دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۵۳۸۶
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۴
حامد حاجیان؛ نامزد ششمین دوره شورای اسلامی شهر ساری:
نامزد ششمین دوره شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه طرح تفصیلی شهر ساری، 21 سال از امروز شهر مان عقب است و این یک فاجعه است؛ گفت: امروز باید به سمتی حرکت کنیم که سود شهرداری ختم به رفاه مردم شود
بروزرسانی طرح تفصیلی ساری نیاز مبرم مدیریت شهری/ باید به سمتی برویم که سود شهرداری ختم به رفاه مردم شود
 
به گزارش آوای خزر،حامد حاجیان نامزد ششمین دوره شورای اسلامی شهر ساری یکی از معدود نامزد‌های انتخاباتی است که دارای سابقه اجرایی نزدیک به دو دهه‌ای در عرصه مدیریت شهرداری دارد؛ وی که معاونت شهرداری تهران مدیر املاک و مستغلات املاک مناطق، مدیر ادارات مشارکت‌ها و سرمایه گذاری‌های مناطق، معاونت فروش و معاونت برنامه ریزی، معاونت مالی شهرداری منطقه ۱۲ تهران و نیز مدیر و معاون نمونه شهرداری تهران سال‌های ۹۳، ۹۵، ۹۶ و ۹۷ را در کارنامه خود دارد به زادگاهش بازگشته است تا تجربه مدیریتی اندوخته خود را در اختیار همشهریانش قرار دهد.


حامد حاجیان در نشست خبری ظهر امروز خود با اصحاب رسانه مرکز مازندران اظهار کرد:شهر ساری از شمال به دریا، جنوب به جنگل، شرق و غرب به کوهپایه و دشت ختم می‌شود و شهری است که از قلب آن رودخانه تجن می‌گذرد؛ شهری است که ۱۳۹۱ شهر در ایران جزو شهر‌های ممتاز کشور ما است.

وی افزود: امروز مدیریت شهری در کلان شهر‌های دنیا بدنبال ایجاد چنین اتفاقتی هر چند مصنوعی هستند تا از ظرفیت گردشگری بهره ببرند و ما این ظرفیت‌ا را داریم و باید بهترین بهره‌ها را از آن ببریم.

نامزد ششمین دوره شورای اسلامی شهر ساری، با اشاره به سختی مدیریت شهری در مرکز مازندران، خاطرنشان کرد: ما در اکثر استان‌های کشور یک شهر شاخص داریم، اما در استان مازندران شهر‌هایی نظیر آمل، بابل، رامسر، نوشهر، چالوس و تنکابن با مرکز استان در حال رقابت هستند و این توقع را از مدیران شهری مرکز استان بالا می‌برد.

حاجیان ادامه داد: ما در حال حاضر در مورد شهری در حال صحبت هستیم که با همه پیچیدگی‌ها، طرح تفصیلی آن به ۲۱ سال قبل باز می‌گردد؛ یعنی سال ۱۳۷۹ و لذا عرض محور‌ها همانی در سال ۱۴۰۰ است که در سال ۱۳۷۹ بود، کوچه‌ها، شهرپذیری و مدل اصلی شهر متعلق به دو دهه قبل است؛ این یعنی طرح تفصیلی شهر ساری، ۲۱ سال از امروز شهر مان عقب است و این یک فاجعه است.

وی بیان کرد: لذا یکی از وظایف خطیر و اصلی شورای ششم، به روز رسانی طرح تفصیلی ساری است تا شهر را بر اساس مقیاس ۱۴۰۰ ببینیم و برنامه ریزی کنیم.

نامزد ششمین دوره شورای اسلامی شهر ساری، عنوان کرد: با به روز رسانی طرح تفصیلی میتوان بخش عمده‌ای از فسادی که در مدیریت شهری را مهار کرد تا مردم با یک مراجعه عادی بتوانند پاسخ خود را در ساخت و ساز بگیرند و مجوز‌ها بر اساس نیاز شهر و بر اساس طرح تفصیلی رقم بخورد.

حاجیان تصریح کرد: الویت دوم کسب درآمد شهری پاک و پایدار است و امروز خیلی از افرادی که با مهارت مدیریت شهری آشنا نباشند، حرف از درآمد بیاید از عوارض و پسماند سخن می‌گویند و امروز درآمدی که از شهرفروشی بی رویه حاصل می‌شوئ به یک معضل تبدیل شده است؛ ما با شهر فروشی مخالف نیستیم، اما شهر فروشی که با ضابطه باشد نه بی رویه.

وی اعلام کرد: امروز یکی از موضوعات جدی بحث درآمدی است که یکی از بستر‌های زیرساختی تمامی مدل‌های مدیریتی شهر است؛ درآمد پایدار و پاک یعنی بدانیم که شهر ساری قرار است به کدامین سو، رشد کند و این رشد تنها به معنای رشد جغرافیایی نیست بلکه یعنی شهر، قرار است به کدامین سمت ثروتمند شود.

نامزد ششمین دوره شورای اسلامی شهر ساری، گفت: متاسفانه شاهد ملحق شدن روستا‌های اطراف ساری به شهر هستیم، اما فقط در جغرافیای شهر آوردهایم و شما نمی‌توانید فرد روستایی بیابید که به خودش قبولانده باشد که یک شهرنشین است!

بروزرسانی طرح تفصیلی ساری نیاز مبرم مدیریت شهری/ باید به سمتی برویم که سود شهرداری ختم به رفاه مردم شود

حاجیان اذعان کرد: ثروتنمدی در مدیریت شهری به چه معناست؟ رانت؟ ثروتمند در مدیریت شهری یعنی همهگان سودش را ببرند و این ثروت متعلق به همه مردم باشد؛ یعنی دعوت از تیم‌های سرمایه گذار به شهر و سمت و سو دادن به آنان و مشخص کردن مکان و برنامه رشد شهر بسته به نیاز‌های شهری نه اینکه ثروت در یک جای شهر جمع و در بخش دیگری شاهد فقر باشیم.وی تاکید کرد: امروز باید به سمتی حرکت کنیم که سود شهرداری ختم به رفاه مردم شود و لذا اگر قرار است اقدامی در شهر صورت بگیرد باید سودش را مردم ببرند نه مدیریت شهری و لذا باید در این مسیر باید نیاز‌های واقعی مردم گردآوری شود و از آن یک سند توسعه شهری ساخت.

نامزد ششمین دوره شورای اسلامی شهر ساری، متذکر شد: وقتی سند توسعه یک شهر تنظیم و گردآوری شود، ظرفیت‌های درآمدی آن شهر هم در می‌آید و محل رشد شهر ساری مشخص می‌شود و می‌توان سرمایه گذاری جدید را به آن سمت هدایت کرد.حاجیان مبارزه با فساد را یکی از الویت‌های کارکرد و عملکرد شورا‌های شهر و روستا عنوان کرد و یادآور شد: ما باید به سمتی حرکت کنیم که حال مردم شهرمان را خوب کنیم و برای این مهم باید مسیر و ریل حرکت شورا‌ها را تغییر دهیم و باید ظرفیت و فضای مدیریت شهری و فرآیند متاثر از این عوامل را اصلاح کرد تا از فساد پیشگیری کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار