دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۴۵۴۹
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل طی بیانیه‌ای نکاتی را درباره بررسی صلاحیت کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و انتشار برخی لیست‌ها درباره نتیجه این بررسی‌ها ارائه کرد.

به گزارش آوای خزر، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل طی بیانیه‌ای نکاتی را درباره بررسی صلاحیت کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و انتشار برخی لیست‌ها درباره نتیجه این بررسی‌ها ارائه کرد.

متن بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اعضای محترم شورای نگهبان
باسلام و اهدای تحیات
نظر به انتشار غیر رسمی  لیست احراز صلاحیت شدگان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در رسانه‌ها،  اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به عنوان جمعی از فرزندان انقلاب و بنا بر رسالت دانشجویی خود، نکاتی را از سر دلسوزی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی، محضرتان تقدیم می‌نماید. ضروریست پیشاپیش اعلام شود، مسئله احراز صلاحیت‌ها، حق قانونی شورای نگهبان بوده و این اتحادیه نتیجه نهایی را فارغ از محتوا، پذیرفته و مورد احترام می‌داند.

مردم سالاری دینی ایده اصلی جمهوری اسلامی بوده و انتخابات با مشارکت مردم  معنا می‌یابد.  احترام به رای مردم در بزنگاه‌های سیاسی، همواره مورد تاکید امامین انقلاب بوده و بر همین مبنا مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با دانشجویان فرمودند:« نباید مردم از مشارکت دلسرد شوند.» مطابق همین بیانات، زمینه‌سازی در جهت حضور حداکثری مردم در انتخابات، باید سرلوحه تمام کارگزاران و دلسوزان نظام اسلامی قرار گیرد. این مشارکت و همراهی مردم است که بازتولید قدرت از دست رفته دولت را میسر می‌سازد و دولتی مقتدر و کارآمد را روی کار می‌آورد و امنیت و رفاه ملی را تامین می‌کند.

اگرچه عملکرد ناکارآمد و غیرقابل دفاع دولت آقای روحانی طی 8 سال گذشته، موجب دلسردی مردم از صندوق‌های رای شده است؛ اما ایجاد بستر برای حضور همه آحاد کشور ، می‌تواند به افزایش مشارکت مردم در انتخابات کمک کند. همان گونه که رویه و سیره رهبری نیز در انتخابات‌های ریاست جمهوری دوره ششم، هفتم، نهم و دهم کمک به حضور صاحبان سلائق سیاسی مختلف در آزمون بزرگ انتخابات بوده است، البته به بهانه مشارکت حداکثری، نمی‌توان بعضی افراد رادیکال و خارج از چارچوب را تایید صلاحیت کرد. اما آنچه حائز اهمیت است، نباید با حذف نمایندگان برخی سلیقه‌های درون چارچوب نظام،  مانع شکل‌گیری رقابت پرشور و نتیجتا مشارکت حداکثری مردم شد. 
شورای نگهبان باید تجلی عقلانیت در حکمرانی باشد. بدین معنا که خروجی و عملکرد شورا باید برای افکار عمومی قابل توضیح و اقناع باشد، تا به اعتماد عمومی و مشارکت حداکثری ضربه نزند. اما ترکیب اسامی منتشرشده در رسانه‌ها فاقد این ویژگی‌هاست. 
یکدستی بین اکثر افراد احراز صلاحیت شده ، وهن به نظام انتخاباتی کشور را در اذهان عمومی متواتر کرده و  شورا را در مضان منهدسی انتخابات قرار داده است. درحالی که صدق نیت این شورا امری غیرقابل انکار و ثابت شده است. در شرایطی که هنوز تعریف شورای نگهبان از مصادیق رجل مذهبی و سیاسی و مدیر و مدبر بودن و ... در اذهان عمومی مبهم است، این سوال برای مردم پیش می‌آید که بر اساس چه معیار مشخصی تعدادی از مدیران فعلی کشور و منصوبین رهبری رد صلاحیت شده‌اند؟
 در طی 40 سال گذشته ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی، چندین بار تلاش کرده است با تصویب قوانین انتخاباتی، تعریف مشخصی از صلاحیت‌های یک رئیس جمهور ارائه دهند. اما این قوانین همواره توسط شورای نگهبان رد شده است. گرچه رد مصوبات مجلس، حق قانونی این شوراست. اما اگر این نهاد به واقع عزمی جدی برای حل مشکل در تعریف و تفسیر اصل ۱۱۵ قانون اساسی داشته است، برای یکبار هم که شده با همکاری مجلس، تلاشی در جهت گشودن این گره کور می‌کرد و در تعریف و اعلام معیارها به بیان کلیاتی مانند تعیین حداقل و حداکثر سن برای رئیس جمهور اکتفا نمی‌کرد.
نظر به عدم اعلام رسمی تصمیم نهایی شورای نگهبان در خصوص افراد احراز صلاحیت شده و با توجه به مطالب فوق و نگرانی های جدی پیرامون مشارکت مردم، احتراما از این  شورای تقاضا می‌شود درصورت صحت این اخبار، در بررسی نهایی احراز صلاحیت‌شدگان بازنگری صورت پذیرد.
تعالی و سرفرازی نظام مقدس اسلامی را آرزومندیم.

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار