آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۴۰
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۲
همزمان با سراسر کشور انجام شد
همزمان با سراسر کشور، رای‌گیری در ۳ هزار و ۴۵ حوزه اخذ رای این استان آغاز شده است.
به گزارش آوای خزر، از ساعت هشت صبح امروز مردم دیار علویان بار دیگر برای شرکت در یک همه‌پرسی قانونی که نشان از دموکراسی و مردم‌سالاری دینی در این خاک پرگهر دارد، پای صندوقهای اخذ رای حاضر شدند تا حماسه سیاسی و ملی دیگری را مقابل چشم جهانیان رقم بزنند.
در استان مازندران نیز که ۱۲ کرسی نمایندگی را در مجلس شورای اسلامی و چهار کرسی را در خبرگان رهبری دارد، امروز ۱۴۳ نماینده مجلس و هفت نماینده خبرگان رهبری منتظر تصمیمی هستند که با رای قاطع مردم به ثمر می نشیند.
در مازندران ۹ حوزه انتخابیه مجلس شورای اسلامی وجود دارد که حوزه‎های بابل، ساری و میاندورود همچنین قائمشهر، سیمرغ، جویبار، سوادکوه و سوادکوه شمالی دو کرسی نمایندگی را به خود اختصاص می‎دهند.
با توجه به میزان جمعیت این استان که بیش از سه میلیون نفر است، چهار کرسی خبرگان رهبری در نظر گرفته شده است که در دوره قبل آیات‎ عظام نظری، طبرسی، معلمی و مرحوم جباری با رای مردم انتخاب شدند.
در این دوره نیز آیات عظام صادق اردشیر لاریجانی، پیشنمازی، سیفی، گلی شیردار، معلمی، طبرسی، توکل و مقدسی از بین ۲۹ نفری که برای مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کرده بودند، تایید شدند و با انصراف آیت‎الله الله‌وردی مقدسی، هفت نفر باقی ماندند.
امروز رای گیری در ۳۰۴۵ شعبه اخذ رای مازندران آغاز شده است، در مجموع ۶۰۹۰ صندوق برای رای گیری در نظر گرفته شده و بیش از ۵۰ هزار نیروی اجرایی در روند انتخابات دخیل هستند.
۲ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۶۳۶ مازندرانی حق رای دارند که از این میزان، ۱۱۲ هزار و ۴۳ نفر آنها رای اولی هستند.  
انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار