه شده‌اند و پس از ثبت اطلاعات این افراد در سامانه ثبت اعتراضات، اطلاعات آن‌ها بررسی شد و مشمول یارانه حمایت معیشتی شدند.

وی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی در بودجه ۹۸، وزارت رفاه را مکلف کرده است که یارانه نقدی ۳ دهک بالای درآمدی را حذف کند، گفت: طرح کمیسیون تلفیق برای ادغام یارانه نقدی و معیشتی با مصوبه مجلس برای حذف یارانه نقدی ۳ دهک بالای جامعه مغایرت دارد و با این تصمیم یارانه این افراد نه تنها حذف نخواهد شد بلکه یارانه معیشتی هم دریافت خواهند کرد.

میرزایی افزود: قطعاً طرح کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در رابطه با ادغام یارانه معیشتی و نقدی به ضرر دهک‌های پایین جامعه و نیازمندان و به نفع اغنیا است.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز از طریق دولت و مجلس پیگیر موضوع مطرح شده از سوی کمیسیون تلفیق مجلس هستیم و امیدواریم در این زمینه به نتیجه هم برسیم، اما به هر ما یک دستگاه دولتی هستیم و تابع قانون و هر چه مصوب شود اجرا خواهیم کرد./تسنیم
 
انتهای پیام/1000
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار