آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۱۱۳۵
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
نخستین ایستگاه هواشناسی سینوپتیک دریایی ،ساحلی مازندران در شهرستان نور بهره برداری شد.

به گزارش آوای خزر به نقل از خبرگزاری صداوسیما مدیر کل هواشناسی مازندران با اشاره به راه اندازی نخستین  ایستگاه هواشناسی دریایی ساحلی مازندران امروز در شهرستان نور گفت: فردا دومین ایستگاه در شهرستان تنکابن به بهره برداری می رسد.

رضوی با بیان اینکه با استقرار این دو ایستگاه علاوه بر رصد هواشناسی ، رصد دریایی هم صورت می گیرد افزود: این ایستگاه کاملا به تجهیزات خودکار مجهز است و متقاضیان می توانند وضعیت جوی و میزان موج دریای مازندران را از هر استانی رصد کنند.
وی همچنین گفت: سه ایستگاه فرودگاهی در استان نیز به سیستم خودکارمجهز شدند.

رضوی هزینه راه اندازی ایستگاه دریایی ساحلی را 6 میلیارد و پانصد میلیون ریال و هزینه سایر تجهیزات فرودگاهی را نیز 20 میلیارد ریال اعلام کرد.
مدیرکل هواشناسی مازندران همچنین به راه اندازی سامانه 134 برای پوشش اخبار هواشناسی اشاره و خاطرنشان کرد: این سامانه همزمان پاسخگوی 62 ارتباط برخط است.
به گفته رضوی ، با استقرار ایستگاه دریایی ساحلی در استان و تبدیل این ایستگاه در سال 99 به مرکز پیش بینی دریایی ، مردم و صیادانی که می خواهند از دریا استفاده کنند می توانند ،اطلاعات جوی دریا و ساحل را هم در سامانه 134و هم پایگاه اینترنتی اداره کل هواشناسی مازندران مشاهده کنند.

انتهای پیام/1000
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار