دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۹۰۴
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۳
آوای خزر گزارش می دهد
اعضای انجمن صنفی بانوان خبرنگار مازندران تقدیر شدند و در مراسم تجلیل، دو تن از مدیران کل استان مازندران نیز به عضویت افتخاری این انجمن در آمدند.
تجلیل از اعضای انجمن صنفی بانوان خبرنگار مازندران/ تقدیم حکم خبرنگار افتخاری به 2 مدیرکل بانوی مازندران

به گزارش آوای خزر از ساری، مراسم تجلیل از اعضای انجمن صنفی بانوان خبرنگار مازندران، امروز با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی مازندران در اتاق بازگانی استان برگزار شد.

در این جلسه، مدیر انجمن صنفی بانوان خبرنگار مازندران گفت: برای شکل گیری این انجمن 4 جلسه انجام شد تا به نتیجه رسیدیم و توانستیم آن را در مجموعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به عنوان نخستین انجمن صنفی بانوان خبرنگار در کشور به ثبت برسانیم.

راحله حاجیان افزود: اخیرا براساس ماده 10 احزاب نیز تشکیلاتی در حوزه خبر شکل گرفته و اعلام می کنیم هر مجموعه خبری که مطابق با قانون شکل بگیرد را حمایت می کنیم.

مدیر انجمن صنفی بانوان خبرنگار مازندران اظهار داشت: هدف از تشکیل این مجموعه، رسیدن خبرنگاران به حقوق خود براساس قانون تعاون، کار و رفاه اجتماعی است نه براساس قانون مطبوعات و از دیگر اهداف ما نیز تعامل با سازمانهایی است که در حوزه زنان فعالیت دارند.

وی بیان کرد: انجمن صنفی بانوان خبرنگار نه تنها اعتبار دارد بلکه از این به بعد جاذبه هم دارد.

***

دبیر انجمن صنفی بانوان خبرنگار نیز در سخنانی اعلام کرد: افرادی که تاکنون عضو انجمن نبودند؛ می توانند به مدیر انجمن مراجعه کنند و عضو شوند.

زهرا بشیری در ادامه به بیان عملکرد دو ساله این مجموعه رسانه ای پرداخت و اظهار کرد: تمامی افراد عضو انجمن صنفی بانوان خبرنگار، از فعالان رسانه ای استان هستند.

وی از برگزاری به زودی فستیوال عکاسان خبری زن در استان خبر داد که به طور ویژه تجلیل خواهند شد.

***

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی مازندران نیز در سخنانی اظهار داشت: روز شهادت شهید صارمی به عنوان روز خبرنگار نامیده شده است کل در دل خود پیامی دارد.

آرزو ولیپور بیان کرد: شهادت جریان سازی و خبرنگار جریان ساز است، در نقش رسانه ها همین بس که جوهر قلم آنها همانند خون شهیدان میتواند نقش آنها را بیشتر ثابت کند.

وی که فرزند شهید است و پدرش را ندیده است، گفت: هر چند که شادیهای ما فدای شاد شدن مردم کشور شد اما خواهان شادی و نشاط در جامعه هستیم و از خبرنگاران می خواهم فضای شادابی را در جامعه ایجاد کنند.

***
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران نیز در سخنانی اظهار داشت: در نظر داریم شرایطی را فراهم کنیم که 4 تا 6 هزار نفر در استان از کارگاههای آموزشی سواد رسانه ای بهره ببرند.

تجلیل از اعضای انجمن صنفی بانوان خبرنگار مازندران/ تقدیم حکم خبرنگار افتخاری به 2 مدیرکل بانوی مازندران

سمیه قاسمی طوسی خواستار تمایز و تفاوت بین خبرنگاران فعال و شاخص با خبرنگارانی شد که بطور نمادین در برخی جلسات حضور دارند.

وی بیان کرد: در حوزه بانوان دو گروه انتظار بیشتری از دولت دارند؛ یکی زنان سرپرست خانوار و دیگری زنان فعال اجتماعی هستند که وظیفه داریم از آنها حمایت کنیم تا رشد اجتماعی و اقتصادی کشور ارتقا یابد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: برای سالجاری 280 میلیون تومان اعتبار در این حوزه به مازندران اختصاص یافت که پس از سالها شاهد آن هستیم و مازندران از نخستین استانهایی بود که توانست این بودجه را پیگیری و دریافت کند.

قاسمی طوسی در پایان اظهار داشت: پیگیری جهت راه اندازی بازارچه دائمی با هدف خوداشتغالی زنان بی سرپرست و بدسرپرست، تشکیل اتاق کارآفرینی و خلاقیت، مدیریت سبز و حذف پلاستیک و آموزش به کشاورزان زن برای تولید محصول سالم قابل ارائه به بازار، ازجمله اقداماتی است که از سوی اداره کل بانوان و خانواده استانداری مازندران اجرا شده و یا در دست اجرا است.

***

به گزارش آوای خزر، بخش پایانی مراسم تجلیل از اعضای انجمن صنفی بانوان خبرنگار مازندران به اهدای حکم خبرنگار افتخاری به خانم سمیه قاسمی طوسی مدیرکل امور بانوان و خانواده و آرزو ولی پور مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی مازندران تقدیم و پس از آن از خبرنگاران تجلیل شد.

انتهای پیام/ 1354
مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: