آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۱۵۰۷
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
بخشدار نکا هشدار داد
برف و یخبندان در جاده‌های هزارجریب نکا/مسیرهای کوهستانی در حال مسدودشدن/پرهیز از تردد غیرضرور/ تردد فقط با زنجیر چرخ
بخشدار هزارجریب نکا با اشاره به وقوع یخبندان در محورهای مواصلاتی این بخش، به رانندگان و افرادی که قصد تردد دارند، هشدار داد که جاده‌های این بخش یخ زده است، برخی مسیرها در حال مسدود شدن بوده تردد بدون زنجیرچرخ توصیه نمی‌شود.

حسین حمزه‌ای بریجانی در گفتگو با خبرنگار آوای خزر گفت: بارش برف در مسیرهای کوهستانی بخش هزارجریب نکا و تداوم سرما سبب یخبندان در جاده‌های مواصلاتی این بخش شده است.

وی از رانندگان و اهالی مناطق هزارجریب خواست تا از تردد غیرضرور کاملاً پرهیز کنند و در صورت رفت و آمد ضروری نیز حتماً خودروهای خود را به زنجیر چرخ مجهز و نکات ایمنی را رعایت کنند. همچنین پتو و مواد غذایی برای موارد اضطراری به‌همراه داشته باشند. 

بخشدار هزارجریب نکا گفت: در حال حاضر تمامی جاده‌های اصلی و بین روستایی باز، اما ناایمن است. و کم‌کم رو به مسدودشدن می‌رود.

حمزه‌ای ادامه داد: محور مواصلاتی بخش هزارجریب نکا تا استخرپشت اگرچه برف زیادی نیست اما جاده یخ زده است و بدون زنجیرچرخ تردد بسیار ناایمن است. از استخرپشت تا روستای لائی، جاده برفی‌ست و رو به مسدودشدن می‌رود.

وی ادامه داد: لودر و گریدر در حال فعالیت است اما متعاقب آن برف نیز در حال بارش است، لذا وضعیت جاده برای تردد مساعد نیست.

بخشدار هزارجریب نکا گفت: ارتفاع برف از 10 تا 50 سانتی‌متر است. باز هم تأکید می‌کنیم، سفرهای غیرضرور انجام نشود.

حمزه‌ای درباره تعطیلی مدارس بخش هزارجریب نیز با بیان اینکه باتوجه به فروکش کردن ریزش برف از بامداد چهارشنبه، و همچنین نمک‌پاشی‌هایی که در جاده انجام می‌شود، احتمال دارد وضعیت برای فعالیت مدارس  مساعد باشد. لذا اکنون نمی‌توانیم تصمیم قطعی را اعلام کنیم.

به گزارش آوای خزر، در مناطق شرق مازندران، براساس اعلام اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران، مدارس بخش مرکزی گلوگاه فردا تعطیل اعلام شده، از سوی مسوولان بهشهر و نکا تا این ساعت(20:08 دقیقه) درباره تعطیلی مدارس تصمیمی گرفته نشده است. 

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار