دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۵۰۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
رپورتاژ آگهی/
اگر تمایل دارید با انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف آشنا شوید می‌توانید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

هدف از نگارش این محتوا آشنایی شما با انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف است. در واقع محصولات و مصالح فولادی مورد استفاده در صنایع مختلف به صورت های مختلفی در بازار موجود می باشند که یکی از پرکاربردترین آن ها ورق های فولادی است. این ورق ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن ها کاربرد خاص خود را دارند. به طور کلی ورق های آهن فولادی دارای خواص های شیمیایی و فیزیکی متفاوتی هستند که هر کدام از آن ها بر اساس خواص و ساختار خود مصارف مختلفی دارند و در صنایع مختلفی همچون صنایع ساختمان سازی، پتروشیمی، پروژه های عمرانی، خودروسازی و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

 تعدد ورق های فولادی و پرکاربرد بودن اشکال مختلف آن سبب شد که ما نیز مطلب خود را به معرفی انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف اختصاص دهیم. از این رو اگر تمایل دارید با انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف آشنا شوید می توانید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

آشنایی با انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف

ورق آهن چیست؛ انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف

امروزه مصالح فولادی در اشکال مختلفی وجود دارند که یکی از پرکاربردترین آن ها ورق آهن است. به گونه ای که امروزه ورق آهنی یکی از پرکاربردترین مصالح فلزی در صنایع مختلف شناخته می شود. در واقع ورق آهن فولادی نوعی صفحه ساخته شده از انواع فلزات است که دارای سایزها و ضخامت های مختلف است. امروزه از این صفحات فلزی با سایزها و ضخامت های مختلف در صنایع گوناگونی استفاده می شود که از جمله این صنایع می توان به صنایع پتروشیمی و ساختمان سازی و خودروسازی اشاره کرد.

امروزه در کشور ما کارخانه های زیادی مشغول به تولید و عرضه ورق آهن فولادی هستند به گونه ای که کشور ما تبدیل به یکی از بزرگترین کشورهای تولیدکننده فولاد در خاورمیانه شده است. در واقع روش های مختلفی برای تولید ورق آهن فولادی وجود دارد ولی یکی از رایج ترین این روش ها روش نورد است. روش نورد روشی است برای تغییر شکل فلزات که در این روش با عبور دادن شمش های فولادی از بین غلتک های بزرگ و عریض سبب تولید ورق های آهن فولادی می شود.

در این روش فاصله بین غلتک ها به مرور کم و کمتر می شود تا ورق آهنی به ضخامت مورد نظر برسد. این ورق ها بر اساس ضخامت به دو دسته ی ورق آهن با ضخامت کمتر از 06/0 میلیمتر و بیشتر از 06/0 میلیمتر تقسیم می شوند. البته معیارها و عوامل دیگر هم بر تقسیم بندی ورق آهن وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها و انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف می پردازیم.

 آشنایی با انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف

انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف

امروزه استفاده از مصالح فولادی به ویژه ورق آهن بسیار زیاد است و از آنجایی که این محصول دارای انواع مختلفی است لذا شناخت و آگاهی داشتن از انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف بسیار مهم است تا هر ورق فولادی را بر حسب کارکرد خود تهیه نمایید. البته باید بدانید که عوامل و فاکتورهای مختلفی سبب می شوند که ورق آهنی دارای انواع مختلفی باشند. از جمله انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف عبارتند از:

  • ورقسیاه (ورقگرم)
  • ورقروغنی (ورقسرد)
  • ورقگالوانیزه (ورقسفید)
  • ورق رنگی
  • ورقاسیدشویی
  • ورقآجدار
  • ورققلعاندود
  • ورقآلیاژی

لازم به ذکر است بدانید که ورق آهن را می توان با هر فلزی ساخت و لذا انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف بر اساس جنس فلز نیز متفاوت می باشد که هر شخصی می تواند بسته به موقعیت و نیاز خود نوع مورد نظر خود را انتخاب نماید. از انواع ورق آهن و کاربردآن در صنایع مختلف بر اساس جنس فلز می توان به ورق آلومینیوم، ورق برنج و ورق فولاد نسوز اشاره کرد.

از ورق های آلومینیومی عموما در صنایع ساخت تانک های جنگی استفاده می شود. ورق های فولادی بیشترین کاربرد دارند و عموما از ﺁن ها در صنایع مختلفی چون صنایع خودرو سازی و ساختمان سازی و صنایع دیگری چون تولید کانتینر استفاده می شود. تنوع بالای ورق آهن و کاربرد زیاد انواع این محصول سبب شد که بسیاری از مصرف کنندگان در زمان انتخاب آن ها با مشکل روبه رو شوند و نتوانند ورق مناسب خود را انتخاب نمایند. در این راستا ما به شما شرکت آهن ملل اصفهان را معرفی می نماییم که یک مرجع قیمت و تامین کننده مطمئن آهن آلات در سراسر کشور است.

آشنایی با انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف

آشنایی با انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف با شرکت آهن ملل اصفهان

ورق سیاه: یکی از پرکاربردترین انواع ورق های آهن فولادی، ورق سیاه است. این ورق به روش نورد گرم ساخته می شود و برعکس اسمش اصلا سیاه رنگ نیست بلکه فقط براق نمی باشد. ورق سیاه از انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف بسیار زیاد است که از جمله آن می توان به ساخته بدنه و کف خودروها، لوله های درزدار، کشتی سازی و تانکر سازی و ساخت انواع پروفیل ها اشاره کرد.

ورق روغنی: روش تولید این نوع ورق، نورد سرد است. در واقع این ورق روغنی است بلکه به دلیل داشتن سطحی براق و صیقلی به این نام در بازار معروف است. از ویژگی این نوع ورق ها داشتن کیفیتی بسیار بالا در کنار داشتن ضخامتی بسیار کم است. ورق روغنی نیز از انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف شامل به عنوان ورق پایه برای ساخت انواعورق های گالوانیزه، تولید انواع لوازم خانگی مثل اجاق گازها و روکش یخچال و تولید لوه می باشد.

ورق اسید شویی: این ورق نیز از انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف شامل تولید لوله های نفت و گاز،  ساخت رینگ و شاسی در صنایع خودروسازی و استفاده در صنایع کشتی سازی است.

ورق گالوانیزه: این ورق نیز از انواع ورق آهن است که کاربرد آن در صنایع مختلف شامل ساخت لوله های انتقال آب و مخزنهای نگهداری آب، تولید سقف لوله و کابینتها می باشد.

آشنایی با انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف

خرید انواع ورق فولادی از شرکت آهن ملل اصفهان؛ مرجع قیمت و تامین کننده مطمئن آهن آلات

با توجه به انواع ورق آهن و کاربرد آن در صنایع مختلف مصرف کنندگان در زمان خرید آن با چالش روبه رو می شوند.

از این رو شرکت آهن ملل اصفهان به منظور ارائه خدمات و اطلاعات پا به این عرصه گذاشت و به عنوان یک منبع معتبر قیمت ورق آهن و تامین کننده مطمئن آهن ﺁلات در سطح کشور خود را معرفی کرده است.

از این رو اگر قصد خرید انواع ورق آهن را دارید و می خواهید از قیمت روز این محصولات باخبر شوید کافی است با شرکت ﺁهن ملل اصفهان تماس بگیرید.

انتهای پیام/1000

 

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار