آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۳۳۱
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
مدير كل پزشكي قانوني مازندران خبر داد
مدير كل پزشكي قانوني مازندران از مرگ 82 موتور سوار در ده ماهه سالجاري خبر داد.
مرگ 82 موتور سواران در ده  ماهه سالجاري/


به گزارش آوای خزر از ساری،مدير كل پزشكي قانوني مازندران تلفات موتور سوارها در حوادث ترافيكي را  82 نفر اعلام كرد و افزود: در اين استان در  ده ماهه سالجاري  487 نفر در حوادث رانندگي كشته شدند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل  5 درصد کاهش داشت.

*ساری و میاندرود بیشترین آمار مرگ موتورسواران

دكتر علي عباسي تصريح كرد: بر اساس آمار شهرستان های ساري و میاندرود با 19،بابل با 10 و جویبار ،بهشهر  و آمل هر کدام با 8 نفربيشترين و  شهرستان های نور ، تنکابن ، نوشهر و بابلسر هر کدام با 2 نفر كمترين تلفات موتور سوار در آن به ثبت رسید.

 *مرداد و خرداد بیشترین آمار تلفات

وی افزود: بيشترين فوتي در ماه هاي  مرداد و خرداد هر کدام با 13، تیر با 12 مورد بیشترین و كمترين آن با 3 نفر در آذر  ماه ثبت شده‌ است.

*محور برون شهری و راه روستایی بیشترین فوتی

وي با اشاره به فوت 54 نفر از موتور سواران در محور برون شهری و روستایی و ما بقی محور درون شهری افزود : از  82 نفر فوتی های موتور سوار در نه ماه 81 نفر مرد و ما یک زن هستند.

عباسي در ادامه با اشاره به فوت 75 راننده موتور و ما بقی سرنشین  افزود: شايعترين علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزي و عوارض ناشي از آن و سپس خونريزي وسيع، صدمات و شكستگي هاي متعدد از عوامل ديگر منجر به مرگ در موتورسواران در نه ماهه سالجاري بوده كه اميد مي رود با رعايت مقررات راهنمايي و رانندگي و استفاده از كلاه ايمني شاهد كاهش چشمگير آن باشيم.

انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار