دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۹۹۲۶
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
۵۰۲ هزار تن آبزی در ۹ ماهه امسال در آب های شمال و جنوب کشور صید شده است.

به گزارش آوای خزر، معاون صید و بنادر ماهیگری سازمان شیلات ایران با بیان این مطلب گفت: این میزان صید نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد کاهش نشان می دهد.

پرویز محبی افزود: از ۱۱ هزار و ۷۱۷ فروند شناور صیادی در شمال و جنوب کشور، ۸۵۰۰ فروند قایق، حدود ۳۱۶۳ فروند لنج صیادی و ۱۳۰ فروند کشتی صیادی است.

وی، اظهار داشت: ۹۳ فروند از این کشتی ها فانوس ماهی، ۲۱ فروند ماهی یال اسبی، ۹ فروند ماهی مرکب در دریای عمان و ۷ فروند ماهی صنعتی  صید می کنند.

محبی گفت: صید تجاری فانوس ماهی در نتیجه جلسات و تبادل نظر میان اعضا و مشاوران فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی و کارشناسان بخش تحقیقات سازمان شیلات ایران از آذرماه امسال به مدت دو سال محدود شد.

وی ادامه داد: این اقدام به منظور ایجاد فضایی برای مطالعه ذخایر گونه های صید هدف در فانوس ماهی و گونه های صید ضمنی، رفع نگرانی ها بابت کاهش ذخایر دریایی و همچنین آیش و پایش صورت گرفته است.

معاون صید و بنادر ماهیگری سازمان شیلات ایران، صید فانوس ماهی در دو ماهه امسال را ۱۰ تا ۱۱ هزار تن عنوان کرد.

وی یادآور شد که در سال ۹۸ نزدیک به ۳۱ هزار تن صید فانوس ماهی و ۸ هزار تن صید ضمنی در آب های جنوب کشور صورت گرفت.

محبی ابراز داشت: با تلاش هایی که داشته ایم، صید هدف در مورد فانوس ماهی به بالای ۸۰ درصد رسیده و صید ضمنی به ۲۰ درصد کاهش یافته است.

وی گفت: ما از تمام ابزارهای قانونی استفاده می کنیم تا شناورها از محدوده صیدگاه خود خارج نشوند و در این راستا نظارت های زیادی بر ناوگان های کشتی های صیادی صورت می گیرد.

محبی افزود: در این زمینه، کشتی های صیادی به سامانه کنترل پایش تردد شناورها مجهز شدند و از این رو هم در استان و هم در مرکز می توانیم آنها را کنترل کنیم.

وی تاکید کرد: در صورتی که کشتی های صیادی از محدوده صیدگاه خود خارج شوند در کمیسیون تخلفات صیادی با آنها برخورد می کنیم و در مواقعی متخلفان به دادگاه معرفی می شوند.

معاون صید و بنادر ماهیگری سازمان شیلات ایران، تعداد شناورهای متخلف که تاکنون به دادگاه معرفی شدند را ۱۴ فروند عنوان کرد و گفت: تاکنون بیش از ۷۰ مورد از تخلفات کشتی های صیادی و حتی شناورهای سنتی متناسب با نوع تخلف به کمسیون تخلفات صیادی معرفی شده اند.

وی در همین حال از استقرار ناظران شیلاتی در کشتی های صیادی خبر داد و اذعان داشت: ناظران شیلاتی اطلاعات و داده های کشتی های صیادی و محدوده صیدگاه را ثبت می کنند ضمن آن که بر ابزار و ادوات صید شناورها نظارت دارند.

محبی ادامه داد: در سال ۹۹ برای اطمینان بیشتر و افزایش ضریب دقت در کار به استان ها توصیه کردیم که تعاونی های صیادی سنتی نیز در امر نظارت در کشتی های صیادی استفاده شوند.

وی در همین حال از تجهیز ۴۶۰ فروند قایق و لنج صیادی به سامانه سجاد تا پایان امسال خبر داد و گفت: این اقدام به منظور نظارت، کنترل و ردیابی بر شناورهای کوچک تر انجام می گیرد.

محبی اضافه کرد: در حال حاضر، سامانه سجاد با توجه به الزامات دریابانی در تعدادی از شناورهای کوچک در استان بوشهر نصب شده است.

وی با اشاره به طرح مشترک میان سازمان شیلات ایران با شرکت دانش بنیان به منظور مطالعه و طراحی سامانه ای برای قفل کردن ابزار صیادی شناورهای متخلف، گفت: با برنامه ای که به این سامانه داده می شود، ابزار صید شناوری که از صیدگاه خود خارج شود، قفل خواهد شد./ایلنا

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار