آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۴
یک فعال محیطزیست و اقلیم‌شناس عنوان کرد
مدیرکل هواشناسی مازندران و اقلیم‌شناس گفت: 78 سؤال زیست‌محیطی درباره انتقال آب خزر به سمنان از وزارت نیرو پرسیده شده که به برخی‌ها پاسخ داده شد اما در بخشی دیگر هنوز نتوانستند محیط زیست را قانع کنند.
 
78 سؤال زیست‌محیطی برای انتقال آب خزر
 
به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، محمدرضا رضوی عصر امروز در همایش راهبردهای مصرف آب در بخش کشاورزی که در دهکده تجاری نیاوران مرکز مازندران برگزار شد، در پاسخ به سؤال یکی از حضار درباره انتقال آب خزر، در تکمیل سخنان یکی از مدیران‌کل اظهار کرد: اگر سالی 400 میلیون مترمکعب یا 14 هزار لیتر در ثانیه آب به سمنان برود می‌تواند 2.7 میلی‌متر ارتفاع آب دریای خزر را کاهش دهد یعنی هر چهار سال یک سانتی‌متر از آب خزر را شامل می‌شود.

رضوی ادامه داد: یک برآورد هزینه‌ای برای این پروژه در سال 95 انجام شده و مبلغ آن 5 هزار و 400 میلیارد تومان بوده است که در شرایط فعلی به 20 هزار میلیارد تومان می رسد که اجرای آن به‌نظر نشدنی است.

وی با اشاره به اعتبارات کمتر از 200 میلیارد تومانی مازندران در سال 97 این سؤال را مطرح کرد که اعتبارات چند استان باید تجمیع شود تا به این نتیجه(انتقال آب به سمنان) برسیم؟

این فعال محیطزیست و اقلیم‌شناس گفت: سازمان حفاظت محیط زیست برای مطالعات ارزیابی و اعلام نتیجه نهایی خود، 78 سؤال را از وزارت نیرو پرسیده است که به برخی‌ها پاسخ داده شد اما در بخشی دیگر هنوز نتوانستند محیط زیست را قانع کنند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار