دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۶۶۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۴
یک بازدید مجازی/
مروری بر سایت‌های فرمانداری‌های مازندران/ از خبرهای تک‌خطی تا سایت‌های نیمه‌تعطیل
پایگاه‌های اطلاع‌رسانی دولت در شهرستان‌ها و استان‌ها و در سطح کشور یکی از مراجع مهم کسب خبر هستند و روزانه کاربران زیادی به این سایت‌ها مراجعه می‌کنند، بد ندیدم که امروز گذاری دوباره بر این سایت‌ها داشته باشم.

مروری بر سایت‌های فرمانداری‌های مازندران/ از خبرهای تک‌خطی تا سایت‌های نیمه‌تعطیل

آوای خزر – آزاده بابانژاد: امروز بعد از پایان ساعت اداری، مجازاً! سری به پایگاه‌های خبری فرمانداری‌های استان زدم تا ببینیم برخی از آنها که طی یکی دو ماه گذشته انگار هیچ اتفاقی در شهرستان آنها نیفتاده است، طی دیروز و امروز، آیا تغییری در خروجی خود داشتند یا خیر.

از سوادکوه شمالی آغاز می‌کنم؛ سایت تقریبا به‌روزی است و اولین و دومین خبر آن بدون احتساب اخبار منتشرشده در یک روز، مربوط به 19 و 21 اردیبهشت است.

از آنجا به سایت اطلاع‌رسانی فرمانداری آمل می‌روم، سایتی که خبر نخست آن به تاریخ 10 فروردین 98 و خبر قبلی آن نیز برای 27 اسفندماه 97 بوده است. گویا در این فرمانداری و این شهرستان ویژه اتفاق خاصی طی یک ماه گذشته نیفتاده است. بهتر است بگوییم یک سایت نیمه‌تعطیل است.   

به نوشهر می‌روم، سایت این فرمانداری به‌روز است و 20 و 21 اردیبهشت‌ماه اطلاعات روز را روی خروجی قرار داده است.

در سایت فرمانداری شهرستان عباس‌آباد نیز اخبار تاحدودی در زمان مناسب اطلاع‌رسانی شده و 16 و 17 اردیبهشت‌ماه به‌روز رسانی شده است.

سری به سایت فرمانداری‌های شرق مازندران زدم، سایت بهشهر به‌روز بوده و اخباری در روزهای 20 و 21 را روی خروجی برده است.

در سایت نکا نیز اخبار به‌روزی را دیدم ، در روزهای 21 و 22 اردیبهشت‌ماه(تا ساعات اداری) اطلاع‌رسانی داشته است.

در سایت فرمانداری شهرستان گلوگاه اخباری مربوط به 3 و 10 اردیبهشت‌ماه بوده است، که نسبت به قبل، اطلاع‌رسانی آن بهتر شده است.

مروری بر سایت‌های فرمانداری‌های مازندران/ از خبرهای تک‌خطی تا سایت‌های نیمه‌تعطیل

در سوادکوه، سایت اطلاع‌رسانی گویا متوقف شده است. از 23 فروردین تاکنون هیچ خبری روی سایت قرار نداده و گویا در این شهرستان هیچ رویدادی نبوده است، خبر دوم این سایت نیز مربوط به 13 آذرماه 97 است!

نخستین خبر در پایگاه اطلاع‌رسانی دولت در شهرستان نور، مربوط به 2 اردیبهشت و پیش از آن، خبری در روز 10 فروردین‌ماه مخابره شده است و نشان می‌دهد سایت به روزی نیست. فاصله اولین تا دومین خبر آن بیش از 3 هفته است.

سایت فرمانداری فریدونکنار در 10 و 11 اردیبشهت اخباری را روی خروجی قرار داده است و نسبت به سال گذشته اوضاع بهتری داشته و کمی به‌روز شده است.

در شهرستان میاندرود اطلاع‌رسانی‌های اخیر مربوط به 15 و 18 اردیبهشت‌ماه بوده است، روابط عمومی می‌توانست با انتشار جلساتی که در چند روز گذشته به ریاست فرماندار این شهرستان برگزار شده است، سایت را به‌روزرسانی کند.

در سایت اطلاع‌رسانی بابل اخباری از روزهای 11 و 16 اردیبهشت ماه قرار دارد، و از این فرمانداری ویژه با اتفاقات و جلساتی که هر روزه رخ می‌دهد، باید انتشار اخباری بیش از این را انتظار داشت، با این وصف می‌توان گفت سایت فرمانداری بابل نیز یک پایگاه اطلاع‌رسانی نیمه‌فعال است.

مروری بر سایت‌های فرمانداری‌های مازندران/ از خبرهای تک‌خطی تا سایت‌های نیمه‌تعطیل

سری به درگاه الکترونیکی فرمانداری شهرستان تنکابن می‌زنم، تقریبا به روز است، هر چند نمی‌شود گفت خبر روی خروجی می‌رود! اما لااقل حرفی برای گفتن دارد حتی با یک جمله و یک تصویر.

سری به سایت ساری / مرکز استان زدم، تقریبا به روز است و در 19 و 21 اردیبهشت‌ما اخباری را روی خروجی برده است.

سایت اطلاع‌رسانی فرمانداری شهرستان بابلسر نیز به‌روز است و در 19 و 20 اردیبهشت‌ماه اطلاع‌رسانی داشته است.

در سایت فرمانداری شهرستان چالوس انگار خبری نیست و حدود یک ماه گذشته هیچ خبری را مخابره نکرده است، چالوس یک شهرستان گردشگرپذیر است، جلسات زیادی در یک ماه گذشته در این منطقه برگزار شده و اتفاقات زیادی در آن رخ داده است. اولین و دومین خبر روی خروجی این سایت مربوط به 25 و 28 فروردین‌ماه است.

از چالوس به کلاردشت می‌رویم. سایت به‌روزی دارد و اخبار در زمان خودش روی خروجی قرار می‌گیرد.

نخستین خبر روی خروجی سایت فرمانداری شهرستان قائمشهر مربوط به 19 و خبر قبل از آن نیز به تاریخ 18 اردیبهشت است و تقریبا می‌شود گفت، سایت به‌روزی دارد.

در سایت اطلاع‌رسانی فرمانداری جویبار نیز اخبار به‌روزی مشاهده می‌شود. تازه‌ترین خبر مربوط به 21 اردیبهشت و خبر پیش از آن نیز برای روز 20 اردیبهشت است.

مروری بر سایت‌های فرمانداری‌های مازندران/ از خبرهای تک‌خطی تا سایت‌های نیمه‌تعطیل

سری به درگاه الکترونیکی فرمانداری شهرستان رامسر زدم، اخبار به‌روزی دارد و از این عروس شهرستانها با حجم انبوهی از فعالیتهای شبانه‎روزی باید هم انتظار خبر داشت. تازه‌ترین خبرهای این سایت در روزهای 21 و 22 یعنی دیروز و امروز در وقت اداری، روی خروجی قرار گرفته است. اما ای کاش نحوه قرار گرفتن خبرها روی سایت از این شلوغی بیرون آمده و  از طرفی اخبار منتشره، متکی به اخبار رسانه‌ها نباشد.

درگاه الکترونیکی فرمانداری شهرستان محمودآباد نیز اخبار به روزی دارد و تا پایان ساعت اداری امروز نیز یک خبر را مخابره کرده است، خبر پیش از آن نیز برای روز 20 اردیبهشت‌ماه بوده است.

***

این تنها نیم‌نگاهی به فعالیت سایت‌های فرمانداری‌های استان مازندران بوده است، فعال یا غیرفعال بودن این سایت‌ها ارتباط صد درصدی با فعالیت روابط عمومی‌ها دارد، فاصله یک ماه و بعضا بیش از یک ماه بین انتشار اخبار برای فرمانداری‌ها که در واقع پایگاه‌های نمایندگی دولت در شهرستان‌ها هستند فاصله بسیار زیادی است و این قطعا به معنای عدم عملکرد فرماندار نیست، بلکه کوتاهی روابط عمومی مربوطه است.

روابط عمومی فرمانداری باید ابتکار عمل به خرج بدهد و نگذارد سایت اطلاع‌رسانی دولت در شهرستان خالی از خبر باشد. بالاخره در طول یک هفته، 2 جلسه که در فرمانداری برگزار و یا فرماندار به دو جلسه دعوت می‌شود، و یا دو اتفاق مهم در شهرستان رخ می‌دهد، و می‌شود دو خبر از آن روی خروجی قرار داد. بهتر است اخبار منتشره مانند سایت تنکابن یک خط یا دو خط و مانند سایت رامسر حاصل کپی از سایت‌ها نباشد. بلکه حاصل زحمت روابط عمومی مربوطه که سخنگوی دولت در آن شهرستان است، با دقت نوشته شده باشد.   

با این حال، سایت استانداری مازندران همچنان به روز است و یکی از پایگاه‌های اطلاع‌رسانی قوی در سطح پایگاه‌های استانی وزارت کشور شمرده می‌شود.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
aliyousefnua
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
0
0
سلام همکارگرامی تلنگری دیگربرای سایت های روابط عمومی فرمانداریهای استان داشته ایدبسیارجالب بود.تشکر
عبادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
0
0
سایت فرمانداری ها اینه وای به حال بقیه ادارات .پس این همه نفرات توی روابط عمومی ها چکار می کنن.
سایت سوادکوه خیلی جالب بود
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار