دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۳۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۹
در بیانیه ای صادر شد
حزب جوانان ایران اسلامی در بیانیه ای به رد صلاحیت گسترده کاندیداهای شورای اسلامی شهر ها توسط هیات های نظارت اعتراض کرد.
به گزارش آوای خزر، در متن بیانیه حزب جوانان ایران اسلامی آمده است:

به نام خدا
بالغ بر یک سال از حذف نامزدهاى دارای حق و صلاحیت و نیز توانایى تصمیم سازى مبتنى بر پیشرفت و ارتقاى جایگاه ایران در انتخابات مجلس شورای اسلامی مى گذرد. اما برغم تجربه ناشى از میزان مشارکت مردم و نیز کارآمدى مجلس شکل گرفته، مجددا شاهد حذف گسترده بسیاری از کاندیداهای به ویژه اصلاح طلب انتخابات شوراهای اسلامی هستیم که دل علاقمندان به آبادانی و رونق این سرزمین را به درد می آورد.

این رویداد تلخ، نا امیدی را در فضای یاس آلود موجود مضاعف می نماید. این در حالى است که در شرایط کنونی از یک سو نیاز مبرم به تزریق نشاط و امید به جامعه برای مشارکت هر چه بیشتر آنان در تعیین سرنوشت خود هست و از سوی دیگر انتخابات شوراهای اسلامی نیازمند حضور افرادی کاردان در حوزه هاى تخصصى مدیریت امور شهری مى باشد.

چنین برخورد سیاسی ای با کاندیداهای این عرصه نه تنها منجر به مشارکت حداقلی در انتخابات که بدتر از آن بستر را برای تکیه زدن افراد ضعیفتر بر مسند مدیریت هاى شهری فراهم مینماید.

حذف تعدادی از کاندیداهای این عرصه با استناد به مواد و بندهایی که هیچ مستند محکمه پسندی برای آنها وجود ندارد، رفتاریست که:

- با روح کلی حاکم بر دستورات شریعت اسلام که سپردن مدیریت به افراد کاردان و شایسته را توصیه مینماید و آبروی افراد را مساوی با جان آنان میداند سنخیت ندارد؛

- با اصول قانون اساسی همچون اصل سوم خصوصا بندهای 6 و 7و 8 و 9 و اصل 20 و 23 و 56 این قانون منطبق نبود و این اصول را نقض مینماید؛

- با شرایط فعلی نظام جمهوری اسلامی در عرصه داخلی و خارجی همگرایی ندارد؛

-با مسائلی همچون قرار گرفتن شایستگان در مصدر امور، جلوگیر از رذائل اخلاقی همچون تملق، چاپلوسی، فرمانبری به جای کاردانی هم جهت نمی باشد.

و این همه در حالی اتفاق می افتد که پاسخگویى و نگرانی از بابت این رفتارها که مانع استفاده جمعى از شهروندان از حقوق قانویشان می شود، وجود ندارد و به عواقب زیانبار چنین رفتاری که به منافع و انسجام ملی آسیب جدی می زند اندیشیده نمى شود.
حزب جوانان ایران اسلامی به مجلس شوراى اسلامى یازدهم و نمایندگان محترم که مسوولیت نظارتى این انتخابات را دارند توصیه مى کند تا با التزام به شرع وقانون و کنار گذاشتن تبعیض، مانع از سلب آزادیهای قانونی شهروندان شده و با باز کردن فضا برای همگان بستر را برای حضور شایستگان در این عرصه فراهم کند. بر این اساس لازم است نسبت به تظلم خواهی کاندیداهایی که بدون مستندات قانونی و تنها به دلائل سیاسی از عرصه رقابت انتخابات محروم شده اند با دقت و در اسرع وقت رسیدگی و بستر را برای حضور همه ی شایستگان در این عرصه فراهم نمایند که خداوند علیم و حکیم، حاضر و ناظر بر اعمال پیدا و پنهان همه ی ماست و «فَمَن یَعمَل مِثقالَ ذَرَّةٍ خَیرًا یَرَهُ ، وَمَنْ یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یَرَهُ»

باشد تا با برگزاری انتخاباتی در چارچوب قانون اساسی شاهد حضور بانشاط و امیدوارانه همه ایرانیان عزیز و شهروندان آگاه باشیم.

حزب جوانان ایران اسلامی

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
«اگر در انتخابات شرکت می کنید»، لطفاً به این پرسش پاسخ دهید که به چه کسی رأی خواهید داد؟
سعید جلیلی
محسن رضایی
سید ابراهیم رئیسی
علیرضا زاکانی
سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
محسن مهرعلیزاده
عبدالناصر همتی
آخرین اخبار