دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۵۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸
یکی از گروه‌های آسیب‌پذیر در این هجوم سهمگین کرونا، کودکان هستند؛ کودکانی که بیش از هشت ماه است در خانه‌ها زندانی شده‌اند و مدام از ترس و اضطراب وقوع بیماری ناگزیر از تنهایی هستند.

به گزارش آوای خزر، خانه‌های کوچک و خانواده‌هایی که درگیر بی‌کاری یا استرس فراوان‌اند، اگر هم به مدرسه می‌روند با نگرانی‌های دیگر روبه‌رو می‌شوند. مثلا کودکان ناشنوا و ماسک؛ گاردین گزارشی از مدارس انگلیس منتشر کرده که بر اساس یک نظرسنجی، از هر چهار کودک ناشنوا، یکی از آنها از سوی معلمانی با ماسک صورت آموزش می‌بیند که باعث می‌شود بسیاری از آنها نتوانند معلمان خود را درک کنند.
مؤسسات خیریه هشدار داده‌اند که دانش‌آموزان ناشنوا بدون اقدامات فوری در حال رنج‌کشیدن هستند، زیرا تقریبا همه کودکان ناشنوا برای درک دیگران به لب‌خوانی اعتماد می‌کنند.
هرچند آموزش در انگلیس تأکید کرده به‌دلیل «تأثیر منفی بر یادگیری و آموزش» معلمان باید از زدن ماسک صورت جلوگیری کنند.
سوزان دانیلز، مدیر اجرائی این وزارت گفت: «معلمان برای آموزش نسل بعدی و ایمن نگه‌داشتن کودکان در شرایط بسیار دشوار مبارزه می‌کنند. با این حال، 50 هزار کودک ناشنوا در انگلستان بخشی از نسل بعدی این نسل هستند و اگر در کلاس از ماسک صورت یا پوشش استفاده شود به سلامت روان آنها آسیب زده می‌شود. در ماه گذشته، دولت اعلام کرد 250هزار ماسک صورت شفاف برای آنان تهیه شده است و چون این مقدار کافی نیست، قرار است سازمان‌های خیریه قدم پیش بگذارند.
اما در آمریکا یک تحقیق دیگر درباره کودکان از آسیبی که آنها داشته‌اند، گزارش داده است حداقل چهارهزارو 200 کودک، والدین یا سرپرست خود را از دست داده و 325هزار کودک به‌دلیل بحران اقتصادی دچار فقر شده‌اند. بحران ویروس کرونا به‌طور نامتناسبی کودکان در جوامع رنگین‌پوست را تحت تأثیر قرار داد، به‌طوری‌که این کودکان دو برابر کودکان سیفدپوست با ازدست‌دادن والد روبه‌رو شده‌اند. سوزان براندویچ یکی از دست‌اندرکاران صندوق مراقبت می‌گوید: «این همه‌گیری شبیه چیزهایی که قبلا دیده‌ایم، نیست. شاید شبیه‌ترین مقایسه، فاجعه 11 سپتامبر باشد که ناگهان سه هزار کودک، والد خود را از دست دادند».
از هر هزارو 300 کودک رنگین‌پوست، یکی از آنها سرپرست خود را ازدست داده‌اند و نصف کودکانی که والدین یا سرپرستی خود را به دلیل ابتلا به کووید19 از دست داده‌اند، ممکن است به فقر مبتلا شوند و تا 23 درصد در معرض خطر ورود به یتیم‌خانه‌ها هستند. شغل یکی از والدین بیش از یک میلیون کودک در این مدت از دست رفته است و در نتیجه ازدست‌دادن شغل، حدود 325 هزار کودک اکنون در فقر یا زیرخط فقر به سر می‌برند. بیشتر این خانواده‌ها در شهرک‌های اطراف نیویورک و لانگ‌آیلند زندگی می‌کنند و بیشتر آنها از راه دور آموزش می‌بینند. این گزارش تخمین‌هایی درباره بودجه مورد نیاز برای سال آینده این کودکان داشته که حدود 800 میلیون دلار است.

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: