دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۰۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳

به گزارش آوای خزر، سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا به روند جدید تعویض پلاک و شماره‌گذاری با استفاده از پلاک‌های فک شده و قدیمی اشاره کرد و گفت: مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور بیش از ۶۲ میلیون ظرفیت پلاک دارد که با احتساب حدود ۲۳ میلیون پلاک نصب شده و ۳۲ میلیون پلاک فک شده می‌توان گفت که ۵۵ میلیون پلاک‌ها تاکنون تخصیص داده شده است.

وی به پیگیری پلیس و مصوبه هیات دولت مبنی بر استفاده مجدد از پلاک‌های فک شده اشاره کرد و افزود: برابر مصوبه هیات دولت مقرر شد پلاک‌هایی که بیش از یک سال از فک شدن آنها و نگهداری در انبارهای مراکز شماره‌گذاری گذشته است با حفظ سوابق به شخص و خودروی دیگری واگذار شوند. 

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا با بیان اینکه حدود ۲۰ میلیون پلاک وجود دارند که بیش از یک سال از فک آنها گذشته است توضیح داد: این کدپلاک‌ها دوباره به چرخه واگذاری برگردانده شده و به مرور زمان و به صورت سیستمی بین مراجعان به مراکز شماره‌گذاری تخصیص پیدا می‌کند به طور مثال در هفته جاری مراجعان در مراکز شماره‌گذاری تهران به پلاک‌های ایران ۵۵ و در هفته‌های آتی به سایر کد پلاک‌ها شماره‌گذاری می‌شوند.

سرهنگ محمدی افزود: از این به بعد کد پلاک‌های قدیمی فک شده به صورت سیستمی به مراجعه‌کنندگان واگذار شده و هیچ محدودیتی در این باره وجود ندارد.

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا در پاسخ به دیگر پرسش فارس در این خصوص که وضعیت تخلفات و سوابق پلاک‌های فک شده در صورت واگذاری به دیگران چه می‌شود، گفت: پلاک‌ها با حفظ سوابق واگذار می‌شود؛ یعنی اگر به سابقه پلاکی عوارض شهرداری یا بزرگراهی، جریمه یا تخلفی تعلق گرفته باشد این موارد در VIN خودرو و کد ملی مالک قبلی ثبت شده و به طور کامل مشخص است که پلاک چه زمان و چه ثانیه‌ای به مالک قبلی تعلق داشته، چه مدت در انبار پلیس بوده و در چه روز و ثانیه‌ای هم به خودروی جدید تعلق گرفته است.

سرهنگ محمدی با بیان این مطلب که ۶۵ درصد پلاک‌ها در زمره فک شده‌ها قرار می‌گیرند، گفت: با این روند همیشه تعداد زیادی پلاک در مراکز شماره‌گذاری وجود دارد.

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا در پاسخ به این سوال که قبلاً پلاک‌ها با توجه به محل سکونت افراد تعلق می‌گرفت و مثلاً ایران ۱۱ به ساکنین شمال تهران و ایران ۳۳ به ساکنین جنوب تهران تعلق می‌گرفت و آیا هم اینک نیز محل سکونت در تخصیص کد پلاک‌های فک شده لحاظ می‌شود یا نه گفت: هم اکنون بارگذاری پلاک‌های فک شده با توجه به محل سکونت در شمال یا جنوب شهر منتفی شده و حتی یک فردی که تازه ۱۸ سالش شده و گواهینامه گرفته، ممکن است پلاکی بگیرد که ایران ۳۳ باشد و پلاک جدید ایران ۴۰ نباشد چراکه چرخه تخصیص پلاک دائماً در گردش بوده و پلاک های جدید و قدیمی به فواصل بین متقاضیان تقسیم می‌شود.

رئیس مرکز شماره‌گذاری راهور ناجا در خصوص کلاهبرداری های احتمالی درباره تخصیص کد پلاک‌های قدیمی ادامه داد: متقاضیان توجه داشته باشند که سیستم به صورت رندومی شماره پلاک ها را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد و دخالت انسان به هیچ عنوان در این زمینه وجود ندارد پس دقت داشته باشند که به بهانه «گرفتن کد پلاک قدیمی و آشنا داشتن در مراکز شماره‌گذاری» در کمین کلاهبرداران نیفتاده و پولی نپردازند چراکه برای شماره‌گذاری خودرو ابتدا باید از طریق «نوبت‌دهی اینترنتی» اقدام کرده و سپس در بازه زمانی رزرو شده به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند تا سیستم کد پلاک درنظر گرفته را به آنها تخصیص دهد.

وی گفت: مراکز تعویض پلاک طبق برنامه‌ریزی به صورت سیستمی پلاک‌ها را به متقاضیان ارائه می‌دهند اعم از ایران ۱۱، ایران ۵۵ و هر کدپلاکی در هر شهرستان و هیچ تفاوتی بین متقاضیان در خصوص سن و سال، محل سکونت و سال اخذ گواهینامه وجود ندارد./فارس

انتهای پیام/1005
 

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار