دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۵۱۴۵
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۴
شاید این طور به نظر برسد که موفقیت امری نسبی است و برای هر فرد به طور جداگانه تعریف می‌شود، اما واقعیت این است که موفقیت یک چارچوب کلی است که البته یکسری مشخصات و ویژگی‌های مشخص نیز دارد.

به گزارش آوای خزر، با شناخت دقیق این مشخصات می‌توانید هر چند وقت یکبار زندگی خود را ارزیابی کنید تا ببینید که از یک زندگی موفق برخوردار هستید یا خیر؛ همچنین می‌توانید برای اصلاح فردی برنامه بریزید و پایه‌های موفقیت خود را تقویت کنید.

اگر این ویژگی‌ها را در خود می‌بینید، به شما تبریک می‌گوییم؛ زیرا به احتمال بسیار زیاد شما نیز یک فرد موفق هستید.

۱. اشتیاق برای یادگیری و پیشرفت هرچه بیشتر

موفقیت را می‌توان نوعی اشتیاق برای کسب دستاوردهای بیشتر دانست. این اشتیاق معمولا به شکل تمایل برای یادگیری و پیشرفت بیشتر نمایان می‌شود. فرد موفق مدام به دنبال این است که چیزهای بیشتر یاد بگیرد.

این یادگیری می‌تواند در قالب آموختن یک مهارت شغلی مرتبط با کسب‌وکار یا کسب دانش بیشتر در مورد یک موضوع مورد علاقه فردی باشد. اگر شما نیز چنین تمایلی را در خود می‌بینید، از یک زندگی موفق و رضایت‌بخش برخوردارید.

۲. استقبال از تغییرات مداوم

تردیدی نیست که موفقیت‌های پی‌درپی بسیار دلچسب است، اما دستیابی به چنین موفقیت‌هایی نیازمند تلاش بیشتری است. در مسیر موفقیت همیشه با تغییرات پی‌درپی روبرو خواهید بود.

افرادی که ذهن قدرتمند و پویا ندارند، از تغییراتی که سر راه آن‌ها ظاهر می‌شود، هراس دارند. در مقابل، افراد موفق از این تغییرات استقبال می‌کنند. اگر تغییر را به عنوان نشانه‌ای از رشد و پیشرفت پذیرفته‌اید، جزو آن دسته از افرادی هستید که از یک زندگی موفق برخوردارند.

۳. نگرش مثبت نسبت به ایده‌های جدید و غیرمعمول

کسانی که می‌خواهند به موفقیت پایدار دست یابند، علاوه بر واکنش عملی مثبت نسبت به تغییرات، باید از مطرح کردن و مطرح شدن ایده‌های جدید نیز استقبال کنند.

اگر شما هم از ایده‌ها و روش‌های جدید و در یک کلام «متفاوت‌اندیشی» استقبال می‌کنید، فردی موفق هستید و صرف نظر از شرایطی که در آن قرار دارید، می‌توانید در زندگی خود پیشرفت کنید.

۴. همگام بودن با پیشرفت فناوری

سرعت پیشرفت فناوری از آغاز قرن بیست‌ویکم تاکنون بسیار زیاد بوده است و همچنان ادامه دارد. افراد موفق تمایل زیادی دارند تا همگام با سرعت پیشرفت فناوری حرکت کنند.

این افراد هم در زندگی شغلی و هم در زندگی شخصی، خود را با نوآوری‌ها وفق می‌دهند تا بتوانند در جهانی که مملو از فناوری‌های مختلف است به اهداف خود برسند. اگر شما نیز همگام با فناوری پیش می‌روید، جزو افراد موفق هستید.

۵. اعتماد به حس درونی

حس عمیق قلبی یکی از درونی‌ترین احساساتی است که می‌توانیم از آن برای اتخاذ تصمیمات هوشمندانه در زندگی فردی یا شغلی استفاده کنیم. با این حال، بسیاری از افراد به این حس توجه چندانی ندارند و به جای آن به معیارهای تصمیم‌گیری دیگری تکیه می‌کنند.

افرادی که در زندگی موفق هستند معمولا بیشتر از دیگران به این حس درونی اعتماد دارند و در گذشته نیز تجربه بهره‌گیری از آن را در زندگی فردی و تصمیم‌گیری‌های شغلی خود داشته‌اند.

۶. داشتن حس همکاری با اطرافیان و جامعه

برای رسیدن به موفقیت شاید لازم باشد تا گاهی با از خود گذشتگی، کمی هم به فکر دیگران باشیم. تردیدی نیست که برای طی کردن سریع مراحل پیشرفت شغلی و نیز افزایش بهره‌وری فردی، باید روی عملکرد خودمان بیشتر تمرکز کنیم؛ اما تجربه نشان داده است که بسیاری از افراد موفق به دور از خودخواهی و با یک رویکرد همکارانه به اهداف خود دست یافته‌اند و دوست دارند تا به اطرافیان و جامعه خود نیز نفعی برسانند.

۷. مراقبت از سلامت جسمانی و داشتن تفریحات کافی

معمولا افرادی که می‌خواهند به موفقیت و اهداف فردی خود دست یابند، آن قدر سرگرم کار خود می‌شوند که به‌سختی می‌توانند زمانی را به تفریحات و سرگرمی‌ها اختصاص دهند. با این حال، در کنار یک زندگی موفق باید برنامه‌ای برای آرامش درونی وجود داشته باشد تا فرد بتواند گاهی به مسائل شخصی مورد علاقه‌ خود بپردازد.

یکی از نشانه‌های قطعی یک فرد موفق در دنیای مدرن، سلامت جسمانی و داشتن بدنی آماده است. اگر مراقب ظاهر خود هستید و یک رژیم تناسب اندام نیز برای حفظ سلامتی خود اتخاذ کرده‌اید، احتمالا جزو افراد موفق هستید.

۸. احترام به دیگران

موفقیت در زندگی خواه شغلی، خواه شخصی بر پایه پرورش روابط اجتماعی مثبت و احترام متقابل بین طرفین شکل می‌گیرد. یکی از نشانه‌های آشکار افراد موفق، احترام گذاشتن و همدردی با اطرافیان به ویژه در برابر آن‌هایی که جایگاه اجتماعی پایین‌تری دارند، است.

۹. حفظ اعتماد به‌نفس و خودباوری

افراد موفق، تمایل بسیار زیادی دارند تا با اعتماد به نفس و کاردان باشند. آن‌ها از تجربیات مثبت و منفی فردی خود استفاده می‌کنند تا خودباوری و اعتماد به نفس را در خود تقویت کنند. اگر شما نیز تا حد زیادی به خود ایمان دارید و توانسته‌اید این ویژگی را در خود حفظ کنید، برخی از سطوح موفقیت را در طول زمان به دست آورده‌اید.

۱۰ داشتن وضعیت مالی متعادل

از آنجا که عوامل زیادی در موفقیت نقش دارند، شاید چندان درست نباشد که بگوییم می‌توان موفقیت را فقط با میزان ثروت اندازه‌گیری کرد. اما واقعیت این است که معمولا یکی از نشانه‌های آشکار پیشرفت در مسائل شغلی، داشتن پس‌انداز قابل توجه در حساب بانکی است؛ بنابراین اگر حساب بانکی پروپیمانی دارید، در حال حاضر در تعدادی از اهداف شغلی خود موفق بوده‌اید.

۱۱. تعیین اهداف جدید و هیجان‌انگیز به طور مداوم

کلید اصلی دست یافتن به موفقیت‌های بلندمدت، تعیین هدف به صورت منظم و پیوسته است. افرادی که این توانایی را ندارند، احتمالا در زندگی خود با رکود و ایستایی روبه‌رو می‌شوند و در روندی که از پیش برای خود تعیین کرده‌اند با مانع برخورد می‌کنند؛ بنابراین اگر توانایی این را دارید که مدام تعریف جدیدی از خط مشی زندگی خود پیدا کنید و به طور مرتب اهداف جدیدی برای خود می‌تراشید، در حال حاضر به موفقیت‌های قابل توجهی دست یافته‌اید.

۱۲. مبارزه برای حفظ اشتیاق به منظور موفقیت‌های بیشتر

معمولا موفقیت‌های کوچک و موقتی می‌توانند اشتیاق شدید فرد را برای دستیابی به موفقیت‌های بیشتر، به شکل چشمگیری کاهش دهند؛ به عبارت دیگر، ممکن است فرد به آن موفقیت‌های کوچکش راضی شود و در پی تغییرات و موفقیت‌های بیشتر نباشد؛ بنابراین فرد هر از گاهی نسبت به دستاوردهای خود بی‌علاقه می‌شود و یا اینکه تا حدی انگیزه خود را از دست می‌دهد. افراد موفق با هر دو حالت مبارزه می‌کنند و مدام در تلاشند تا این حس را از خود دور کنند.

این مبارزه تعیین خواهد کرد که آیا فرد طی یک دوره طولانی برای دستیابی به موفقیت‌های بیشتر به تلاش خود ادامه خواهد داد یا خیر.

۱۳. یافتن شریک زندگی و تعهد بلندمدت نسبت به او

شاید بتوان گفت که تلاش برای دستیابی به موفقیت تقریبا امری انفرادی است و لازمه آن این است که بر نیازهای خود و نه نیازهای اطرافیان تمرکز کنیم. به همین دلیل افراد موفق بر این باورند که پس از پایه‌ریزی و زمینه‌سازی برای یک آینده قابل اطمینان و لذت‌بخش، راحت‌تر می‌توان به یک رابطه بلند مدت متعهد شد؛ بنابراین اگر به چنین مرحله‌ای رسیده‌اید، بدانید که به زندگی موفق دست یافته‌اید.

۱۴. رضایت از وضعیت زندگی

اگر در زندگی خود نارضایتی یا پشیمانی‌هایی دارید، این احساسات ناخوشایند همیشه پنهان نمی‌مانند و گاهی ممکن است بروز کنند. برای مثال هر وقت که تنها هستید و در افکار خود غوطه‌ورید، ممکن است با هجوم افکار ناخوشایند و به‌شدت خودتان را ارزیابی کنید؛ در این حالت بسیار آسیب‌پذیر خواهید بود. اما اگر در تنهایی خود لبخند می‌زنید و فردی خوشحال و راضی هستید، احتمالا باید فردی نسبتا موفق باشید.

۱۵. توانایی تشخیص بهتر فرصت‌ها

بررسی اینکه چگونه موفقیت می‌تواند در توانایی تشخیص بهتر فرصت‌ها تعیین کننده باشد، بسیار مهم است. تلاش برای رسیدن به موفقیت، شما را وادار می‌کند تا اهداف و اولویت‌های روشنی را تعیین کنید و بنابراین قادر خواهید بود تا آنچه را واقعا در زندگی مهم است، تشخیص دهید.

اگر به هر نوع موفقیتی دست یافته‌اید، حتما توانایی این را خواهید داشت تا به دقت شرایط را ارزیابی کنید و برای آن‌ها واکنش مناسبی داشته باشید.

سخن آخر؛ اگر در حال حاضر از یک زندگی موفق و رضایت‌بخش برخوردار هستید، حتما این نشانه‌ها را در خود خواهید یافت؛ با اینکه ممکن است تفسیر هر فرد از موفقیت با تفسیر دیگران متفاوت باشد، اما باز هم می‌توانید با استفاده از معیارهای جهانی، سطح موفقیت خود را اندازه‌گیری کنید./فارس

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با احداث پالایشگاه در میانکاله موافقید؟
موافقم
مخالفم
آخرین اخبار