آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
گزارش تصویری/
مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر،سخن سرای بزرگ و همچنین پاسداشت زبان فارسی از سوي آموزشگاه فرزانگان شهرستان نكا و با همكاري آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نكا در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نكا برگزار شد .
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
کد خبر: ۲۷۱۵
به گزارش آوای خزر،​​​​​​​ مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر،سخن سرای بزرگ و همچنین پاسداشت زبان فارسی از سوي آموزشگاه فرزانگان شهرستان نكا و با همكاري آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نكا در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نكا برگزار شد .
در این مراسم كه جمع كثيري از دانش آموزان و خانواده هاي آنان حضور داشتند برنامه های متنوع فرهنگی از جمله شاهنامه خوانی ، نقالی و سرود دانش آموزي اجرا شد و فريده يوسفي از ناشران برتر استان به بيان حكايتهايي از شاهنامه پرداخت .
يكي از زيباترين برنامه هاي اين مراسم اجراي نقش 14 زن شاهنامه توسط دانش آموزان آموزشگاه فرزانگان شهرستان نكا بود كه با استقبال و تشويق ممتد حاضران روبرو شد .
احمدي فرماندار شهرستان نكا پس از اجراي برنامه هاي مختلف فرهنگي و هنري توسط دانش آموزان طي سخناني از حکیم ابوالقاسم فردوسی به عنوان شاعر بلندآوازه فارسی سرا ياد كرد که با اثر شکوهمند خود، شاهنامه، نقش جوانمردی، اخلاق و ایمان را متجلي ساخت .
وي تاكيد كرد : فردوسي با حکمت و بینش و ارائه داستانهاي حماسي و معنوي فرهنگ غنی ایران را تا فراسوی مرزها گستراند .
همچنين مدير كل روابط عمومي استانداري مازندران نيز با گراميداشت روز فردوسي و پاسداشت زبان فارسي گفت : شاهنامه سرشار از پند ها و اندرزهاي حكيمانه و متعالي است .
احمد مظفري آموزش و پرورش را بستر اصلي آشنايي دانش آموزان با ادبيات فاخر فارسي دانست و گفت : دانش آموزان ما استعدادهاي سرشار و آماده دارند و معلمان و مربيان مي بايست با بهره گيري از داستانها و حكايت هاي ادبي و مضامين ارزشمند كه در كتب فاخر و ارزشمند ادبيات فارسي از جمله شاهنامه فردوسي ، بوستان و گلستان سعدي و ديوان حافظ آمده است نسل جوان و نوجوان را با پيشينه تاريخي، پند و اندرزهاي اخلاقي و فرهنگ بومي و سنتي بيشتر آشنا نمايند .
مظفري برگزاري چنين برنامه فاخر را در حد يك برنامه ملي و تاثير گذار خواند و ابراز اميدواري نمود تا اينگونه برنامه ها در همه مدارس و مراكز آموزشي توسعه يابد .
قابل ذكر است در پايان اين مراسم با اهداء لوح تقدير از 14 دانش آموز نقش آفرين زنان شاهنامه با اهداء لوح و هدايايي تقدير شد
 
نظرات شما
کدامنیتی
* captcha:
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد