دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۸۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸
دانشگاه الزهرا (س) در خصوص بازگشایی این دانشگاه از تاریخ ۱۷ خرداد، اطلاعیه‌ای صادر کرده است.

به گزارش آوای خزر، با توجه به اعلام رسمی دولت  در خصوص بازگشایی مجدد دانشگاه‌ها، دانشگاه الزهرا این اطلاعیه را به منظور آگاهی استادان، دانشجویان و کارکنان مرتبط با موضوع تهیه و ابلاغ می‌کند.

اهتمام دانشگاه مبنی بر حضور دانشجویان و استادان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط آنها و تامین بستر مناسب توسط دانشگاه بوده است، به نحوی که فرایند ارائه و تایید درخواست بر‌ای حضور دانشجویان در بستر سامانه آموزشی دانشگاه از طریق پیشخوان "درخواست انجام فعالیت پژوهشی حضوری دانشجویان" تهیه شده است و دانشجویان طبق بند‌های مرتبط در این اطلاعیه می‌توانند به پیشخوان مربوطه مراجعه کنند.

۱- طبق اعلام قبلی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا، برگزاری امتحانات دانشجویان ارشد و دکترا (با توجه به دستور العمل‌های اعلامی وزارت) در اختیار اساتید گذاشته شده است و لازم است دانشجویان محترم در خصوص هر یک از واحد‌های درسی خود، تابع نظر استاد درس در خصوص شرکت در امتحان پایان نیمسال ۹۸۲ باشند. برگزاری امتحانات مقاطع تحصیلات تکمیلی به شکل مجازی خواهد بود.

۲- در مقطع کارشناسی با توجه به تعداد دانشجویان و کثرت دروس، امتحانات برگزار و شکل برگزاری آن نیز مجازی خواهد بود.

۳- تمامی امتحانات دانشگاه به شکل مجازی و در روز و ساعت اعلام شده قبلی در سیستم آموزشی دانشگاه برگزار می‌شود، مگر در موارد خاص با درخواست استاد درس و تایید دانشکده و ارائه مجوز از سوی معاونت محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه.

۴- امتحانات دانشجویان بین المللی فقط به شکل مجازی برگزار خواهد شد.

۵- دانشجویان دکتری دارای واحد رساله و پژوهشگران پسا دکتری می‌توانند از روز ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ در دانشگاه حضور داشته باشند. بدیهی است امکان ارائه خوابگاه به دانشجویانی که واحد رساله را در نیمسال جاری حذف کرده اند، وجود نخواهد داشت.

۶- دانشجویان دکتری که دارای واحد امتحان جامع (کتبی یا شفاهی) هستند و درخواست حذف در نیسمال جاری نداده اند، می‌توانند از تاریخ ۱۷ خرداد برای انجام امور مربوطه به دانشگاه مراجعه کنند.

لازم ذکر است این دسته از دانشجویان در صورتیکه متقاضی خوابگاه باشند، صرفا یک هفته قبل از امتحان جامع با تأیید دانشکده مربوطه و اعلام به معاونت محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی می‌توانند از امکانات خوابگاه استفاده و پس از آن تحویل دهند.

۷- دانشجویان دوره کارشناسی ارشد که دارای واحد پایان‌نامه بوده و لازم است برای انجام امور آزمایشگاهی و کارگاهی از امکانات دانشگاه استفاده کنند، می‌توانند با تأیید استاد راهنما و دانشکده مربوطه و اعلام به معاونت محترم آموزشی در دانشگاه حضور یابند. بدیهی است امکان ارائه خوابگاه به دانشجویانی که واحد پایان نامه را در نیمسال جاری حذف کرده اند، وجود نخواهد داشت.

۸- برای واحد‌های عملی کلیه دانشجویان که تا کنون به شکل مجازی برگزار نشده است و طبق اعلام معاونت آموزشی دانشگاه (که در اطلاعیه جداگانه‌ای به اطلاع خواهد رسید) بصورت حضوری اجرا خواهد شد، بازه زمانی معادل حداکثر ۶ هفته از روز یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹ در نظر گرفته شده است. لازم است بخش قابل توجهی از این دوره‌ها طی ۴ هفته اول با هماهنگی استادان درس و دانشجویان بصورت فشرده اجرا شود و موارد استثنا طی دو هفته پایانی به اتمام برسد.

۹- استفاده از خوابگاه برای دانشجویان شهرستانی با توجه به مصوبات شورای سلامت و پیشگیری از کرونا و نیز رعایت دستورالعمل‌های آن ذکر شده در اطلاعیه‌های معاونت‌های دانشجویی و آموزشی امکان پذیر خواهد.

۱۰- سکونت دانشجویان دکتری در خوابگاه به تدریج و براساس زمان‌بندی و برنامه معاونت محترم دانشجویی صورت خواهد گرفت.

۱۱- سکونت دانشجویان در خوابگاه از ۱۷ خرداد به بعد و در نیسمال جاری به منزله استفاده ایشان از یک ترم خوابگاه است.

۱۲- سلف و هر نوع خدمات تغذیه‌ای در دانشگاه طبق روال تابستان‌های گذشته تعطیل خواهد بود.

۱۳- شرایط حضور دانشجویان در دانشگاه و سکونت در خوابگاه شامل موارد ذیل است:

الف. ضرورت حضور دانشجویان با مسئولیت علمی استاد راهنما، اعلام دلایل، کنترل و نظارت استادان راهنما خواهد بود.

ب. دانشجویان متعهد می‌شوند تمامی دستورات بهداشتی و پیشگیرانه ابلاغی از سوی مرکز محترم مشاوره، بهداشت و سلامت دانشگاه را رعایت کنند.

ج. دانشجویان ساکن در خوابگاه متعهد می‌شوند فقط برای حضور در آزمایشگاه، کتابخانه، ملاقات با استاد راهنما و خرید مایحتاج ضروری از خوابگاه خارج شوند و در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها امکان حضور در خوابگاه را از دست خواهند داد.

د. صرفا واحدهای؛ خوابگاه، آزمایشگاه و کتابخانه به ایشان ارائه سرویس می‌دهند.

لازم به تاکید است فرایند حضور دانشجویان دارای جنبه‌های آموزشی و دانشجویی است که مجموعه فرم‌ها و دستورالعمل‌ها و فرایند درخواست و ... در پیشخوان "درخواست انجام فعالیت پژوهشی حضوری دانشجویان" طراحی و از روز شنبه ۱۷ خرداد قابل بهره برداری است. 

انتهای پیام/1005

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار