دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۲۰۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
معاون پارلمانی آموزش و پرورش:
قانونی برای استخدام معلمان مدارس غیرانتفاعی نداریم/ با پرداختی‌های نامتعارف برخورد می‌کنیم
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه قانونی برای استخدام معلمان مدارس غیرانتفاعی وجود ندارد، درباره پرداخت بدون ضابطه حقوق به معلمان مدارس غیرانتفاعی، گفت: نظارت‌ها را افزایش می‌دهیم.
به گزارش آوای خزر، قاسم احمدی لاشکی درباره جذب معلمان شاغل در مدارس غیرانتفاعی، عنوان کرد: در حال حاضر قانونی برای جذب و استخدام معلمان مدارس غیرانتفاعی وجود ندارد؛ بنابراین نمی‌توان نسبت به جذب و استخدام این معلمان اقدام خلاف قانونی صورت داد.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش افزود: چنانچه مجلس یازدهم برای جذب و استخدام معلمان غیرانتفاعی قانونی تصویب کند، موظف به اجرای آن هستیم.

احمدی لاشکی یادآور شد: حتی ورود تدریس معلمان مدارس غیردولتی به مدارس دولتی نیز نیاز به قانون دارد که ما در این زمینه نیز قانونی نداریم.

چرا برخی معلمان زیر یک میلیون تومان دریافتی دارند؟

این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه چرا نحوه پرداختی به معلمان مدارس غیرانتفاعی هیچ ضابطه‌ای ندارد و ممکن است معلمی در یک مدرسه  لاکچری در تهران حقوقی نجومی، ولی برخی معلمان در شهرستان‌ها حتی زیر یک میلیون تومان دریافتی دارند، گفت: قطعا وزارت آموزش و پرورش وظیفه دارد، نظارت خود را بر مدارس غیردولتی افزایش باشد تا شاهد چنین مواردی نباشیم.

وی ادامه داد: البته مجلس دهم برای ضابطه‌مند کردن مدارس غیردولتی، قانون تصویب کرده است و در این قانون برای حمایت از معلمان مدارس غیرانتفاعی موادی درج شده که در حال ابلاغ و اجرا است.

با صاحبان متخلف مدارس دولتی برخورد می‌شود  

احمدی لاشکی تصریح کرد: اگر صاحبان مدارس غیرانتفاعی از معلمان سوء استفاده می‌کنند، اقدامی خلاف قانون مرتکب شده‌اند و بازرسان و ناظران آموزش و پرورش قطعا با این موضوع برخورد خواهند کرد و پرونده تخلف مدارس غیردولتی متخلف را حتی به مراجع قضایی ارسال خواهند کرد.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: تمامی معلمان مدارس غیرانتفاعی باید دارای بیمه باشند و حقوق خود را در موعد مقرر دریافت کنند و نظارت آموزش و پرورش در این حوزه با وجود قانون مدارس غیردولتی ارتقا خواهد یافت. /خانه ملت

انتهای پیام/۱۰۰۰
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار