دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۰۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۶
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: آموزش‌های مجازی به ناچار در چرخه آموزش جای گرفتند، اما نمی‌توانند اثر مطلوب بر روند آموزش داشته باشند.

به گزارش آوای خزر، مهری بهار، عضو هیئت علمی و استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران درباره تاثیر اطلاع رسانی صفحات مجازی در اخبار به موقع همانند ویروس کرونا اظهار کرد: ویروس کرونا امکان بازبینی جدیدی را در فضای مجازی ایجاد کرده و این موضوع در تعاملات انسانی، روابط خانوادگی، اوقات فراغت و ...تاثیر بسیار خوبی گذاشته است.

او افزود: رسانه صورت دو وجهی در دوران مدرن دارد، یعنی هم باعث ایجاد شناخت و آگاهی می‌شود و هم باعث ایجاد فضای نامقدس، افزایش خشونت و کلام ناپاک است.

بهار تاکید کرد: تاثیر صفحات مجازی یا رسانه بر مخاطب بستگی به نوع استفاده افراد دارد، اگرچه نقش رسانه‌ها و میزان نفوذ آنها در ساخت فرهنگی جوامع بر کسی پوشیده نیست. 

جایگزین شدن آموزش مجازی به جای آموزش حضوری

این عضو هیئت علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: رسانه یا آموزش‌های مجازی دانشگاه‌ها به علت اینکه در این چند ماه اخیر قوی شده اند، در آینده نه چندان دور، صد در صد پیشرفت خوبی به همراه خواهند داشت و همین علت ممکن است شاهد جایگزین شدن آموزش مجازی به جای آموزش حضوری باشیم.

بهار با اشاره به اینکه استفاده از آموزش‌های مجازی امکان موازی با آموزش‌های رسمی ایجاد کرده است، تصریح کرد: یعنی کلاس‌های مجازی جایگزین کلاس‌های حضوری یا فیزیکی شده اند.

او با بیان اینکه اهمیت آموزش‌های رسمی یا حضوری دانشگاه‌ها در حفظ آداب و رسوم و سنت های قدیمی تر است، تاکید کرد: یعنی با حضوری برگزار شدن کلاس ها حفظ قواعد، فاصله کم دانشجویان و دانش آموزان با اساتید و معلمان و رعایت درجه مراتب به وجود خواهد آمد و در این صورت شان اساتید و احترام به آن ها حفظ خواهد شد، اما در صورت مجازی برگزار شدن کلاس‌ها و صحبت کردن در فضای مجازی بین اساتید و دانشجویان باعث می شود تا احترام به استاد کاهش پیدا کند و روابط صمیمی‌تر شود و دیگر حالت رسمی نباشد. 

این عضو هیئت علمی دانشکده اجتماعی دانشگاه تهران ادامه داد: طبق نظر سنجی از استادان و دانشجویان، فضای مجازی یا کلاس‌های الکترونیکی نمی‌توانند همانند کلاس‌های حضوری تاثیر مطلوب بر روند آموزش داشته باشند.

بهار تصریح کرد: رسانه یک فضای نقد گونه است که به علت تعاملات دو سویه احساسات را به راحتی بیان می‌کند و این قبیل موارد برای افراد فرهیخته و با ظرفیت مناسب است، اما نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای آموزش به دانشجویان و دانش آموزان باشد.

نارضایتی تمامی افراد از برگزاری کلاس‌های مجازی

تایید اجباری افراد در استفاده از آموزش مجازی

این عضو هیئت علمی دانشکده اجتماعی دانشگاه تهران با بیان اینکه صفحات مجازی در دوران کرونا باعث تایید اجباری افراد در استفاده از آن شد، تاکید کرد: همزمان با بروز ویروس کرونا و تعطیلی آموزش حضوری، شاهد برقراری تعاملات جدید ارتباطی و آموزش‌ها به صورت مجازی شدیم و به همین علت امروزه می‌توان به درک این موضوع رسید که استفاده از صفحات مجازی می‌تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد.

بهار با اشاره به مضرات استفاده از کلاس‌های مجازی اظهار کرد: آموزش‌های مجازی باعث رهاشدگی و عقب افتادگی دانشجویان و دانش آموزان از کلاس حضوری خواهد شد همچنین این کلاس‌ها تعامل و گفت و گوی بدون مرتبه یعنی بدون احترام و با جنبه دوستانه و خودمانی را ایجاد می‌کند.

نارضایتی تمامی افراد از برگزاری کلاس‌های مجازی

او گفت: کلاس‌های مجازی حس گذر را از دانشجویان و دانش آموزان می‌گیرد؛ برای مثال دانش آموز پایه اول با الکترونیکی بودن کلاس‌ها درکی از پیشرفت تحصیلی خود نداشته و نمی‌تواند رفتن به کلاس بعد را تصور کند. کلاس‌های مجازی نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای کلاس‌های حضوری باشند، اما با توجه به بروز ویروس کرونا و غافل گیری همه ما به ناچار و با تایید خودمان باید از آن استفاده کرد.

انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار