دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۴۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۶
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه برای تامین آزادی حتما باید امنیت وجود داشته باشد، گفت: آزادی در جای خود قرار دارد و در پرتو امنیت اتفاق می افتد چرا باید میان این دو مقوله تضاد ایجاد کنیم. در یک فضای امن مردم می‌توانند هم فکر کنند و هم بیان کنند.

 

رئیسی: حدود 25 سال قبل 4 میلیون تومان وام گرفتم/ منزل شخصی من ۱۴۰ متر است

به گزارش آوای خزر، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در برنامه «صدای جوان» ویژه برنامه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در رادیو جوان اظهارداشت: به اقتضای شرایط ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در دوره جوانی یعنی حدود ۲۰ سالگی دادستانی شهرستان کرج و بعد دادستانی استان سپس تهران را به عهده داشتم. یک دوره ۱۰ ساله رئیس بازرسی کل کشور، دادستان کل کشور، معاون اول قوه قضاییه همچنین با اراده مقام معظم رهبری یک دوره سه ساله توفیق خادمی و تولیت آستان قدس رضوی را به عهده داشتم و امروز به عنوان خدمتگذار کوچک مردم عزیز در جایگاه ریاست قوه قضاییه هستم.

وی ادامه داد: متولد سال ۱۳۳۹ و حدود ۶۰ سال سن دارم. دو دختر ۳۳ و ۲۶ ساله دارم که برکت زندگی ما هستند. هردو در تهران مشغول زندگی و تحصیل هستند یک از آن‌ها تحصیلات دوره دکترای جامعه شناسی دانشگاه تهران و دیگری لیسانس فیزیک دانشگاه شریف و فوق لیسانس دانشگاه قرآن و حدیث دارند.

رئیسی در پاسخ به سوالی اضافه کرد: منزل شخصی من ۱۴۰ متر است، خودرو شخصی ندارم و همسرم خودروی ایرانی دارد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در بورس سهام ندارم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بیشترین میزان وامی که تاکنون دریافت کرده اید چه میزان بوده است، اظهارداشت: مبلغ چهار میلیون تومان حدود ۲۵ سال قبل بوده است.

رئیسی درپاسخ به سوالی درباره سن مطلوب ازدواج افزود: دختران من بعد از اخذ مدرک دیپلم ازدواج کردند.

وی در پاسخ به سوالی درباره ویژگی‌های مثبت خود از منظر خانواده گفت: این سوال را باید قاعدتا از همسرم بپرسید، ولی ایشان می‌گویند در منزل مهربان هستم و توجه به اینکه نسبت به کار‌های اداری، سازمانی و مسئولیت‌ها بسیار حساس هستم و گاهی این خصوصیت مردم‌داری بنده آن‌ها را به زحمت می‌اندازد همچنین ویژگی عدالت خواهی و ضدفساد بودن هم خانواده را به زحمت می‌اندازد، اما خانواده با این روحیات انس گرفتند.

در ادامه رئیسی به سوالات بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با انتخاب سوالاتی به قید قرعه پاسخ داد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی با اشاره به دیدگاه خود در روابط سیاست خارجی گفت: ما باید با تمام کشور‌های دنیا به ویژه کشور‌های همسایه که اشتراکات فرهنگی و تمدنی داریم تعامل داشته باشیم. ما از تجربیات و اندوخته‌های کشور‌ها در هرکجای دنیا می‌توانیم استفاده می‌کنیم و در این خصوص هیچ ابایی نداریم که اگر در هر جایی تجربه و فناوری وجود داشته باشد، بخواهیم استفاده کنیم.

تحول در مناسبات بین‌المللی
رئیسی با اشاره به اینکه کشور ما ظرفیت‌های بسیار دارد، خاطرنشان کرد: چرا سهم ما از صادرات نسبت به کشور‌های منطقه این میزان باشد که می‌تواند حتما تا دو برابر ارتقا یابد یا چرا سهم ما از ارتباطات دنیا و تعاملات بین المللی کم است. به نظر می‌رسد یکی از بخش‌های مهم، دیپلماسی اقتصادی است که مورد توجه قرار خواهد گرفت. حتما بازنگاهی در این باره باید صورت گرفت.

وی با بیان اینکه کالای ایرانی در خارج از کشور مشتریان بسیار دارد، افزود: جمهوری اسلامی ایران با توجه به ظرفیت‌های بسیار اقتصادی و فرهنگی و به ویژه ظرفیت ارزشمند جوانان باسواد، کارآفرین و صاحب اندیشه می‌تواند پیشرفت کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: عمیقا به تعامل با همه کشور‌ها باور داریم و یکی از برنامه‌های ما تحول در مناسبات بین‌المللی است تا سهم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی گسترش یابد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های دولت وی درباره مفهوم امنیت ملی و آزادی بیان چیست، گفت: از ویژگی‌های مهم انقلاب اسلامی که در قانون اساسی جلوه دارد، آزادی بیان است.

وی ادامه داد: اگر کسی بخواهد آزادی را به دلیل امنیت مورد آسیب قرار دهد، قانون اساسی و قوانین موضوعه این مهم را مجاز نمی‌نداد ضمن اینکه آزادی خواست مردم است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: عمیقا به آزادی فکر و اندیشه، آزادی قلم و آزادی بیان اعتقاد دارم و معتقدم یک جامعه وقتی بالندگی دارد که مردم به ویژه جوانان بتوانند آزاد باشند.

وی اضافه کرد: برای تامین آزادی حتما باید امنیت وجود داشته باشد و این موضوع بسیار مهم است ضمن اینکه به نقد‌ها و بیان دیدگاه‌ها به ویژه جوانان اعتقاد دارم، زیرا جوان وقتی نقد می‌کند از سر دلسوزی و اصلاح گری است.

رئیسی با تاکید بر پرورش روحیه نقد و نقدپذیری، افزود: تاکنون ۲۶ نشست تخصصی با اصحاب فکر و اندیشه به ویژه جوانان داشتم و از آن‌ها خواسته ام تا ما را نقد کنند.

وی گفت: همه شکایت‌هایی که از سوی قوه قضاییه طرح شده بود پس گرفتم و در دوره انتخابات قبل هم که افراد بسیاری مرا نقد کرده بودند، حتی از یک نفر هم شکایت نکردم.

اختیارات رئیس جمهوری در قانون اساسی کافی است
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اختیارات رئیس جمهوری در چارچوب قانون اساسی برای اداره کشور را کافی می‌دانید اظهار داشت: توصیه من به نامزد‌ها این است که یک بار قانون اساسی را بخوانند تا به اختیارات رئیس جمهوری واقف شوند. رئیس جمهوری اختیارات مهمی در قانون اساسی دارد و این اختیارات برای انجام وظیفه رئیس جمهور کافی است.

وی ادامه داد: البته تعامل با قوا و همکاری و هماهنگی باید وجود داشته باشد و استقلال قوا به معنای سه جزیره مجزا نیست.

رئیسی گفت: اختیارات رئیس جمهوری کافی است و ما در این کشور برای هیچ امری بن بست نداریم، زیرا در رأس آن، ولی فقیه قرار دارد.

وی اضافه کرد: برخی غالبا در اواخر دوره مطرح می‌کنند که اختیارات کافی نیست، اما عمیقا معتقدم اختیارات رئیس جمهوری در قانون اساسی توسط کسانی که قانون را تدوین کرده اند بسیار دقیق دیده شده است مگر اینکه کسی دنبال چیز دیگری باشد که از آن بوی نوعی استبداد می‌آید.

اختیارات رئیس جمهوری در قانون اساسی برای خدمتگزاری در رأس قوه مجریه بسیار خوب است و می‌تواند برای گره گشایی از مشکلات مردم کاملا پاسخگو، فعال و مسئول باشد. /ایرنا

انتهای پیام/۱۰۰۰
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: