دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۲۸۰۱
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
روانپزشک کودک و نوجوان گفت: خانواده‌ها چنانچه از شکست کودکان جلوگیری کنند در واقع مانع توسعه اتصالات مغز و در عین حال عدم مهارت‌آموزی برای حل مساله در آنان خواهند شد.

به گزارش آوای خزر،سمیرا خداپناه اظهارداشت: ترس و نگرانی از شکست امری طبیعی به نظر می رسد اما چنانچه والدین با ایجاد موانع مختلف این ترس و نگرانی را نتوانند در ذهن و رفتار فرزند خود بسترسازی و حتی آموزش دهند،‌ بعدها به اشتباه خود پی خواهند برد که چرا قدرت شجاعت،‌ خرد و توان ورزی برای رفع اشتباه و خطا را از کودک خود دریغ کرده اند.


وی گفت: موفقیت زمانی حاصل می شود که انسان مسیرهای هموار و یا ناهمواری را پشت سر گذاشته تا به هدفی که می خواهد دست یابد، اما هنگامی که پدر و مادری مسیر رشد کودک را هموار می کند به طوری که هیچ مانعی بر سر راه فرزند قرار داد نشده باشد، ‌در اصل والدین این فرصت را از بچه ها که به میزان توان برای رسیدن به هدف باید تلاش کنند گرفته و عواقب شکست در آینده را هم باید بپذیرند.


این رواندرمانگر تصریح کرد: می‌توان به جای اینکه مانع شکست کودکان شد، ترس و نگرانی از شکست را به آنان آموزش داد و کمک کرد تا فرصت مهارت آموزی و یادگیری برای آنها فراهم شود.


خدا پناه اظهارداشت: برای اینکه والدین فرزند خود را از شکست محافظت کنند نیاز است با توجه به تجربه‌های چالش برانگیزی که داشته اند مهارت‌های مقابله‌ای و حل مساله را توسعه ‌دهند چرا که اگر کودک را تنها از سختی و شکست محافظت کنیم در واقع مسیر رشد و تحلیل آموخته های مغز آن را مسدود و یا کم تحرک کرده ایم در این صورت کودکان مهارت حل مساله را آموزش نمی‌بینند.


وی گفت: بهترین راهکار برای جلوگیری از شکست و یا ایستادگی کودک در برابر ترس و نگرانی،‌ زمانی است که والدین بین خواندن کتاب داستان و یا بازی های کودکانه، یک شخصیت برجسته و بزرگ را به عنوان الگو برای فرزند خود مثال بزنند که چگونه شکست‌ آن را برای رسیدن به موفقیت و پیروزی راهنمایی و یا چگونه این موانع او را از ادامه حرکت ناامید نکرد.


این روانپزشک کودک و نوجوان افزود: پدر و مادر چنانچه از جدول‌ رفتاری و یا برنامه روزانه خاص برای کودک استفاده می‌کنند در هر بار که در انجام تکالیف خود با عدم موفقیت مواجه می شوند، به شرط پیدا کردن علت این شکست، با یافتن راه حل جدید امتیازی جداگانه به فرزند دهند تا از این طریق رسیدن به هدف با پشت سرگذاشتن موانع و مشکلات را بیاموزند./ایرنا

انتهای پیام/1005

برچسب ها: مهارت آموزی ، کودکان
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: