دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۶۲۰۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
استاندار مازندران:
هیچ قوه‌ای از ترور شخصیت مصون نیست/ در برخورد با متخلف خط قرمز نداشته و نداریم
استاندار مازندران با بیان اینکه ترور شخصیت در همه دوران‌ها به شکل‌های مختلف بوده و هیچ قوه‌ای از آن مصون نمانده است، با اشاره به انتشار مطالبی کذب علیه او در فضای مجازی عنوان کرد که با این فرد خاطی برخورد، و متخلف محکوم شده است.
به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، احمد حسین‌زادگان امروز در یکی از جلسات استانداری با اشاره به هجمه‌هایی که چند روزی‌ست علیه نماینده عالی دولت در استان اعمال شده است، ابتدا با بیان اینکه "مگر ما چقدر وقت برای خدمت داریم که آن را به برخی از حرف‌های بی‌اساس و بی‌ربط که سندیت ندارد اختصاص بدهیم"، اظهار داشت که این حرف‌ها ناآگاهانه یا آگاهانه آن‌هم در اوایل استقرار دولت جدید قابل تأمل است.

وی با بیان اینکه هر فردی در هر سمت به عنوان مدیرکل دستگاه اجرایی، استاندار، فرمانده سپاه، مدیرکل اطلاعات، دستگاه قضا و ... دارای شخصیت حقیقی و حقوقی هستند، افزود: اگر شخصیت حقوقی را با هر تحلیل یا برداشتی تخریب کنیم خدمت نکردیم، چون بالاخره ما مدیران مثل آب رودخانه هستیم؛ ما می‌رویم و بستر رودخانه می‌ماند و افراد دیگری باید در همین بستر کار کنند.

استاندار مازندران با بیان اینکه "این آخرین باری است که به این موضوع می‌پردازم، چون اعتقادم این است که زیاد وقت نداریم"، گفت: این طبیعی است که وقتی رییس جمهور جدید می‌آید، معاون، وزیر، استاندار و مدیران جدید هم با رویکرد جدید می‌آیند. همین مسائل و مشکلات فعلی باز هم وجود دارد، ما باید با اتکا به توان داخلی مشکلات مردم را حل کنیم.

هیچ قوه‌ای از ترور شخصیت مصون نیست/ در برخورد با متخلف خط قرمز نداشته و نداریم

استاندار مازندران با اشاره به اینکه ترور شخصیت در هر دوره و به شکل‌های مختلف بوده و هیچ قوه‌ای از این تخریب‌ها مصون نبوده است، خاطرنشان کرد: "برخی بدون هیچ نگرانی از عواقب کار، دست به انتشار مطالب کذب می‌زنند، هر نوع اتهام و افترا فضا را تخریب و اعتماد مردم را نسبت به مسوولان نظام کم می‌کند. خوشبختانه ما (من) اصلاً خط قرمز نداشته و ندارم. در برخورد با افراد متخلف در حوزه‌های اجرایی و بخش‌های مختلف خط قرمز نداریم... در هیچ موردی به مدیرکل اطلاعات، مدیرکل بازرسی یا فرمانده سپاه – که در جلسه هستند - درباره افراد سفارش نکردم که مثلاً درخصوص فلان مدیر اقدامی انجام نگیرد... "

نماینده عالی دولت در مازندران همچنین به موضوع تالاب که به اوو فرزندش تهمت زده شد، گفت: بنده دستور پیگیری داده و دستگاه قضا وارد شد و مشخص شد توهم این افراد بوده و با افراد متخلف نیز برخورد لازم صورت گرفته و انتظار می‌رفت که با مشخص شدن موضوع و اجرای حکم بازگشت تالاب برای افکار عمومی در خصوص تهمت‌های زده‌شده رفع ابهام می‌شد.

حسین‌زادگان با بیان اینکه استان مازندران یکی از استان‌های بدون حاشیه در کشور است، تخریب‌هایی هدفمند و سازمان یافته در این استان را یک شیطنت دانست و آن را در این استان که مردم و مسوولانش در بحران‌ها کنار هم بودند، قابل تصور ندانست.

او معتقد است که اگر جایگاهی را تضعیف کنیم طبیعتاً روی اثربخشی و ریسک و شجاعت مدیران اثر می‌گذارد، و این تأثیر بد نهایتاً وارد اجتماع شده و مردم متأثر از آن هستند.

هیچ قوه‌ای از ترور شخصیت مصون نیست/ در برخورد با متخلف خط قرمز نداشته و نداریم

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه ممکن است خطا و انحراف در مدیران باشد، این را گفت که بیش از ۹۹ درصد کارکنان دولتی سالم کار می‌کنند و ما منکر این نیستیم که درصدی هم دچار اشتباه و انحراف شدند که باید با آن‌ها برخورد شود.

حسین‌زادگان با تأکید بر اینکه ما فرزند استان هستیم و اگر استاندار نباشم؛ در جایی دیگر به پیشرفت مازندران کمک می‌کنیم، گفت: افرادی هستند که امتیازات ویژه و رانت می‌خواستند یا اقدام خلاف قانون را مطالبه می‌کردند که به آن‌ها ندادیم، آن‌ها تخلف کردند و متضرر شدند. حالا این‌روز‌ها نمی‌دانم چرا "گاز"ش را گرفتند (پا روی گاز هجمه‌ها گذاشتند). اینهمه هجمه و عناوینی، چون "هزاردستان" شامل حال ما نمی‌شود. مدیرکل حراست و مدیرکل ورزش اصلا نیستند (اشاره به انتشار مطالب در فضای مجازی). البته ما شکایت کردیم و فرد خاطی به دو سال حبس تعلیقی و پنج میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد که به این حکم تن دادند.

وی در پایان گفت: نگذاریم عده‌ای به حریم خصوصی افراد وارد شوند و این موضوعات باب شود. متأسفانه برخی تعابیر از برخی صحبت‌ها درست نیست و سبب سوءاستفاده معاندان قرار می‌گیرد، بهتر است رسانه‌ها و افرادی که در فضای مجازی دست به انتشار اخبار می‌زنند، دقت و تأمل خود را بر نشر صحیح اطلاعات متمرکز کنند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۱
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار